Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas'ta açıldı

Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas'ta açıldı
Çanakkale Kara Savaşları Zaferi’nin 108. Yıldönümünde Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi açıldı.

9 Ocak ve Millî Mücadele hususunda genç nesillere anlatılması, aşılanması gereken çok önemli değerler olduğunun altını çizen TBMM Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Tarihimizin yalnızca kitaplarda kalmaması gerekli, tarihimizi toplumla paylaşmak zorundayız. Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve Gençlik Bakanlığımızın çalışmalarıyla gençlerimizin tarihimizden istifade etmesini sağlamak zorundayız” dedi.
Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas Osmanlı Sokağı’nda açıldı ve 9 Ocak 1916 Çanakkale Kara Savaşları Zaferi’nin 108. Yıldönümünde Millî Mücadele şehit ve gazileri anıldı. Talas Belediyesi tarafından düzenlenen programa; TBMM Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı ve Bayar Özsoy, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, oda başkanları, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
9 Ocak ve Millî Mücadele hususunda genç nesillere anlatılması, aşılanması gereken çok önemli değerler olduğunun altını çizen Vekil Hulusi Akar, “Tarihimizin yalnızca kitaplarda kalmaması gerekli, tarihimizi toplumla paylaşmak zorundayız. Bu konuda Mustafa beyin bu çalışması çok önemli, Ahmet Nedim Kilci hocamızın bu müze için harcadığı emek de takdire şayan. Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve Gençlik Bakanlığımızın çalışmalarıyla gençlerimizin tarihimizden istifade etmesini sağlamak zorundayız” diye konuştu ve emekleri, çalışmalarından dolayı ERÜ Öğretim Üyesi Ahmet Nedim Kilci ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da İstiklal Marşı’ndan bir dize okuyarak Millî Mücadeleyi yâd etti.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, müzede emeği geçen Ahmet Nedim Kilci’ye teşekkür eden gençler için geçmişte düzenlemiş olduğu Çanakkale ziyaretleri ve programlarından ötürü teşekkür etti.
Kabatepe ailesinin Çanakkale’de iki subayı birden şehit veren aile olduğunu belirten Şehit Torunu Erdal Kabatepe, 9 Ocak Çanakkale Kara Savaşları Zaferi’nin 108. Yıldönümünde düzenlenen program vesilesiyle çok anlamlı bir iş yapıldığını ifade ederek “Çanakkale şehitleri, 9 Ocak Zafer Günü’nü yaşayamadılar ancak bizlere bugünleri yaşattılar. Bizler, onları madalyayla onurlandıramadık” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak Kayseri Havalimanı yeni terminal binası ilk yolcularını karşıladı Talas'ta 'Dijital Baba' Söyleşisi Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu Talas Personeline İş Güvenliği Eğitimi 2024’ün İlk Antika Pazarına İlgi Büyüktü Kocasinan’da Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı Talas Gençlik Merkezi’nde Küçük Prens tiyatro oyunu sahnelendi Büyükkılıç, Terminal binasının yenileneceğini duyurdu Başkan Taşyapan kentsel dönüşüm proje alanını yerinde inceledi Başkan Yalçın'a 5 Yılda 10 Ödül Başkan Arslan, çatı ve oluk yapım çalışmalarını inceledi Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas'ta açıldı Suya 1 yıl zam yapılmama kararı alındı İncesu’da ‘Fidan Dik Orman Olsun, Yaşayacak Yurdun Olsun’ sloganı ile 5 bin çam fidanı dağıtıldı Başkan Büyükkılıç ile Büyükşehir'de "2023" Böyle Geçti Talas’ta Hilye-İ Şerif Odası Ziyaretçilerini Bekliyor Talas-Şuşa Kültür Köprüsünde Sona Yaklaşıldı Kayseri’de İlk Ve Tek Olan ‘Eğitim Aile Sağlık Merkezi’ Açıldı Talaslı Öğrencilerden Başkan Yalçın’a Teşekkür Ziyareti Hospice Projesi'nde Sona Doğru
×