Başkanlardan 19 Mayıs mesajları...

Başkanlardan 19 Mayıs mesajları...
Kayseri protokolü üyeleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla birer kutlama mesajı yayımladı. İşte o mesajlar…

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “BAĞIMSIZLIK MÜCADELEMİZİ DÜNYAYA İLAN ETTİK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Büyükkılıç, mesajında, “19 Mayıs 1919’da vatan aşkıyla, vatan toprağında tek bir gün bile esir kalmadan, bağımsızlık mücadelemizi dünyaya ilan ettik” dedi.

Başkan Büyükkılıç, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “En başta 19 Mayıs 1919’da Samsun’da Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımını atan Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, aziz silah arkadaşlarına ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Tarih boyunca milletimizin üzerinde oynanmak istenen oyunlar, bugün bile hala devam ediyor. Ancak, biz ülkemizin ve milletimizin refahı için geçmiş tarihlerden, bugüne kadar milletçe birlik ve beraberlik içerisinde omuz verdik, emek verdik, gönül verdik” diye konuştu.

Mesajında 19 Mayıs’ın 103. yıldönümüne vurgu yapan Büyükkılıç, “Kurtuluş Mücadelesi vererek, bağımsızlığına kavuşan aziz milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde kararlı ve dik duruşlarının 103. yıldönümünü kutluyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan bir gün bile olsa vazgeçmedik. 19 Mayıs 1919’da vatan aşkıyla, vatan toprağında tek bir gün bile esir kalmadan, bağımsızlık mücadelemizi dünyaya ilan ettik” ifadelerini kullandı.

Gençlerin, bu ülkenin aydınlık yüzü olduğunu her zaman dile getiren Başkan Büyükkılıç, ecdat yadigârı olan bu aziz vatanı en iyi biçimde koruyacaklarını söyleyerek, şunları kaydetti:

“Bu şehre hizmet ederken, yatırım üstüne yatırım yaparken önce gençlerimizi düşünüyoruz. Çünkü geleceğimizin teminatı olduklarını biliyoruz. Bu toprakları canları pahasına koruyacaklarını biliyorum. Milli mücadele ruhu hala içlerinde. Tarihimize sıkı sıkı bağlansınlar. Bu bağlılık ülkemizi çok daha iyi günlere hazırlayacak. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere aziz Türk milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

 

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “19 MAYIS MİLLİ UYANIŞIN SEMBOLÜDÜR”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında, “19 Mayıs Milli uyanışın sembolüdür” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, mesajında şu ifadeleri kullandı: “19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak, milletle birlikte İstiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı gündür. 19 Mayıs 1919 günü, Türk Milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladıdır. O gün yanan İstiklal ve Bağımsızlık Meşalesi'nin alevleri bu gün çok daha güçlü şekilde milleti aydınlatmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güçlü Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini bildiği için bugünü gençlerle özdeşleştirmiştir ve bu bayramı onlara hediye etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin nice büyük başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle muasır medeniyetin tüm imkanlarından yararlanmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm hemşerilerimin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum”.

 

REKTÖR KARAMUSTAFA’DAN “19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103’üncü yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Milli mücadelenin başlatıldığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemine vurgu yapan Rektör Karamustafa’nın mesajı şöyle;

“19 Mayıs 1919 tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatması ve Samsun’da başlatılan bu mücadelenin yurt sathına yayılması ve sonrasında yurdumuzun düşmanlarından temizlenmesi adına çok önemlidir. Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış bir millet olan Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde istiklal mücadelemiz için kenetlenmiş ve tüm varlığını ortaya koyarak ülkemizin sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. O yüzden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelesi kahramanlarımızla, ecdadımızla gurur duyuyoruz. Ayrıca bu önemli günün Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, geleceğimiz olan gençlerimize verilen değer açısından önem arz etmektedir. ‘Ey Türk Gençliği!’ diye gençliğe hitabesine başlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine birinci vazife olarak Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmeyi görev kılmıştır. Bundan dolayı geleceğimizin teminatı, ümidi olan gençlerimizle her daim gurur duyuyor ve onlara her zaman destek olmalıyız, oluyoruz. Gençlerimizin vatan, millet, bayrak, ezan başta olmak üzere tüm milli ve manevi değerlerimize sahip çıkması ve bunların bilincinde olması önem arz etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ün gençliğimize armağan ettiği bu anlamlı bayramda üniversitemiz öğrencilerine, çalışanlarımıza, hemşerilerimize ve tüm vatandaşlarımıza sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyorum. Başta İstiklal Mücadelesi şehitlerimiz olmak üzere; bu vatanının bağımsızlığı uğruna seve seve canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet, minnet ve duayla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.“

