Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi

Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi
Bünyan’da, Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Konferansı ve Sergisi düzenlendi. Bu serginin geleneksel hale geleceğini ifade eden Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, “İlçemizin de en önemli simgesi olan halı, kilim ve güzel sanatlar sergisini ilçemizde bir gelenek haline getirerek her yıl düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.

Bünyan KAYMEK Kadın ve Gençlik Merkezinde düzenlenen konferansa Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, şehir dışından ve şehir içinden sunum için gelen hocalar ve 18 ülkeden sunumlara internet üzerinden dahil olan misafirlerin katılımları ile gerçekleştirildi. Konferansta Bünyan Halısı başta olmak üzere birçok halı, kilim ve güzel sanatlardan eserler üzerine sunumlar yapıldı.
Konferans sonrası Bünyan Cam Seyir Terasında hazırlanan Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi açılışı Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ve Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen’in katılımı ile gerçekleştirildi.
Bu tür proje, konferans, program ve sergilerin Bünyan için büyük önem arz ettiğini belirten Başkan Altun, ‘’Bu yıl ilçemizde ilk kez halı, kilim ve güzel sanatlar üzerine konferans ve sergi düzenledik. Düzenlediğimiz ilk programda sergiyi ve konferansı uluslararası seviyeye taşımayı başardık. Hem sergi hem de konferansa yurt dışından ve yurt içinden büyük katılım aldık ve ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördük. İlçemizin de en önemli simgesi olan halı, kilim ve güzel sanatlar sergisini ilçemizde bir gelenek haline getirerek her yıl düzenlemeyi planlıyoruz. Hocalarımıza, katılımcılarımıza, ziyaretçilerimize ve projeye tüm emek verenlere teşekkür ediyor, ilçemizde geleneksel hale getireceğimiz ‘Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi’nde daha büyük bir organizasyon ve daha yoğun katılımcı sayısı ile yeniden görüşmeyi diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×