Reklamı Kapat

Beydeğirmeni Projesi ikinci grup kuraları çekildi

Beydeğirmeni Projesi ikinci grup kuraları çekildi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden olan Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Projesi’nde ikinci grup kuraları çekildi. Kura çekimiyle birlikte 51 hak sahibinin daha parselleri belli oldu.

Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Bölgesi için 2. Grup kura çekimi Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp kura çekimi öncesi bölgeyle ilgili bilgi verdi. Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Bölgesi’nin 5,5 milyon metrekare büyüklüğünde olduğunu ve bölgenin 3 milyon metrekaresinin hayvancılık faaliyetlerinde kullanılacağını ifade eden Alp, bölgenin İmar planının yapıldığını, yolların açıldığını, elektrik alt yapısının tamamlandığını ve inşaata başlayacak herkese su verilebilecek duruma gelindiğini söyledi.

İkinci grupta başvuruda bulunan 51 kişi için kura çekiminin yapılacağını dile getiren Hakkı Alp, “İkinci grupta 51 kişinin kurasının çekilmesiyle Beydeğirmeni Hayvancılık Bölgesi’nin 1 milyon 300 bin metrekaresi daha hak sahiplerine verilecek. 51 hak sahibine verilecek parsellerin büyüklüğü 1400 metrekare ile 28 bin metrekare arasında değişiyor. Burada birim metrekare fiyatımız 25 TL+KDV. Kura çekimi sonrası 15 gün içinde 20 Eylül tarihine kadar sözleşmeler imzalanacak. 45 gün içinde de 21 Ekim’e kadar yüzde 20’lik peşinatın ödenmesi gerekiyor” diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp’in yaptığı açıklamaların ardından kura çekimine geçildi. Kuralar sonucu 51 hak sahibinin parselleri belirlendi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyüksimitçi: “2019 Yılında İhracat Hedefimizi Yakaladık” Hizmet-İş Üç Farklı Belediyede TİS İmzaladı İhracat Genel Müdürü Ağar: “Korona virüs bir fırsat oluşturabilir” Benzine geceyarısı indirimi Başkan Büyükkılıç, Vergi Dairesi Başkanı Günçavdı ile görüştü Büyüksimitci: “Türkiye Çin’in alternatifi olabilir” Vali Günaydın’a Vergi Haftası Ziyareti KAYSO’da İstihdam Odaklı Faaliyetlerin İşverenlere Sağlayacağı Destek ve Fırsatlar Anlatıldı Hediyelik hac malzemelerine zam geldi Kurmel Şirketler Grubu tüm borçlarını ödedi Arven Yapı geleneksel çözüm ortakları toplantısını gerçekleştirdi “Güneş enerjisinde Türkiye çok büyük bir mesafe kat etti” Yamula bölgesinde yakın zamanda 11 bin hektarlık alan sulu tarıma açılacak Ertekin: "Şehrimiz için elimizi değil, vücudumuzu taşın altına koyuyoruz" Erciyes Anadolu Holding 2019’u Rekorla Kapattı Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, merakla beklenen destekleri açıkladı 15. Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı Kayseri’de başladı Hasgül: “Kayıt dışı istihdamı önlemek amacıyla toplantılarımız devam edecek” Grup Avenir Türkiye Direktörü İbrahim Arık: "Esas yatırım gayrimenkuldür" KAYSO’da İstihdama Yönelik Destekler Anlatıldı 'Fikir Fabrikası Çok Uluslu Girişimcilik Programında' Girişimciler Prototip Üretmeye Başlıyor Avrupa İşletmeler Ağı Konsorsiyum Toplantısına Erciyes Teknopark İkinci Kez Ev Sahipliği Yaptı KESOB, 2. Etap Toplu Konutta 709 konutun teslimlerine başladı YEREL SERMAYENİN GÜCÜ MİGALL… PINARBAŞI BELEDİYESİ PINARBAŞI UZUNYAYLA ÇERKES PEYNİRİNİN COĞRAFİ İŞARET TESCİLİNE BAŞVURU YAPTI
×