Reklamı Kapat

Büyükkılıç'tan Yaklaşık 250 Milyon TL'lik Havalimanı Yolunda İnceleme

Büyükkılıç'tan Yaklaşık 250 Milyon TL'lik Havalimanı Yolunda İnceleme
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden, havalimanı önünden başlayıp, terminalden Mimar Sinan Kavşağı’na ulaşacak yaklaşık 6 kilometrelik duble yol çalışmalarını inceleyen Başkan Büyükkılıç, “Yaklaşık 200-250 milyon TL civarında bir harcama söz konusu. Durmak yok koşmaya devam” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 8 milyon yolcuya hizmet vermesi planlanan ve yapımı hızla devam eden Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası’na ulaşımın etkin, güvenli ve konforlu bir şekilde sağlanması için inşa edilen yeni havalimanı yolunda incelemelerde bulundu.

Kayseri’deki ulaşımın her kulvarda ileriye taşınması için demiryolu, karayolu ve hava yolu alanında çalışmalarını aksatmadan devam eden Başkan Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası’na ulaşımın kolay ve konforlu bir şekilde sağlanması için başlattığı çift şeritli yolda inşa çalışmalarını hızla sürdürüyor.

“200-250 MİLYON TL CİVARINDA BİR HARCAMA SÖZ KONUSU”

Yol incelemesinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, inşa çalışmaları süren yolda yaklaşık 200-250 milyon TL’lik harcama söz konusu olduğunu ifade ederek şunları paylaştı:

“Şu anda havaalanın hemen önünden başlayıp buradan yeni terminal binamızın arkasından devam eden ve Mimar Sinan Kavşağı’na çıkacak olan yaklaşık 6 kilometrelik duble yolumuzun yapımı ile ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. Görüldüğü gibi asfalta hazır hale gelmiş durumda. Etap etap bunu tamamlamak suretiyle hem bölgeye bir imarlaşma hareketi bağlamında katkı sağlayacak, hem de şehrimizin doğusundan gelecek vatandaşlarımızın kolay bir şekilde havalimanına erişmesini sağlayacak olan önemli bir ana arter. Ayrıca şehrimize de direkt bağlantıları, Kocasinan bölgemize söz konusu. Yaklaşık 200-250 milyon TL civarında bir harcama söz konusu. Kamulaştırma süreçleri tamamlandı, üzerindeki yapılarla ilgi görüşmeler tamamlandı, altyapısı tamamlandı ve inşallah üstünün malzemeleri çekilmek suretiyle gerekli çalışmalar yapılacak. Ben Ali Hasdal başkanımızın şahsında tüm ekibine, yüklenici firmalarımıza teşekkür ediyorum.”

“ÖNEMLİ OLAN SAĞLIKLI, MAKSADA UYGUN ŞEKLİYLE BU PROJEYİ HAYATA GEÇİRMEK”

İnşa edilen Havalimanı yolunun üzerinde köprülerin de kısa sürede yapılacağına işaret eden Büyükkılıç, “Köprülerle ilgili de kısa sürede yapacağını ifade eden müteahhidimizi kutluyorum. 60 gün dedi. Bu sezonun sonuna açılır gibi hesaplıyoruz. Ama önemli olan sağlıklı, maksada uygun şekliyle bu projeyi hayata geçirmek, gerçekten şehrimize alternatif bir adeta çevreyolu mantığında bir proje hayata geçirilmiş oluyor. Hayırlı uğurlu olsun. Buradan da devam etmek suretiyle yine Erkilet Bulvarımıza bağlanıyor ve oradan da devam edip terminalimize, çevreyolumuzdan Ankara istikametine gidiyor” diye konuştu.

“DURMAK YOK, KOŞMAYA DEVAM”

Başkan Büyükkılıç, “Durmak yok, koşmaya devam” diye sonlandırdığı konuşmasında şunlara yer verdi:

“Bizim ayrıca bu projeleri yaparken, Kumsmall bölgesinde sonlanmış olan tramvay hattımızın da Erkilet Bulvarı üzerinden Erkilet Bölgesi’ne ve havaalanına gelecek şekilde projelendirilmesi de tamamlanmış durumda. Fizibilite çalışmaları Altyapı Genel Müdürlüğü Ulaştırma Bakanlığımız boyutunda devam ediyor, onu da takip ediyoruz. Onu da inşallah hayata geçirecek çalışmaları sürdüreceğimiz buradan ifade etmek istiyoruz. Durmak yok, koşmaya devam.”

Gerçekleştirilen çalışmaları yerinde gören Başkan Büyükkılıç’a, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Ali Hasdal, daire başkanları ve yüklenici firma yetkilileri de eşlik etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Develi’nin Zile Mahallesindeki kerpiç evler ‘kerpiç sempozyumunda’ tanıtılacak Başkan Büyükkılıç: “140 milyon metreküp sera gazı salınımını engelledik” Kayseri’de 6’ncı kitap fuarı gerçekleştirilecek Hulusi Akar Bulvarı - İtfaiye Talas Grup Amirliği yolu çalışma süresince 9 saat kapalı Yahyalı’da 2’nci Yahyalı Elma Kültür ve Turizm Festivali düzenlenecek Büyükkılıç'tan Yaklaşık 250 Milyon TL'lik Havalimanı Yolunda İnceleme Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelaleleri Yolunda Sıcak Asfalt Çalışmalarını İnceledi 4 ilçeye toplamda 180 milyon 275 bin ek bütçe Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı “İstişareyle şehri yönetmek güzel bir şey” Yeşilhisar’da bağ ve bahçe aralarında beton kanal çalışması tamamlandı BÜSAM Şehir Akademi 2023 Güz Dönemi kayıtları başladı Büyükşehir, ‘Dijital Gençlik Merkezi’ kuruyor Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi, çalışmaya devam ediyor Akkışla’nın Gömürgen Mahallesinde sıcak asfalt dökülmeye başladı Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi Kayseri Ulaşım A.Ş. Müdürü Canbulut, “Bir yolcunun bize maaliyeti 14,5 lira” Büyükşehir’den ticari araçlar için online başvuru sistemi Akkışla’ya 5,5 milyon liralık Süt İşletme Tesisi yapılacak KAYMEK Robotik Kodlama Atölyesi kayıtları başladı Talas Mevlana – Cumhuriyet Meydanı tramvay hattında sona gelindi Onarım Timi İş Başında Kocasinan Belediyesi, araç filosu için 38 yeni aracı tanıttı İncesu'da 28'inci Üzüm Festivali başladı Yahyalı Belediyesi yeni araçlarını tanıttı
×