 

MMO KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

19 Mayıs, 103 yıl önce Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde “ya istiklal ya ölüm” diyerek vatanını işgal etmek isteyenlere başkaldırdığı ve milli iradeye dayanan, tam bağımsız bir devlet hedefiyle harekete geçtiği gündür.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk milleti, esareti reddedip bağımsızlığını elde etmiştir.

19 Mayıs Gençlik, gençlik ise gelecek demektir. Gençlerimizin Milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını seven, ahlaklı, erdemli, özgüvenli, saygı ve hoşgörü içinde olan donanımlı bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluk içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanet ve ülkemizin geleceği onların teminatı altındadır. Gençlerimizin görev ve sorumluluğu, bu değerli emaneti yaşatarak sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak olacaktır.

 

Gençlerimiz, kendilerine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin aslında yüzlerce yıllık bir devlet tecrübesine sahip olduğunu asla unutmamalı; milli şuur, milli bilinç ve milli ahlak ilkelerinden asla taviz vermemelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tarih boyunca millet ve devletimizin istiklali ve birliği için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

 

İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN 19 MAYIS MESAJI

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103'üncü yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Yedi düvele meydan okuyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük milliyetçi olduğunu belirten Yücel, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı Türk Kurtuluş Savaşı milletimizi özgürlük ve bağımsızlığa götüren en büyük adımdır" dedi.

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Türk Milletinin Gazi Mustafa Atatürk önderliğinde 'Ya Bağımsızlık Ya Ölüm' sloganıyla Kurtuluş Mücadelesini başlattığını hatırlattı.

Yücel, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı Türk Kurtuluş Savaşı milletimizi özgürlük ve bağımsızlığa götüren en büyük adımdır" dedi.

Yücel, "Çanakkale Zaferi sonrası yenilgiyi hazmedemeyen sömürgeci ve vahşi zinhiyet, Türk Milletini esaret altına almak için çeşitli fırsatlar kolladılar ve yurdumuza yönelik saldırı ve işgal girişimi başlattılar. Neticede İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun çeşitli bölgeleri sömürgecilerin hedefi oldu ve işgal edildi. O dönemin basiretsiz yöneticileri ise Türk Milletini ölüme terk etti. Ancak bu durumu asla kabullenmeyen ve 'Geldikleri gibi giderler' diyen biri vardı. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin asla bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini haykırmak için bir kutlu yürüyüş başlattı. O kutlu yürüyüş de 19 Mayıs 1919 yılında Samsun'da başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'a ayak basarak Türk Milletinin bağımsızlığına giden yolu açtı ve Türk Milletine liderlik yaptı. "Ya Bağımsızlık Ya Ölüm” sloganıyla başlayan bu büyük mücadele dünya tarihine altın harflerle yazılmış en büyük kahramanlık destanlarından birisidir. Bu tarih Türk Milletinin asla esir alınamayacağının, Türk Milletine asla pranga vurulamayacağının Dünya'ya ilanıdır." dedi.

Milli mücadelenin başlaması ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşları ve Türk Milleti ile birlikte eşsiz bir kahramanlık gösterdiklerine dikkat çeken Yücel, “ Gazi Mustafa Kemal, bundan tam 103 yıl önce 19 Mayıs 1919 tarihinde Türk Milleti Yedi düvele meydan okudu ve Dünya'ya bunu ilan etti. Kurtuluş Mücadelesi Türkiye Cumhuriyetinin kurulması ile taçlandı. Bu manada Gazi Mustafa Kemal Atatürk en büyük Türk milliyetçisidir. Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, Milli Mücadele döneminde şehit olan, gazi olan atalarımız ve bugüne kadar ülkemizin bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimiz rahmetler anıyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadeleri ile sözlerine son verdi.

 

PAYLAŞ
GÖNDER
Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı
×