Reklamı Kapat

Başkanlardan Öğretmenler günü mesajı!

Başkanlardan Öğretmenler günü mesajı!
Kayseri'de protokol üyesi bürokrat siyasetçi ve belediye başkanları 24 Kasım Öğretmenler Gününü yayınladıkları mesajlarla kutladı. İşte o mesajlar...

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Başöğretmenlik” unvanının kabul edildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimizin inşasında önemli görevler üstlenen öğretmenlerimize inancını ve güvenini “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözleriyle ortaya koymuştur.

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan bir meslektir. 

Her zaman, her koşulda bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması aşamasında çok önemli bir role sahip olan öğretmenlerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve başarının anahtarı durumundadırlar. Bizler de “Bana bir harf öğretenin, 40 yıl kölesi olurum” anlayışıyla ülkemizde eğitim öğretim veren saygıdeğer öğretmenlerimizin dün olduğu gibi destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimize yön veren, bizlerin yetişmesinde büyük emeği olan tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü en samimi duygularla tebrik ediyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hain terör saldırıları sonucu şehit düşen öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan öğretmenlerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum.  

****

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “ÖĞRETMENLER GÜNÜ” MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında “Öğretmenlerimizi yılda bir gün değil, her gün önemsemeli, gereken ihtimamı ve saygıyı göstermeliyiz. ‘Bana bir harf öğretenin hizmetkârı olurum’ anlayışı içerisinde olduğumuz değerli ve emektar öğretmenlerimizin günü kutlu olsun” dedi.

Başkan Büyükkılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Öğretmenlerin yaşamda çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Büyükkılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında bu kutsal mesleğin önemine işaret etti.

“BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN ÖNEMSEMELİYİZ”

Büyükkılıç, önemli bir görev üstlenen öğretmenlerin bir gün değil, her gün hatırlanması, önemsenmesi gerektiğini ifade ederek, “Öğretmenlerimiz, çocukluk yıllarımızdan olgunluk çağlarımıza kadar sürekli yanımızda olan, bizlerin daha eğitimli, donanımlı, nitelikli birer insan olmamız için çalışan, çırpınan değerlerimizdir. Yaşamamızda yerleri dolmayacak kadar büyük, etkisi derin ve görevi önemlidir. Bu nedenle öğretmenlerimiz saygıyı ve sevgiyi fazlasıyla hak etmektedir. Elleri öpülesi insanlardan birisi de öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizi yılda bir gün değil, her gün önemsemeli, gereken ihtimamı ve saygıyı onlara göstermeliyiz. İnsan yetiştirmenin ulviyetini kavramalı ve onlara yardımcı olmalıyız” diye konuştu.

BÜYÜKKILIÇ, İNSAN YETİŞTİRMENİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

İnsan yetiştirmenin önemine vurgu yapan Büyükkılıç, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Herkesçe malumdur; ‘bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrası için ağaç dik, yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir’ diye bir vecize vardır. Bu anlamda geleceğimiz olan gençlerimiz, yavrularımız özverili, gayretli ve bilgili öğretmenlerimizin elinde yetişirken, bir ülkenin en büyük sermayesi olan insan, o ülkenin geleceği için en sağlam temeli oluşturur. O temel ne kadar sağlam atılırsa ülke binası o denli sağlıklı ve dayanıklı olur. Bu temelin, bu binanın mimarları da hiç şüphesiz eğitim kahramanları öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimize bu kutlu yolda yardımcı olmalı, desteklerimizi esirgememeliyiz. Bu ulvi uğraşa biz de ortak olmalı, hep birlikte yavrularımızı, gençlerimizi dolayısıyla da geleceğimizi kurtarmalıyız. Bu duygu, düşünce ve temennilerle ‘Bana bir harf öğretenin hizmetkârı olurum’ anlayışı içerisinde, şehrimizdeki 21 bin 134 ve ülkemizdeki 1 milyondan fazla öğretmenimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”

