Reklamı Kapat

Benli: "Aşı çalışmalarında yüksek oranda karşılık oldu"

Benli:
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri'de aşı çalışmalarına yüksek oranda karşılık olduğunu söyleyerek, "Toplumumuzun belli bir kesimi aşılandıktan sonra pandeminin çıkışında ki ışık büyümüş olacak" dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, korona virüsle mücadele kapsamında Kayseri''de devam eden aşı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Benli, "Aşı çalışmaları ilk önce sağlık çalışanlarından başlayarak, 90 yaş üzeri, 85 yaş üzeri, 80 yaş üzeri ve son olarak da 65 yaş üzeri şeklinde sisteme tanımlandı. Aşı çalışmalarında, beklediğimiz gibi yüksek oranda karşılık oldu. Çoğunlukla aile hekimliklerimiz üzerinden bu aşı çalışmalarını yürütüyoruz. Burada da gerçekten başarılı bir süreç geçiyor. İlk günlerde biraz yoğunluk oldu ama dün aile sağlık merkezlerinde yaptığımız ziyaretlerde gayet güzel, olumlu geri dönüşler aldık. Ufak tefek sorunlarımız oluyor ama onları da hızlı bir şekilde yerinde çözmeye çalışıyoruz. Mümkün olduğu kadar problemsiz bir şekilde aşılama çalışmalarına devam etmek istiyoruz" dedi.
Kayseri''de 121 bin aşının yapıldığını dile getiren Benli, "Şuan ilimizde yaklaşık 121 bin aşı yapıldı. Bunun 20 bini ikinci doz aşılama oldu. Sağlıkçılarımız ve 90 yaş üzeri vatandaşlarımız ikinci doz aşıya girdi. Aşılama da dikkat ettiğimiz bir diğer hususta, aile sağlığı merkezlerini ve sağlık merkezlerimize gelemeyecek kişilerin evlerinde aşılarının yapılmasını da önemsiyoruz. Burada ilçe sağlık müdürlüklerimiz bünyesinde oluşturduğumuz mobil ekiplerle evlerde aşı yapıyoruz. Bu da ayrı bir taktir oluşturuyor. Diğer taraftan yoğun olan yerlerde hem çevre ilçelerimizde olsun, hem merkez ilçelerimizde aşı merkezleri, aile sağlık merkezlerinin bahçesine çadır kurarak orada da yoğun aşılama şeklinde devam ediyoruz. Sağlık bakanımızın belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde aşı çalışmalarımız devam edecek ve inşallah toplumumuzun en azından belli bir kesimi aşılandıktan sonra pandeminin çıkışında ki ışık büyümüş olacak. Tünelin ucundaki ışık göründü diyorum. Tünelin ucuna doğru gitmenin en önemli yollarından biride aşılama çalışmasıdır. Bu aşılama çalışmasında da istenilen seviyeye en kısa sürece ulaşacağımıza eminim" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan Koca: Yeni bir aşamaya geçtik, hassasiyetimizi sürdürmeliyiz Sağlık Müdürü Benli Uyardı: Kırmızı kategoriye çıkma tehlikesiyle karşı karşıyayız Vaka sayılarında korkutucu artış... Özhaseki, “CHP’nin kiralık milletvekili Arık’ın yeni bir yalanı ile yine karşı karşıyayız" İl Hıfzıssıhha Kurulu Yerinde Karar Dönemi ilk kararlarını aldı Kayseri’de Covid-19 vaka sayıları artmaya devam ediyor “Hareketsiz yaşam hastalıklara davetiye çıkartıyor” Vali Günaydın'dan 'korona virüs' açıklaması Yaşlıların yüzü bu uygulama ile gülüyor "Hamilelik döneminde botoks ve epilasyon yaptırmayın” Kayseri'de korona virüs aşısının etkisi araştırılacak Korona virüs tespit edilen mahalle karantinaya alındı Virüs avcıları iş başında... Mutasyonlu virüs tespit edilen mahalle karantinaya alındı “Covid-19 atlatanlar için güneş ışınları çok önemli” Kayseri Şehir Hastanesi’nde ilk kemik iliği nakli başarı ile gerçekleştirildi Tomarza Devlet Hastanesi Başhekimliğine Karaağaç atandı 144 bini geçti!.. Kayseri’de Covid-19 vaka sayıları artış gösterdi Benli: "Aşı çalışmalarında yüksek oranda karşılık oldu" Sağlık çalışanları kar-kış demeden aşılamayı sürdürüyor Mutasyonlu virüs Develi'de ortaya çıktı, mahalle karantina altında Kayseri’de taziye evleri vaka sayılarını artırıyor Emrullah Maraş korona virüse yenik düştü Kayseri'de kaç kişi COVID-19 aşısı oldu
×