Bomba iddia!... Sedat Peker gözaltına alındı...

Bomba iddia!... Sedat Peker gözaltına alındı...
Katar Merkezli El-Cezire kanalı Sedat Peker'in gözaltına alındığına yönelik iddiaları gündeme taşıdı.

Katar merkezli yayın organı El Cezire, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve uzun süredir iadesini talep eden Türkiye'ye iade edilebileceğini duyurdu.

Türkiye'de hakkında "Suç Örgütü Lideri" olmak suçundan yargılama kararı verilen Sedat Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde olduğu belirtiliyordu. Geçtiğimiz aylarda Youtube hesabından çektiği videolara ara veren, ardından sosyal medya hesabından çeşitli iddialar ortaya atılan Peker, bir süreden bu yana sosyal medyayı da aktif olarak kullanmıyordu.

Peker'in kendisine özel olarak ayrılan bir alanda ev hapsinde tutulduğu ve internet erişiminin olmadığı iddia edilmişti. Son olarak BAE'de bir jet ski üzerinden görülen Peker'le ilgili bugün bomba bir iddia ortaya atıldı.

Katar merkezli olarak yayın yapan El Cezire televizyonu, Sedat Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde gözaltına alındığını ve ülkedeki işlemlerin ardından Türkiye'ye iade edileceğini öne sürdü. Söz konusu haberle ilgili şu ana kadar resmi kaynaklardan açıklama gelmedi.

kaynak: Haberler.com

 

PAYLAŞ
GÖNDER
×