****

BAŞKAN PALANCIOĞLU ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm öğretmenlerin gününü kutladı.
"Öğretmenler bizim başımızın tacı" diyen Başkan Dr. Palancıoğlu, "Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum. Eğitim sistemi ve öğretmenlerimiz ne kadar başarılı olursa bu ülke çok daha farklı çok daha güzel yerlere gelecektir. Biz de Melikgazi Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ile ve diğer üniversitelerimizle el ele kol kola güzel bir hizmet vermeye çalışıyoruz. Ülkemizin çok daha iyi noktalara gelmesi öğretmenlerimiz sayesinde olacak. Ülkemize faydalı olacak öğrenciler liyakatli ve donanımlı öğretmenlerimizin yetiştirdiği öğrencilerimizle olacak. Eğitimde verilen hizmetin en büyük destekçisi öğretmenlerimize de ben bu vesileyle teşekkür ediyorum. Nice 24 Kasımlar'da bir arada olmayı diliyorum" şeklinde konuştu.

****

BAŞKAN YALÇIN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında öğretmenliğin ayrıcalıklı bir meslek olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçın, mesleğin ruhunda fedakarlığın yattığına dikkat çekti.

Başkan Yalçın mesajında öğretmenlerin, çocuklarımıza yol gösteren birer rehber olduğunu vurgulayarak, “Öğretmenlik ayrıcalıklı ve kutsal bir meslektir. Bu mesleği yerine getirenlerin emeklerine, çaba ve gayretlerine karşılık biz ne yapsak azdır. Bu nedenle her gün öğretmenler günü olsa bile öğretmenin hakkını yerine getirmiş olamayız. Gerek görevi başında şehit düşmüş gerekse de ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta ilçemiz Talas olmak üzere yurdumuzun dört bir yanında bu mesleği ifa eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum. Hepimize rol model olan öğretmenlerimize sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

****

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR “ÖĞRETMENLER MUASIR MEDENİYETİN ŞEKİLLENDİRİCİLERİDİR”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, muasır medeniyetin şekillenmesinde en önemli paya sahiptir” dedi.

Öğretmenlerin daha güzel ortamlarda eğitim verebilmeleri, öğrencilerin ise daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için birçok projeye imza atan  Başkan Çolakbayrakdar, Öğretmenler Günü mesajında şu ifadeleri kullandı: “İslam’ın ilk emri ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ olan dinin mensupları olarak, milli ve manevi değerlerimizin bilinciyle yetiştirilmesi konusunda çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, muasır medeniyetin en önemli şekillendiricileridir. Bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan öğretmenlerimiz, tarihimiz boyunca bilginin, eğitimin sembolü ve gençlerimize ışık tutan örnek insanlar olmuştur. Kocasinan Belediyesi olarak bizler de vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller oluşması noktasında bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim ve öğretime destek olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcileri rahmetle anıyor, tüm Milli Eğitim camiasına eğitim ve öğretim çalışmalarında başarılar diliyorum”.

****

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman'ın 24 Kasım öğretmenler günü basın açıklaması

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 93. yıldönümünü ve bu özel günü “Öğretmenler Günü” olarak kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Milletlerin refaha erişmesinde en büyük paya sahip olanlar kuşkusuz öğretmenlerimizdir. Onların yetiştirdiği evlatlarımız, şüphesiz ki ülkemizin geleceğini şekillendiren nesiller olarak karşımıza çıkacaktır. İşte bu yüzden kutsal bir göreve sahip olan öğretmenlerimizin değerini hiç olmadığı kadar iyi anlıyoruz. Ulu Önderimiz, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İnsanlık toplumunun en fedakâr, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir.” sözü, öğretmenlerimizin değerini açıkça ortaya koymaktadır. Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı bir cevher gibi işleyen ve yetiştiren,  her türlü sorumluluktan kaçınmadan özveriyle çalışan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, gerek şehrimizde görev yapmakta olan, gerek eğitim camiasına uzun yıllar emek vermiş ve emekli olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

