Bünyan’da Mahalleleri Sel Vurdu, Belediye Harekete Geçti

Bünyan’da Mahalleleri Sel Vurdu, Belediye Harekete Geçti
Bünyan’ın Kahveci, Yünören ve İğdecik Mahallelerinde yoğun yağış sebebiyle meydana gelen su baskınları sonrası Bünyan Belediye ekipleri anında harekete geçti.

Meydana gelen sel, belediye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yaşanabilecek sorun ve olumsuzluklara karşı bölgede çalışmaların devam ettiğini belirten Bünyan Belediye Başkanı Selahattin Metin şunları söyledi:

“Kahveci, Yünören ve İğdecik Mahallelerimizde yoğun yağış sebebiyle meydana gelen su baskınları sonrası ekiplerimiz hareket geçmiş ve olay yerine intikal etmiştir. Bünyan Kaymakamımız Sayın Turgut Gülen Mahallelerimizde vatandaşlarımızla yakından ilgilenmiş ve devletimizin sıcak yüzünü vatandaşımıza yansıtmıştır. Gerekli hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Çok şükür can kaybının olmadığı bu elim olayda özellikle çiftçilerimizin zararının tespiti için gerekli çalışmalar devam ediyor. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan Kayseri Valimiz Sayın Gökmek Çiçek ve Kaymakamımız Sayın Turgut Gülen’e teşekkür ediyor değerli Bünyanlı hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×