Reklamı Kapat

“Benim İşim Girişim, İş Fikri" yarışmasında ilk 3 takım ödüllendirildi

“Benim İşim Girişim, İş Fikri
Benim İşim Girişim 5. dönem İş Fikri Yarışması Demo Day etkinliğinde 8 ayrı iş takımının katıldığı yarışmada ilk 3 takım ödüllendirildi.

"Benim İşim Girişim, İş Fikri" yarışması 5. dönem demo day etkinliği, Oran Kalkınma Ajansı ve Erciyes Teknopark ortaklığında Erciyes Teknopark konferans salonunda düzenlendi. 8 takımın katıldığı etkinlikte yarışmacılar sunumlarını ve projelerini jüri üyelerine anlattılar. İlk 3 takım belirlenerek ödülleri takdim edildi. 1’inci seçilen takım 'Neva Soft' adlı projesiyle Salih Yalçın, 2’nci seçilen takım 'Bonexo' adlı projesiyle Zeynep Burçin Gönen, 3’üncü seçilen takım ise 'Bio Teehcem' adlı projesiyle Zekiye Kocakaya oldu.

Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özkan “Teknoparkın girişimcilik ekosistemine çok büyük bir katkısı var. Biz bunu yıllardır görüyoruz. Girişimci dediğimiz şey mucitlik değil. Mucitlik ayrı bir şey girişimcilik ayrı bir şey, o yüzden girişimciliğin tanımı çok farklı. Bazen yeni ürün keşfetmek girişimcilik oluyor, bazen de ürününüzün pazarlamasını yapabilmek bir girişimcilik oluyor. Patentle ilgili güzel çalışmalarımız var. Patentin olup olmayacağıyla ilgili size çok güzel bir fizibiliteyle bunu söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

ORAN Kalkınma Ajansı yetkilisi Tolga Uyan da “Protatip üretimi için ödül alan ekiplerin dışında 600’e yakın genç girişimcimizi de serada girişimcilik konusunda, iş planı hazırlama konusunda, pazarlama konusunda eğitimler aldılar. Bir de bu yönü var programımızın. Bu programımızı önümüzdeki yıllarda da daha geliştirerek ve dönüştürerek devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Erciyes Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç da “Bölgedeki teknoloji tabanlı girişimciliğin merkezi olmaya ve bunu geliştirmek için elimizden gelen her türlü katkıyı sunmaya çalışıyoruz. Ne mutlu bize ki bu yıl 5’incisini gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar olan yarışmalarda toplam 54 takıma destek vermişiz. Bu 54 takım arasından verdiğimiz desteklerle 13 tanesi şirketleşmiş 5 tanesi ihracat yapar pozisyona gelmiş. Bu bizim için hem mutluluk hem de gurur verici bir olay. Bu sene konsept değiştirmemizle beraber destek miktarlarını artırdık. Bundan önceki yaptığımız konseptler Türkiye genelinde farklı Teknoparklar ve farklı ajanslar tarafından birebir aynı mekanizmalarla destek vermekte. Bu da bizim yaptığımız işin doğru olduğunu gösteriyor. Buradaki çekirdek sermaye ile daha düzgün işler çıkabileceğinin göstergesidir” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Gençlere ÖTV’siz telefon, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi Kayseri Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaatı hızla yükseliyor Model Fabrika Kayseri Öğren-Dönüş Projesi 7’nci Lansman Toplantısı düzenlendi İncesu üzümü depremzedelere dağıtıldı Büyükkılıç: “Türkiye’de Gold Standart Sertifikası’na sahip 6’ncı proje Büyükşehir’in” Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, göreve başladı Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Mevlid Kandili Mesajı Felahiye Belediyesi anıtmezarı restorasyonunu tamamladı Vali Çiçek, “Kayseri 2024 Avrupa Spor şehri seçildi” Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor!
×