****

CHP KAYSERİ İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER'İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bugün Öğretmenler Günü.
Ne yazık ki Öğretmenler de yıllardır bu günlerini doyasıya kutlayamıyor.  
Nedeni açık. 
Nedeni belli.
Evet, bu gün Öğretmenler Günü, anlatacak çok şey var. 
Ama, size Fedai Öğretmen’den bahsetmek isterim. 
Daha doğrusu Fedai Öğretmenler’den…
Yani atanmayan öğretmenlerden…
Atamaları yapılmayan öğretmenlerden. 
Ne yazık ki, ailelerinin büyük sıkıntılarla okuttuğu bu öğretmenlerimiz, hayatta kalmak için ağır işlerde çalışmak zorunda kalıyor. 
Bu durum da acı haberleri beraberinde getiriyor. 
İşte bu öğretmenlerden biriydi; Beden Eğitimi Öğretmeni 23 yaşındaki Fedai Altun.
Ataması yapılmadığı için bir inşaatta çalışmak zorundaydı. 
Ekmek parası için… 
Fedai’nin babası, Fedai 40 günlükken hayatını kaybetti. 
Annesi de onu terk etti. 
“Kardeşimin emanetiydi” dedi amcası…
Fakirliğine aldırmadan O büyüttü. 
Çobanlık yaptı, çocuklarından ayırmadı.
Peki ne oldu? 
KPSS’de 80 üstü puan almasına ve Türkiye 888'incisi olmasına rağmen ataması yapılmadığı için inşaatlarda çalışan, Fedai Öğretmen elektrik akımına kapılarak can verdi.
Fedai Öğretmen, kendisi gibi diğer arkadaşlarının da yaşadığı haksızlıkları çok duyurmaya çalıştı, ama kavuşamadı o da hayallerine ve Fedai Öğretmen’in de dediği gibi “hayalleri çalındı” yaşamdan koparıldı!
Tıpkı diğer arkadaşları gibi.
Evet, işte bu acı tablonun sorumlusudur, bu duruma seyirci kalanlar ve göz yumanlar…
Çevremizde birçok Fedai Öğretmen varken, bu feryatlara kulak kapatanlardır asıl sorumlular.
Millet aşsız, işsizken, umutsuzken yandaşlarına bol bol ihaleler, 3-5 maaş verenlerdir sorumlular… 
Mülakatlarla adaletsizliklere sebep olanlardır. 
Liyakati bitirip, torpili geçim ve rant kaynağı yapanlardır sorumlular…
Evet, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi bu iktidar, “Gençlerimizin önce hayallerini sonra hayatlarını çaldı"
Ama umutsuzluk yok.  
Halkın iktidarında sözümüz var;
Ve Fedai Öğretmen’in ve diğer öğretmenlerimizin anısı önünde and olsun ki, torpili, ballı işleri, ballı maaşları, mülakatı bitireceğiz. 
Hakça bir düzen gelecek. 
Sözümüz söz; bu memlekete halkın partisi ile hak, hukuk, adalet gelecek…
Evet, birileri yine çıkacak her 24 Kasım’da olduğu gibi bu günde sözler verecek, süslü cümleler kuracak, öğretmenlere de pembe tablo çizecek…
Gerçekleri teğet geçecek, yine göstermek istemeyecek.
Ne yazık ki, OECD ülkeleri arasında ekonomik, sosyal ve özlük haklar açısından son sıralarda eğitim emekçileri…
Eğitim emekçilerinin de aldıkları maaşlar, tıpkı toplumun tüm kesimleri gibi insanca yaşam seviyesinden giderek uzaklaşıyor. 
Verilen sözler havada kalıyor. 3600 ek gösterge sözü bile ne yazık ki, AKP tarafından seçim kozu olarak kullanılmış ve öğretmenlerimizin de umutları ile oynanmıştır. 
Tıpkı, polisler gibi…
Sağlık çalışanları ve diğer kamu çalışanlarında olduğu gibi…
Bunun yanında Öğretmenlerimiz de sözleşmeli, ücretli, kadrolu diye birbirinden ayrıştırılmış, ötekileştirilmiştir.
Emek sömürüsüne maruz bırakılmıştır.
İşte AKP gerçekleridir bu adaletsiz düzen. 
Yapılan bazı araştırmalarda da öğretmenlerin yüzde 93'ü “Öğretmenlik, saygın bir meslek olma özelliğini kaybetti” görüşünde.
Her 100 öğretmenden 47'si kendi çocuğunun eğitim ihtiyacını karşılayamıyor.
Öğretmenlerin yüzde 44'ü ev kredisi, yüzde 30'u araç kredisi, yüzde 25'i eğitim kredisi ödüyor.
Yüzde 29'u esnafa, yüzde 35'i şahıslara nakit olarak borçlu yaşıyor.
Öğretmenlerin yüzde 37'si kredi kartlarının sadece asgari ödemesini yapabiliyor.
Öğretmenlerin yüzde 3'ünün maaşında icra var. Yüzde 8'inin maaşına en az bir kez icra gelmiş durumda. 
Öğretmenlerin yüzde 75'i borçları nedeniyle mesleki verimlerinin düştüğünü söylüyor.
Ve en acı tablolardan birisi de Öğretmenlerin, yüzde 86'sı kesinlikle çocuğunun öğretmen olmasını istemiyor!
Öğretmenlerin yüzde 46'sı görevden alınma korkusu yaşadığını söylüyor. Öğretmenlerin yüzde 83'ü yönetici olmak için mutlaka torpile ihtiyaç olduğunu savunuyor. Yüzde 48'i yöneticiler tarafından öğretmenlere siyasi baskı yapıldığını düşünüyor.
Öğretmenlerin yüzde 59'u gelecekten umutlu değil.
İşte bu düşündüren, acı tablonun sorumlusu belli. 
Bu tablonun sorumlusu, isminde “Adalet” olup, adaletsizlikleri ile rekorlar kıran AKP’dir. 
Bu tablonun sorumlusu adında “Kalkınma” olup, sadece kendilerini ve yandaşlarını kalkındıran AKP’dir.
Bu tablo ülkemizde her alanda yaşanmaktadır. 
Ancak, umutsuzluk yok. Çünkü geliyor gelmekte olan. Bu yalan, talan ve adaletsiz düzen bitecek. 
Bu kapsamda her geçen yıl bilimsel eğitimden uzaklaşan AKP’ye, çağ dışı politikalarına ve diğer bütün olumsuzluklara rağmen Öğretmenlere “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır” diyerek, büyük sorumluluk yükleyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bıraktığı mirasa sahip çıkarak ve yine Atatürk’ün dediği gibi "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller" yetiştirmek için canla başla çalışan, ülkemizin geleceği için mücadele veren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum. Güzel günler yakın diyorum.

