Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesinden polise atılan tokata sert tepki

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesinden polise atılan tokata sert tepki
Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Nevzat Yıldız, Kadıköy'deki izinsiz yürüyüşte DBP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'in polise yumruk atmasına sert tepki gösterdi.

Türkiye'nin teröristlerin ve terör sevicilerin yuvalandığı bir ülke olamayacağını belirten Yıldız, "Türkiye Büyük Millet Meclisi üzerine düşen sorumluluğu derhal yerine getirmeli. Dokunulmazlık zırhına bürünen bu sözde milletvekilinin yaptığı yanına bırakılmamalı. Dokunulmazlığı kaldırılmalı ve Türk Polisinin onuru kurtarılmalı" dedi.

YÜCE MECLİSİMİZ TERÖR YANLILARINDAN ARINMALIDIR

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde Türk Polisine yumruk atan DBP'li milletvekili Saliha Aydeniz'e tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan BBP MKYK Üyesi Nevzat Yıldız, "Türkiye Cumhuriyeti kanla, gözyaşı ile ve yokluk içinde canını ortaya koyan atalarımız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kuruldu. Türk Milleti tarihinde soysuzlara, hainlere ve alçaklara karşı canını ortaya koyarak anavatanını ilan etti ve yeni bir Türk Devleti kurdu. Canımızı ortaya koyarak kurduğumuz ülkemizin de yönetim şekli Cumhuriyet oldu ve demokrasi ile taçlandı. Ancak demokrasiyi kendi kirli emel ve amaçları için uzun süredir kullanmaya çalışanlar çıktı. Terörist seviciler STK veya parti kılıfına sığınarak demokrasiyi de kendilerine sığınılacak liman olarak görerek  ülkeye ihanetin aracı olarak kullanmaya başladı. Son olarak  İstanbul Kadıköy'de bebek katilinin lehine sloganlar atarak yürüdüler ve kendilerine engel olmak isteyen kahraman polislerimize de yumruklu saldırı gerçekleştirdiler. Bunu BBP olarak şiddetle kınıyoruz  ve gerekenin yapılmasını istiyoruz. Gazi meclisimizde asla ama asla teröristler yer alamaz. Gazi meclisimizde asla ama asla terörist seviciler yer alamaz. Kendilerini dokunulmazlık zırhına bürüyen bölücülerin derhal dokunulmazlıkları kaldırılmalı ve yüce meclisimiz terör sevicilerden arınmalıdır" dedi.

O YUMRUK TÜRK MİLLETİNE ATILDI

Yıldız, "O yumruk yüce Türk Milletine atılmıştır. Yüce Türk Milletine kin besleyenlerin, nefret besleyenlerin, bölücü faaliyetler içerisinde bulunanlara bu ülkenin ihtiyacı yoktur ve olamaz. Bugün Dünya'nın en demokratik ülkesi olarak gözüken ABD'de siz bırakın polise yumruk atmayı sokakta Deaş lehine slogan atın da bakın başınıza neler geliyor. Ya da Avrupa'nın önemli ülkesi olan İspanya'da ETA örgütü lehine bir açıklama yapın da görün Avrupa'daki özgürlüğü, demokrasiyi. Seçilmiş olmak, terör örgütlerinin propagandasını yapma izni vermez. Seçilmiş olmak  teröristleri sevme hakkı vermez. Seçilmiş olmak istediğini söyleme hakkı tanımaz. Kim olursa olsun herkes Anayasaya uygun hareket etmek zorundadır. Hele hele bu milletvekili ise bir kaç kez düşünüp hareket etmelidir. O yumruk bir kez daha söylüyorum bir terör sevici tarafından Türk Milletine atılmıştır. Vatan söz konusu olduğunda kendisine uzanan kirli ellerin şah damarlarını kesmiş bir millet asla bu pervasızlığa, ahlaksızlığa, alçaklığa izin vermemelidir. Yüce meclis sorumluluğunu yerine getirmeli ve terörist sevicinin dokunulmazlığı kaldırılmalı, hakim karşısına çıkartılmalı ve Türk Milleti adına polisimize atılan o yumruğun hesabı sorulmalıdır. Türkiye asla ama asla teröristlerin ve terör sevicilerin yuvalandığı ülke olamaz. Türk Milleti buna asla izin vermez. O yüzden TBMM üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir ve terör seviciler meclisten temizlenmelidir" şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
MHP’li Özdemir Millet İttifakını orman yangınlarındaki tavırlarıyla ilgili topa tuttu Çetin Arık’tan Bakan Nebati’ye: Anlaşılan sayın bakan hala uyanamamış Vekil Özdemir’den 3 ilçeye bütçe desteği Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantıları 25-26 Haziran’da yapılacak İYİ Parti Kocasinan, Argıncık’ta mahallenin sorunlarını gündeme getirdi YRP Başkanı Narin: “İlk seçimde iktidar olup, 1 yılda sorunları çözeriz” BBP'li Ulus: Müslüman Türk Milleti'nin genlerine karşı savaş açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 Temmuz’da Kayseri’de Saadet Partisi Kocasinan’da görev değişimi Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesinden polise atılan tokata sert tepki MHP Kadın Kolları Eski Genel Başkanı Şennur Şenel defnedildi Mehmet Özhaseki, siyaseti bırakacağı ile ilgili algılara ve yalanlara cevap verdi YRP Başkanı Narin: “Belediyecilik, park, bahçe ve tribüne oynamak değildir” SAADET’TEN DİKKAT ÇEKEN PROTESTO AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’den “bırakıyor” açıklaması BBP 7/24 sahada!.. Sanayi esnafını dinlediler, esnafın sorunlarını not aldılar MHP’li Özdemir: Kıbrıs Türk'tür, Türk kalacaktır Fatih Erbakan öyle bir şey dedi ki gönülleri okşadı Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılcahamam kampında ne mesaj verdi? YRP’den imalı açıklama: ‘Zamlar konserlerle kutlanıyor’ SP’den iddia: Hacılar’daki sağlık sorunu çözülmüyor Çetin Arık, “Bu bir memleket meselesi” 6’lı Masada 4. kez ne konuşuldu? Fatih Erbakan’dan ‘Melek Mosso’ açıklaması 6’lı Masa Gelecek Partisi’nde toplanacak
×