Reklamı Kapat

Büyükkılıç, CHP vekili Arık için sert konuştu

Büyükkılıç, CHP vekili Arık için sert konuştu
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, katıldığı bir televizyon programında CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a yüklendi.

Vali ile uyum içinde çalıştıklarını vurgulayan Büyükkılıç, “İnadına biz bir arada devam edeceğiz, el ele tutuşacağız, birlikte çalışacağız, bu şehri daha iyi noktaya taşıyacağız. Bundan rahatsız olanlar olmaya devam etsin. Ben doktorum varsa tedaviye ihtiyacı olan gerekli tedaviyi de yaparım” dedi.

Kayseri’de 57 muhtarın CHP’ye üye olduğu haberleri üzerine Cumhur ittifakı ile CHP’nin arası açıldı. Cumhur İttifakı, muhtarların istekleri dışında CHP’ye üye yapıldığını öne sürerken, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ise muhtarların ıslak imzalı üyelik başvurularıyla basının karşısına çıktı. Basın toplantısında Arık, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i, iktidarın valisi gibi davranmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte hareket ederek parti üyesi olan muhtarlar üzerinde baskı oluşturmakla suçladı.

TV Kayseri yerel televizyonunda Haber Odası programına konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, CHP Milletvekili Çetin Arık’a cevap verdi. Sunucu Murat Metiner’in sorularını cevaplayan Büyükkılıç, kamu kurum kuruluşlarıyla yerel yönetimlerin çatışmasının bütün hizmetleri sabote anlamına geleceğini söyledi. “Aslında söylenecek çok söz var da bizim edebimize yakışmaz, yaklaşım tarzımıza da ters” diyen Büyükkılıç, “Bakın burada eğer bir çatışma içerisinde olursak herhalde keyif alacaklar. Ben bunu gözlemliyorum. Çatışma neyi getirir bu şehri sıkıntıya sokan. Adeta yatırımları sabote eden ve şehirle ilgili ister istemez olumsuz bir iklim oluşturan, bu yatırımcıyı da ürkütür dışardan gelecekleri de... Sonuç itibariyle kamu kurum kuruluşlarıyla yerel yönetimlerin çatışması adeta bütün hizmetleri sabote eder. Tam tersine Allah’a şükürler olsun ben sayın valimize buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz hiçbir zaman konumuna durumuna saygıda kusur etmeyiz. Biz nerede oturacağımızı nerede kalkacağımızı nasıl davranacağımızı çok iyi biliriz. Sayın valim de zaten bunun çok iyi farkında. Bir abi mantığı içerisinde bize bakış açısı var ama biz ona hiçbir zaman ‘O bana abi’ diyor diye bir başka türlü davranışımız söz konusu olamaz. O bizim Kayseri’mizin valisi sayın valimizdir. Konumuna durumuna saygı duyalım ve yakışanı yapalım. Bunun yanında onun da benim gibi canı tez. Sonuç odaklı çalışmaları çok seviyor. Yani bu şehirde yapılması gereken onlarca hizmet var. İşte bu birlikte olmanın, beraber olmanın, el ele kol kola kenetlenmenin getirdiği bereket var. İnadına biz bir arada devam edeceğiz, inadına el ele tutuşacağız, inadına birlikte çalışacağız, inadına bu şehri daha iyi noktaya taşıyacağız. Bundan rahatsız olanlar olmaya devam etsin. Karnı ağrıyanlar ağrımaya devam etsin. Ben doktorum varsa tedaviye ihtiyacı olan gerekli tedaviyi de yaparım. Nöroloğum, ayrıca beyinle ilgili sorunu varsa ona da rahatlıkla yaklaşımımı sağlarım” diye konuştu.

Milletvekili Arık’ın iddialarının ciddiye alınacak bir tarafı olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, üzerinde durulacak konular olmadığını söyledi. Büyükkılıç, “Ciddiye alınacak bir tarafı da yok. Şehri tanımayan, şehirle ilgili hiçbir zaman projesi olmayan, hep böyle orada burada kenarda köşede kalmış konuları kendine malzeme etmek suretiyle prim yapmaya çalışan… Burada sayın cumhurbaşkanımızın yaptığı miting var. Gümbür gümbür yapılan bir Anadolu’da gerçekten sayın cumhurbaşkanımıza sahip çıkan bir yaklaşım ile. Bundan rahatsız olanlar gölgelemek için kendine göre girişimlerde bulunuyorlar” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Partili Kazım Yücel, Suriyeli sığınmacılara yapılacak sosyal yardımı eleştirdi Devlet Bahçeli, "Doğu Türkistan Davası Emin Ellerde" Bahçeli “Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var” “YANDAŞ MÜTEAHHİT KURTULDU OLAN ÇOCUKLARA OLDU” Necmettin Apaydın İYİ Parti’den ihraç edildi Özdemir’den anket yorumu: ‘MHP anket yaptırmıyor, cevabı halk verecek’ İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BELEDİYELERE TEPKİ: YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ? Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım’dan Çetin Arık’ın iddialarına cevap MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ, PAZAR GÜNÜ KAYSERİ’DE ARIK; “BELEDİYE BORÇLU ÇOCUKLARIN GELECEĞİ HACİZLİ” İYİ Partili Yücel: “Belediye borçlarını 2-3 yıldır ödemiyor” BAŞKAN İNCETOPRAK, 12 EYLÜL’Ü UNUTMADI YRP’li Doğan Bekin Kayseri’ye geldi CHP’li Çetin Arık temeli atılıp unutulan okula dikkat çekti DEVA'dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret MHP’li Baki Ersoy’dan İYİ Parti’ye sert cevap MHP'Lİ ÖZDEMİR'DEN SOYER'E TEPKİ: "9 EYLÜL BİR BARIŞ DEĞİL" Başkan İncetoprak’tan 6’lı masaya sert tepki: Yazıklar olsun! MHP’den 6’lı masaya ‘açlık edebiyatı’ göndermesi Vekil Ersoy’dan CHP ve İYİ Parti’ye Kayseri’de miting çıkışı YRP Kayseri’de istifa Gelecek Partisi ‘yolsuzluk iddiaları’ gündemiyle toplandı Özhaseki: Vatandaşımızın teveccühü Erdoğan ve AK Parti’den yana Abdullah Gül: Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı yok Özhaseki, Arık’a İkinci Kez Tazminat Davası Açtı
×