****

KAZIM YÜCEL'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI: ÖĞRETMENLİK, GELECEĞİMİZİ HAZIRLAMA MESLEĞİDİR

İYİ PARTİLİ Kazım Yücel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yücel, " Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Başta baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz." dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Gurup Başkanvekili Kazım Yücel, 24 Kasım öğretmenler günü mesajı yayınladı. Öğretmenler gününün Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilişi sebebiyle 1981 yılından itibaren her yıl düzenli olarak kutlandığını hatırlatan İYİ PARTİLİ Yücel,  " Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz." dedi.

Yücel, "İnsana yapılan her yatırım bizim nazarımızda kutsaldır. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır.Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.Öğretmen; öğretmekten ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik; bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.Bu duygu ve düşünceler içinde, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Aziz Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içinde sonsuza kadar savunacak ve ayakta tutacak nesilleri yetiştirmek için fedakarca, cefakarca çalışan, insanları yetiştirmek için titizlikle mücadele veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Bu uğurda şehit düşen, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” şeklinde konuştu.

****

Başkan Büyüksimitci’den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, “Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran borçluyuz” dedi.

Başkan Büyüksimitci yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Dünyanın en büyük ekonomilerinde, en büyük güçlerinden birisi olmanın en temel şartı, eğitimli insan gücüne sahip olmaktır. Türkiye’nin çağı yakalayabilmesi, huzur ve refaha kavuşabilmesi, özellikle sanayide ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür. Bunun yolu da şüphesiz ki çağdaş eğitimden geçmektedir. İyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne sahip toplumların temel özelliği eğitime büyük önem vermeleridir. Donanımlı öğretmenlerin yetiştireceği yeni nesiller, toplumu medeniyet yarışında en ileri götürecek gücümüzdür.

Gelecek nesilleri en iyi şekilde ve çağdaş bir donanımla yetiştirmek adına umut bağladığımız gerçek güç olan öğretmenlerimizin çok büyük fedakârlıkla çalıştıklarını görmek, geleceğe yönelik umutlarımızı hep canlı tutmaktadır.

Bu vesile ile Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmenlerimizi saygı ile selamlıyorum”

****

Kayseri OSB Başkanı Yibur, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı

“GELECEĞİMİZ GENÇLERE, GENÇLERİMİZ ÖĞRETMENLERE EMANET”
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yibur, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında; cehaletin yenilmesi, adaletin hakim kılınması ve bireylerin her konuda donanımlı hale gelmesi için öğretmenlere büyük görev düştüğünü söyledi. Başkan Yibur, “Geleceğimiz olan gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz bizler için baş tacıdır” dedi.   

