Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi

Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi
Bünyan’da, Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Konferansı ve Sergisi düzenlendi. Bu serginin geleneksel hale geleceğini ifade eden Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, “İlçemizin de en önemli simgesi olan halı, kilim ve güzel sanatlar sergisini ilçemizde bir gelenek haline getirerek her yıl düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.

Bünyan KAYMEK Kadın ve Gençlik Merkezinde düzenlenen konferansa Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, şehir dışından ve şehir içinden sunum için gelen hocalar ve 18 ülkeden sunumlara internet üzerinden dahil olan misafirlerin katılımları ile gerçekleştirildi. Konferansta Bünyan Halısı başta olmak üzere birçok halı, kilim ve güzel sanatlardan eserler üzerine sunumlar yapıldı.
Konferans sonrası Bünyan Cam Seyir Terasında hazırlanan Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi açılışı Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ve Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen’in katılımı ile gerçekleştirildi.
Bu tür proje, konferans, program ve sergilerin Bünyan için büyük önem arz ettiğini belirten Başkan Altun, ‘’Bu yıl ilçemizde ilk kez halı, kilim ve güzel sanatlar üzerine konferans ve sergi düzenledik. Düzenlediğimiz ilk programda sergiyi ve konferansı uluslararası seviyeye taşımayı başardık. Hem sergi hem de konferansa yurt dışından ve yurt içinden büyük katılım aldık ve ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördük. İlçemizin de en önemli simgesi olan halı, kilim ve güzel sanatlar sergisini ilçemizde bir gelenek haline getirerek her yıl düzenlemeyi planlıyoruz. Hocalarımıza, katılımcılarımıza, ziyaretçilerimize ve projeye tüm emek verenlere teşekkür ediyor, ilçemizde geleneksel hale getireceğimiz ‘Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi’nde daha büyük bir organizasyon ve daha yoğun katılımcı sayısı ile yeniden görüşmeyi diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×