Çaya gelen zam bitki çaylarını da vurdu

Çaya gelen zam bitki çaylarını da vurdu
Kuru çaya gelen zam, aktarlarda satılan diğer bitki çaylarını da etkiledi. Diğer bitki çaylarına yüzde 20 civarında zam yapıldığı öğrenildi.

Şekerin ardından yakın zamanda kuru çaya yüzde 43,71 zam yapıldı. Bu zammın ardından diğer bitki çaylarının da fiyatlarında artış oldu. Kayseri’de aktarcılık yapan Kaya Eldek, bitki çaylarına da yüzde 18 ila 20 civarı zam geldiğini açıkladı. Paketli ürünlerin normal fiyatının 15 lira iken zam sonrası 20 liraya çıktığını anlatan Eldek, “Fakat diğer bitkisel çaylar, kuru çaya gelen zam oranında etkilenmedi” dedi.

KIŞIN EN ÇOK PAPATYA ÇAYI TERCİH EDİLDİ

Kayseri’de bu sene kışın çok uzun geçtiğini anımsatan aktar Eldek, bu nedenle sezonun hareketli geçtiğini belirtti. Eldek, vatandaşların çoğunlukla, papatya, ada çayı, rezene çayı ve kiraz sapı tarzında rahatlatıcı ve kas gevşetici özelliği olan bitki çaylarına yöneldiğini ifade etti. Emdek, “Nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi solunum yolu hastaları ise genellikle kış çayı dediğimiz karışımı tercih etti. Müşterilerin birçoğu ise papatya ve açlık otu çayını tüketti” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı
×