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yibur, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamasında öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulayan Başkan Yibur, geleceğimize öğretmenlerimiz sayesinde yön verebileceğimizi söyledi. 

Öğretmenlerimizin ilim ve irfan kaynağı olduğunu vurgulayan Başkan Murat Yibur, “Sadece bireyler için değil, toplumlar ve ülkeler için de eğitimin ne denli önemli olduğu biliniyor ve kabul ediliyor. Bu anlamda eğitimin ve öğretimin temel taşları olan öğretmenlerimiz büyük bir sorumluluk üstleniyor. Bu sorumluluğun gereğini en güzel şekilde yerine getirmek için gayret gösteren öğretmenlerimize şükran borçluyuz ve her zaman yanlarında olduğumuzu da açıkça ifade ediyoruz. Çünkü, ülkemizin ve milletimizin geleceğini gençlerimize, gençlerimizi de öğretmenlerimize emanet etmişiz. Bu emaneti geleceğe en güzel şekilde taşıma gayretindeki öğretmenlerimize her zaman destek vermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının da verildiği bu günde, bizi biz yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, aileleriyle ve öğrencileriyle birlikte sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” diye konuştu.  

****

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.                                     

Tarih boyunca insanoğlunun en önemli uğraşı eğitim olmuştur. Eğitim bir toplumun refah düzeyine belirleyen, donanımlı, sorgulayan ve üreten insanların yetiştirilmesi sağlaması yönüyle çağdaş Dünyada ’ki yükselişin kilit bir anahtarıdır.

Eğitimin günümüzdeki önemini anlatmak çokta kolay değildir. Toplumumuzun yaşam şartlarına baktığımızda eğitim, yaşamla bağ kurmanın en önemli yoludur. Eğitimin bu kadar önemli olduğu bir Dünya’da öğretmenlerin yeri ve önemi tartışılamaz. 

Atamız, uygarlık yolunda aşılması gereken en büyük engelin cehalet olduğunu vurgulamıştır. Milletin, ancak gerçek kurtuluşunun eğitim yoluyla ve öğretmenler aracılığıyla olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Mustafa Kemal Atatürk ’’ Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’’ sözü ile ülkenin geleceğini gençlere emanet ederken anahtarını da öğretmenlere vermiştir. Kutsal bir meslek olan öğretmenlerimize ne kadar minnet duysak azdır. Öğretmenlik mesleği bu nedenle tüm Dünya’da en değerli ve en saygın mesleklerden birisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirme ve ülkemize çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma gayesi ile fedakârca hizmet eden başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

****

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun öğretmenler gününü tebrik ederek öğretmenlerin toplum için önemini anlattı.

Baki Coşkun, “Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi, günümüzde de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Milletimizin her kesiminde öğretmenlerimize apayrı bir saygı mevcuttur. İnancımız gereği bir harf öğretene, kırk yıl köle olmayı şeref saydığımız için öğretmenlerimiz toplumumuzda birer kanaat önderi niteliği kazanmıştır. Öğretmenlerimiz milletimizin milli, ahlaki ve kültürel yönden temellerinin güçlü ve medeniyet bakımından ilerlemiş olmasında üstün gayretleri takdire şayandır. Öğretmenler doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak, karanlıklara meydan okur. Birlik ve beraberliğimizin teminatı olan çocuklarımızı özüne bağlı bireyler yetiştirecek olan öğretmenlerimizdir. Hangi yaşta, hangi mevkide, hangi görevde olursak olalım, öğretmenlerimizin emeklerini hiçbir zaman unutamayız. Elinde tebeşirle yolları aşındıran öğretmen, kalabalığı da heyecanı ile eğiten öğretmen, işi kadar sabır üreten, zamana zaman katan öğretmen. Çok değerli öğretmenlerimize seslenmek istiyorum: Siz aziz yaşadınız, aziz kalacaksınız.” dedi.

SP Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun, “Zamana anlam katan öğretmenlerimiz ebedi yaşayacaklardır. Bugüne kadar bizleri eğiten öğretmenlerim başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×