CEO Ertekin, Vekil Arık’a sert cevap verdi: Bu dünyada ve mahşerde hesaplaşacağız

CEO Ertekin, Vekil Arık’a sert cevap verdi: Bu dünyada ve mahşerde hesaplaşacağız
Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın TBMM kürsüsünden yaptığı konuşma sonrasında sosyal medyadan yaptığı açıklamalar ile sert cevap verdi. Ertekin açıklamasında, “İkinci iftiran için seninle hem bu dünyadaki mahkemelerde hem de mahkeme-i kübra’da hesaplaşacağız.” dedi.

Ertekin’in sosyal medyaya yansıyan açıklamaları şu şekilde;

"Erciyes Anadolu Holding TMSF tarafından kayyum olarak yönetilmeye başladığı günden itibaren bankalarla yapmış olduğu anlaşmalarla oluşan promosyonu çalışanlarına dağıtmaktadır. Üstelik normalde az maaş alana az, çok maaş alana çok promosyon yatması gerekirken mavi yaka işçi kardeşlerimizin lehine olsun diye promosyon herkese eşit olacak şekilde yansıtılmaktadır. Bu bağlamda 01.03.2023- 28.02.2026 dönemini kapsayan 3 yıl için kişi başı 19.404 lira promosyon anlaşması yapılmıştır. Bu banka ile ilk maaşlar 10 Mart 2023’te hesaplara yatmış ve kişi başı 19.404 lira olan promosyon da 15 Mart 2023 tarihinde hesaplara yatacaktır. 15 Mart 2023 tarihinde bu paraların hesaplara yatacağını haber alan sayın @DrCetinArik
konuyu meclis gündemine getirerek eminim yarın “ben dedim yatırdılar” diyecektir. Yıllardır bu şehirde siyaset yapan bu vekile kamoyu adına bir soru sorayım “ Sayın vekil aile döneminde bu paralar patronların cebine girerken nerdeydin? Kayseri’de onlarca patron hala bu paraları cebine atarken niye susuyorsun? Bak biz promosyonu işçimize yatırarak Kayseri iş dünyasına örnek olmaya gayret ediyoruz, sen niye sessizsin?”

 

“Sayın Arık bu twitimi tekrar hatırlatmak isterim. Kamu adına soru sormakla iftira, yalan ve hakaret dolu cümleleri peş peşe sıralayıp sonuna bir soru eki getirip kamu adına soru soruyormuş gibi yapmak arasında çok fark var. Bak ben senin gibi yapıcak olsam sana iki soru sorardım: 1- Hekimlik yaptığın dönemde defalarca bıçak parası aldığın, onlarca soruşturma geçirdiğin ve soruşturmalardan ceza alacağın belli olunca dokunulmazlık kazanmak için milletvekili olduğun söyleniyor, bu doğru mu? 2- Depremle ülkemizin yerle bir olduğu , yaralarımızı sarmaya çalıştığımız bu günlerde Kayseri kamoyu imar affından yararlanamayan bazı kişilerin de imar affından yararlanabilmek için senin himayende olan derneklere yüklü miktarda “ bağış” yapmaları karşılığında meclise imar affı tasarısı getirdiğini konuşuyor, bu doğru mu? Ama ben senin gibi sormayacağım sorularımı. 1- Niye siyasete girdiniz? 2- Niye imar affını tekrar meclis gündemine getirmek istediniz? diye herhangi bir iddia içermeden, ithamda bulunmadan soracağım sorularımı. Çetin Arık biliyorum seçim üstü gündem olmak istiyorsun ama benimle mesai arkadaşlarımın arasına giremezsin. İsmet Özel’in dediği gibi “gönül bağını çözemezsiniz, çünkü düğümün nereden atıldığını bilemezsiniz”

“Sayın @DrCetinArik o kısacık konuşmana sığdırdığın 2 yalandan/iftiradan bir tanesini bir kez daha gündeme getirmişdin ve detaylı bir şekilde açıklamıştım. Aşağıda o açıklama mevcut. Ama ikinci iftiran için seninle hem bu dünyadaki mahkemelerde hem de mahkeme-i kübra’da hesaplaşacağız. 5 yıl 3 aydır gecemi gündüzüme katıp, 5,5 milyar ciro ile aldığımız holdingi 14 bin arkadaşımla 53 milyar ciroya, 383 milyon dolar ihracatı 535 milyon dolara çıkardık. Anlamanı, taktir etmeni, teşekkür etmeni zaten beklemiyoruz da aileyi, bir anneyi, bir kadını ilgilendiren bir saçma iddiayı bile böyle fütürsuzca meclis gündemine getirebileceğini tahayyül bile edemezdim. Yazıklar olsun, batsın siyasetin."

PAYLAŞ
GÖNDER
PRESTİJ PROJESİ: ANKARA-İZMİR YHT HATTI Bakanlık ve Büyükşehir, Erciyes'in Eteklerine 271 Bin Fidan Dikecek Kayseri'de sağlık çalışanları Filistin için ‘sessiz yürüyüş’ gerçekleştirdi OSB Teknik Kampüsü için imzalar atıldı Vali Çiçek Develi’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi Vali Çiçek, “İlimizde de hissedilen deprem nedeniyle saha taraması başladı, olumsuzluk yok” Tokat’ta meydana gelen 5,6 şiddetindeki deprem Kayseri’den de hissedildi Bünyan Cezaevi bahçesine 4 bin meyve ağacı dikildi Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehirde asla uyuşturucu sattırmayacağız” Vali Gökmen Çiçek duyurdu: Yahyalı’da rafting alanı açılıyor Vali Gökmen Çiçek: “Turizmciler, gelecekte çok kıymetli bir konumda olacaklar” ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ Resim Sergisi açıldı Dev İstihdam Fuarı Kayseri’de kurulacak Vali Yardımcısı Tekeş, “Spor okullarıyla birlikte 8 bin sporcu sayısını aşacağız” Vali Gökmen Çiçek: “Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak” Vali Yardımcısı Tekeş, “ERVA Spor Okullarını mahalle bakkalından yakın hale getirmek istiyoruz” "Kapuzbaşı Şelalelerimiz Ziyaretçi Akınına Uğruyor" 48’inci Turizm Haftası başladı: Hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek Soğanlı Vadisi Ziyaretçilerle Dolup Taşıyor FAHİŞ BİLET FİYATINA SIKI DENETİM Çocuklara Özel Kitap Fuarı ve Şenliği 10 YILDA 330 BİN SİBER SALDIRI ENGELLENDİ! Lösemili çocuklar Ramazan bayramını kutladı 750 Yıldır ayakta duran yapı: Hacı Kılıç Camii ve Medresesi Lise öğrencileri şehitlerin ismini sınıflarda yaşatıyor
×