BBP’li Çevrim: “Yolların açılmasını sağlamak belediyelerin asli görevi”

BBP’li Çevrim: “Yolların açılmasını sağlamak belediyelerin asli görevi”
Karla mücadele ederken belediyelerin bölge seçtiğini belirten Büyük Birlik Partisi (BBP) Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim, belediyelerin asli görevlerinden birisinin yolları açık tutup tuzlama yapmak olduğunu söyledi.

Kayseri’de yoğun kar yağışı özellikle ulaşımı olumsuz etkiledi. Ana arteller belediye ekipleri tarafından hemen açılırken, ara sokaklara ise hizmet gecikti. BBP Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim, belediyelerin bölge seçimi yapmalarına üzüldüğünü söyledi. Çevrim, “Ne yazık ki ülkemizde belediyelerin, o bölge sizin diğer bölge bizim gibi politikalarını görüyoruz. Tabi bunlar bizi üzüyor. Yolların açılmasını sağlamak ve tuzlama yapmak belediyelerin asli görevlerinde bir tanesi. Bunlara devam edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Baktığımız zaman kış mevsiminde sadece yolların açılmasıyla alakalı değil, sosyal sorumluluk anlamında da ekonomik olarak sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza kömür yardımlarını da sürdürmeleri gerekiyor” diye konuştu.

‘AYRIŞTIRICI DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ OLMAMIZ LAZIM’

Toplumu yönlendiren insanların konuşurken sözlerine dikkat etmesi gerektiğini ifade eden BBP Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim, ”Toplum nezdinde belirli makamda olan topluma mal olmuş kişilerin sözlerine dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bir kişi toplumun büyük bir kesimini etkileyebiliyor. Özellikle geçirdiğimiz bu zor günlerde, çözüm için çabalamak yerine adeta ateşi körükleyen açıklamalar görüyoruz. Buraya bakıldığında tabi ki bu dilin düzelmesi gerektiğini toplum nezdinde takip edilen makam sahibi kişilerin sözlerine ve hitaplarına dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu durum psikolojik olarak toplumumuzu etkileyecektir. Burada ayrıştırıcı değil birleştirici olmamız lazım. Özellikle manevi ve kültürel değerlere dil uzatılmaması, toplumun sinir uçlarına dokunulmaması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

‘KAYIKÇI KAVGALARINI BİR KENARA BIRAKIP ÜLKE İÇİN ÇALIŞILMASI GEREKİYOR’

OSB’lerdeki elektrik kesintilerine de değinen Çevrim, “Enerji kesintilerini de görüyoruz. Şu anda OSB’de 3 günlük bir kapanma vardı. Bugün akşam saatlerinde açılacağını biliyoruz. Ülkemiz aslında suni gündemlerle meşgul ediliyor. Yani şöyle bir söz var, kayıkçı kavgalarını bir kenara bırakıp ülke için çalışılması ve bu yönde çabanın olması gerektiğini düşünüyorum. Rahmetli Genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir sözü var ‘Benim milletim devletine güvenirse, gömleğini satar devletinin arkasında durur’ diyor. Buradan devlet yöneticilerinden ve siyasilerden samimiyet ve fedakârlık bekliyoruz" diye konuştu.

Toplumu bilgilendirmek amacında olduklarını ifade eden Musa Çevrim, devlet yöneticilerinden ve siyasilerden fedakarlık beklediklerini söyledi. Çevrim, “Biz Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları olarak hareketimiz maziden beri temiz bir harekettir. Gaffar Okan bey ile alakalı Genel Başkan Yardımcımız Kazım Birtane’nin yapmış olduğu açıklamada, Kazım beyin şahsi sosyal medya hesabından paylaşılmıştır. Genel Başkan Yardımcımızın şahsi görüşüdür. Bizler teşkilat olarak şehidimize her zaman saygılıyız. Burada da toplumumuzu bilgilendirmek istiyoruz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
CHP İl Başkanı Adil Demir istifa etti Büyükkılıç ve Başkanlardan Özhaseki'ye Ziyaret Vekil Çopuroğlu, rozetini taktı Abdullah Gül'den Erdoğan'a 'tebrik' telefonu AK Parti Milletvekili Çopuroğlu: “Birinci gündemimiz hızlı tren olacak” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Vekillerimiz Kayseri’de faydalı işlere imza atacak” AK Parti Kayseri milletvekilleri mazbatalarını aldır Cumhuriyet Meydanında coşkulu kutlama; Bakan Akar Kayserililere teşekkür etti CHP İl Başkanı Adil Demir’in istifa edeceği öğrenildi... Kayseri’de Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm ilçelerde birinci çıktı Özdemir: “Hemşehrilerimiz, Cumhurbaşkanımızı yüksek oy oranı ile destekleyecektir” Erdoğan’ı Destekleyen 125 Kişi Partilerinden İstifa Ederek AK Parti’ye Katıldı Cumhur İttifakı Milletvekillerinden Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret YRP’li Önder Narin: “Türkiye yeni yüzyılı için Erdoğan’a oyunuzu kullanın” Milletvekili Böhürler, "Türkiye Yüzyılını gençlerle birlikte inşaa edeceğiz" Eski CHP milletvekili kaleye asılan Erdoğan fotoğraflarından rahatsız oldu CHP, seçim standına saldırı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu Önder Narin YRP’de yeniden il başkanı oldu, partiye katılımlar arttı İYİ Parti Milletvekili Ataş mazbatasını aldı CHP Milletvekili Aşkın Genç mazbatasını aldı CHP Milletvekili Mahmut Arıkan mazbatasını aldı MHP Milletvekilleri İsmail Özdemir ve Baki Ersoy mazbatasını aldı Hakan Satılmış, BBP Kayseri İl Başkanı oldu BBP İl Başkanı Mustafa Dirmen’den “Safımız Cumhur İttifakı” açıklaması CHP Kayseri'de oyunu yüzde 5 arttırdı
×