Büyükşehir Belediye Meclisi'nden Kayserispor'a Destek Çağrısı

Büyükşehir Belediye Meclisi'nden Kayserispor'a Destek Çağrısı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 58 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, Başkan Büyükkılıç, 26 Mayıs’ta oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final maçında Yukatel Kayserispor’a destek için tüm üyelere çağrıda bulunarak, “2008 ruhuyla kupa Kayseri’ye yakışır diyoruz. Var mısınız?” dedi.

Meclis toplantısı öncesi, Büyükşehir Belediyesi Mustafa Kumlu Uluçınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde ulu çınarları tarafından el emeği, göz nuru hazırlanan eserlerin yer aldığı ‘Çınarların Elinden El Sanatları Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

19 MAYIS’TA GENÇLERE ÖZEL KONSERE DAVET

Gündem maddelerine geçmeden önce Başkan Büyükkılıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anarken, gençlerin bayramlarını tebrik etti. İnşallah Kasseria’dan Cumhuriyet Meydanı’na meşaleler ile yürüyeceğiz, sonrasında da gençlerimize sanatçı arkadaşımız Özgün konser verecek. O günün ruhuna uygun şekliyle Spor A.Ş.’miz ve Spor İl Müdürlüğümüz ile işbirliği halinde çalışmalarını yapacaklar. Her aşamasında bulunmanızı öneririz” dedi.

Kayseri’de 4 yıla yakın hizmet eden Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın Çarşamba günü resmi görevinden ayrılacağını belirterek, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, Kayseri’ye atanan Gökmen Çiçek’in de dayanışma içerisinde çalışmaların en güzel örneklerini vereceğini belirterek, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundu.

KAYSERİSPOR’A DESTEK ÇAĞRISI

26 Mayıs’ta oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final maçında Sivasspor ile karşılaşacak olan Yukatel Kayserispor’a destek için tüm üyelere çağrıda bulunan Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“26 Mayıs’ta hep beraber tek yürek oluyoruz. İlçe belediyelerimiz ve Büyükşehir Belediyemiz de üzerine düşeni yapma yolunda dayanışma içerisinde gayretlerini sürdürüyor. Passolig’i olan herkesi o maçta görmek istiyoruz. İlçe belediyelerimiz üzerine düşeni yapıyor, meclis üyelerimizi İstanbul’a taşıyor, biz de oraya geleceğiz. Hep beraber o maçta bulunacağız ve inşallah birlik, beraberlik ve centilmenlik anlayışı içerisinde şehrimize, spor onuruna yakışır şekilde kupayı Kayseri’ye taşıyacağız. 2008 ruhuyla kupa Kayseri’ye yakışır diyoruz. Hep beraber bu kupa Kayseri’ye yakışır diyoruz, var mısınız? Meclisin ruhuna yakışsın.”

Daha sonra 35 asıl, 23 ek olmak üzere 58 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı.

ŞEHİDİN İSMİ O SOKAKTA YAŞATILACAK

Gündem maddeleri arasında yer alan, Develi ilçesi, Sindelhöyük Fatih Mahallesi Aydınlıkevler Sokağı isminin Şehit Mücahit Sınırtepe Sokağı ismi ile değiştirilmesi talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon Raporu görüşüldü. Rapor, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Başkan Büyükkılıç, bu vesile ile aziz şehitlere bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Başkan Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nın ardından Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) Mayıs ayı genel kurul toplantısı da gerçekleştirildi ve gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı
×