Büyükşehir’in Akıllı Projesi karla mücadeleye destek veriyor

Büyükşehir’in Akıllı Projesi  karla mücadeleye destek veriyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Trafik Sinyalizasyon Merkezi’nde 110 kamera ile 55 kavşak ve ana arterlerin izlenerek, özellikle karla mücadele kapsamında yaşanabilecek olumsuzluklara anına müdahale imkânı sağladığını belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın artan araç sayısıyla birlikte trafik yükünün artacağını öngördükleri için “150. Yılda 150 Proje” arasında yer verdiği Trafik Sinyalizasyon Merkezi, karla mücadele kapsamında büyük kolaylık sağlıyor.

Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı’na bağlı Trafik Kontrol Merkezi’nde akıllı şehircilik projesi kapsamında faaliyet gösteren Trafik Sinyalizasyon Merkezi’nin, yaşanabilecek olumsuzluklara anında müdahale imkânı sağladığını belirtti.

Merkez sayesinde akıllı trafik yönetimi ile sinyalizasyon sistemine doğrudan müdahale imkânı sağlandığını vurgulayan Büyükkılıç, “Bu proje ile birlikte sabah ve akşam saatlerinde taşıt trafiğinin en üst seviyeye çıktığı pik saatlerde trafik sinyalizasyon sistemine direkt müdahale edilebiliyor. Ayrıca, şuan 110 kamera ile 55 kavşak ve ana arterler 7/24 izleniyor. Merkezde, olası kaza, karla mücadele veya herhangi bir arıza olduğunda ilgili birimlerin olay yerine sevk edilmesi için bilgi veriliyor. Özellikle kış aylarında karla mücadele kapsamında bu proje ekiplerimize büyük kolaylık sağlıyor” diye konuştu.

KENT TRAFİĞİ CANLI OLARAK DENETLENEBİLİYOR

Başkan Büyükkılıç, kontrol merkezinde operatörler tarafından kent trafiği canlı olarak denetlenebildiğini belirterek, “Akıllı kavşak altyapısı ile kavşaklar dinamik olarak araç yoğunluğuna göre sinyalizasyon sürelerini otomatik olarak ayarlayabiliyor. Sinyal arızaları, trafik kazaları gibi arıza durumlarında kontrol merkezinden hızlı aksiyon alınması sağlanıyor” ifadelerini kullandı.

Merkezden karla mücadele çalışmaları kapsamında da istifade edildiğini dile getiren Büyükkılıç, merkez ile Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda olumsuzluklara anında müdahale edildiğini ifade ederek, ulaşımın aksamasına engel olunduğunu belirtti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kocasinan Akademi’nin yıl sonu sergisi çok beğenildi KASKİ, Yeni Sanayi'de Altyapı Hatlarını Güçlendiriyor Başkan Büyükkılıç, 13 Milyon Tl'lik Projede 3 Bin 200 Adet Küçükbaş Hayvan Dağıttı İletişim Küresi'nde Kayseri Kariyer Günleri Başladı Başkan Çolakbayrakdar, 50 yıllık sorunu çözüme kavuşturdu Vali Gökmen Çiçek: “Develi çok daha fazla hizmeti hak eden bir ilçe” Müze Özendirme Yarışması’ndan Ahi Evran Esnaf ve Sanatkârlar Müzesi’ne ödül Kocasinanlı öğrenciler, Çanakkale yolcusu Büyükşehir, 3 Bin 200 Küçükbaş Hayvan Dağıtımına Başlıyor Başkan Yalçın’dan vergi hatırlatması: “Son gün 31 Mayıs” 50 Günde 50 Bin!... Büyükşehir-Hayırsever işbirliğinde yeni bir projede daha Kocasinan Akademi’den göz kamaştıran yıl sonu sergisi açıldı KASKİ, Yemliha Mahallesi'ndeki Kanalizasyon Sorununu Çözdü Kayseri Ulaşım A.Ş.'den Parkomat Alanlarında Yeni Uygulama Kocasinan Akademi’den yıl sonu sergisi Büyükşehir'den "Empati Parkuru" Kocasinan Akademi Mimarsinan Spor Tesisine muhteşem açılış Talas’ta gezi otobüsüyle 19 Mayıs coşkusu Develi’de ‘fidanlar çürümeye terk edildi’ iddiası Kocasinan Gençlik Kulübü, Kuşçu Marina’da gençlere eşsiz bir gün yaşattı Büyükşehir'den Çarşıya Estetik Dokunuş Başkan Büyükkılıç'tan Kayserililere Muhteşem 19 Mayıs Kutlaması Kocasinan Akademi Mimarsinan spor tesisi açılıyor Büyükşehir, 3 Bin 200 Küçükbaş Hayvanın Dağıtımı İçin 16 İlçede Kuraları Tamamladı
×