Bilal Erdoğan, “Gönül istiyor ki imam hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin”

Bilal Erdoğan, “Gönül istiyor ki imam hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin”
İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti ve Dünya ETNO Spor Konfederasyonu Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, 4’üncü Geleneksel Kayseri İmam Hatip Okulları Spor Oyunları Kapanış Töreni’ne katıldı. Erdoğan, “u yaz Paris’te olimpiyat oyunları olacak. Gönül istiyor ki imam hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin. İnşallah Kayseri'de yapılan imam hatip okulları arası spor müsabakalarının Türkiye'nin her tarafında yaygınlaşarak devam ettiğini görmek istiyoruz” dedi.

Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’nda gerçekleşen 4’üncü Geleneksel Kayseri İmam Hatip Okulları Spor Oyunları Kapanış Töreni’ne Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, il protokolü ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz öğrencileri tebrik ederek, “İmam hatip okullarımızın sadece akademik alanda değil bilimde, sanatta ve bugün Kayseri’mizde de görüldüğü gibi nice başarılara imza attığına şahidiz. Canı gönülden tebrik ediyorum. Diğer illerde de benzer bir çalışmanın olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti ve Dünya ETNO Spor Konfederasyonu Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan da Kayseri’de gerçekleştirilen müsabakanın tüm Türkiye’de yaygınlaşması gerektiğini ifade ederek, “Bugün Kayseri'ye geldim çünkü imam hatiplilerin sporda çok daha başarılı olmasına önem veriyorum. İmam hatip ortaokullarımızın ve imamhatip liselerimizin sporumuza önde olmasına çok önem veriyorum. Türkiye'de lisanslı sporcu sayısı içerisinde imam hatipli sporcuların oranının yüzde 15-20’nin üzerinde olmasını gönülden arzu ediyorum. Bu yaz Paris’te olimpiyat oyunları olacak. Gönül istiyor ki imam hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin. İnşallah Kayseri'de yapılan imam hatip okulları arası spor müsabakalarının Türkiye'nin her tarafında yaygınlaşarak devam ettiğini görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise, “Size baktığımızda muhteşem görünüyorsunuz, karşımızda Türkiye’nin parlak geleceği, parlak istikbali duruyor. Sizlere baktıkça geleceğimizden daha ümitli, umut dolu oluyoruz. Bugün düzenlenen bu olimpiyat Kayseri’mize çok yakıştı ve Türkiye’ye örnek bir proje oldu” ifadelerini kullandı.
Kurulan spor salonları ile artık bütün gençlerin çok değerli ve verimli sportif imkânlara sahip olduklarını ve bundan gurur duyduklarını ifade eden AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı da “Mensubu olmaktan gurur duyduğum bu güzel camianın böylesine güzel spor faaliyetleriyle bir araya gelmesi. Zaten tedrisatta, bilimde, ilimde taçlanması açısından çok önemli. Devletimizin sahip olduğu bu güzel imkânlarla böylesine muhteşem sahalarda, mahallerimizde kurulan spor salonlarımızla artık bütün gençlerimiz çok değerli ve verimli sportif imkânlara sahip oldular. Burada da bu güzel müsabakalar neticesinde 1500 kardeşimizin katıldığı ve şu anda da yaklaşık 7 bin 500 kardeşimizin şahitlik ettiği muhteşem bir finale şahitlik ediyoruz. Bu manada çok mutluyuz ve gururluyuz. Sizlerden çok büyük beklentimizin var” diye konuştu.
Başkan Büyükkılıç ise, “Bir imam hatipli büyükşehir belediye başkanı olarak her birinizin alnından öpüyorum. Böyle güzel bir çalışmada yer aldığınız için sizleri tebrik ediyorum, bu güzel çalışmayı yapan İlim Yayma Cemiyetimizin kıymetli başkanı Oğuz kardeşimiz ve tüm ekibi ile öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. İlimde de, sporda da, siyasette de, her alanda imam hatipliler olarak biz de varız diyeceksiniz, kararlı bir şekilde yolunuza devam edeceksiniz. Çünkü siz mazlumun yanında yer alırsınız, Filistin’in yanında yer alırsınız, kimsesizin yanında yer alırsınız. Bizim gururumuz, onurumuzsunuz” dedi.
İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şube Başkanı Oğuz Memiş ise 4. Geleneksel Kayseri İmam Hatip Okulları Spor Oyunları organizasyonu hakkında bilgiler vererek desteklerinden dolayı Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve emeği geçen diğer kurum, kuruluş ve yetkililere teşekkür etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Vali Çiçek’ten yamaç paraşütü müjdesi HAVALİMANLARINDAN KİMSE ARANMADAN GEÇEMEYECEK! Vali Çiçek, “Kadın Kooperatifleri 4 ayda 24 milyon ciro yaptı” Kıbrıs Gazisi Nurettin Atalay’ın cenazesi defnedildi 2. Geleneksel Kadın Kooperatifleri Fuarı açılışı gerçekleştirildi Dolmuş şoförü Akcakoca’nın hayali TIR şoförü olmak 2 adet çocuk mumya sergileniyor Kayserili Emniyet Müdürü Gürbüz, hayatını kaybetti ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş
×