Başkan Yalçın’a ‘Çiftçiler Günü’ Sürprizi

Başkan Yalçın’a ‘Çiftçiler Günü’ Sürprizi
Talaslı üreticiler, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle teşekkür ziyaretinde bulundu.

Kırsal mahalle muhtarlarının da yer aldığı ziyarete 3 sevimli kuzu damga vurdu. Talas Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl destek amaçlı dağıttığı koyunlardan bu bahar doğan kuzular, sevimli görüntüleri ve tatlı melemeleriyle güne keyif kattı. Çiftçiler ziyarette ayrıca Başkan Yalçın’a yine o koyunlardan elde edilen süt, yoğurt ve peynirlerden hediye etti.

Mevlana Mahallesindeki Şeffaf Oda’da gerçekleşen ziyarette üreticiler Talas Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan “Koyunlarınız bizden üretim sizden” projesi kapsamında dağıtımı yapılan 270 küçükbaştan doğan ilk kuzuları Başkan Yalçın’a getirdi.

ÜRETİCİYE 12 MİLYONLUK DESTEK

Burada konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas’ta tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilere 4 yılda 12 milyon TL’lik destekte bulunduklarını belirterek, “Koyun yıkama banyoluğundan kırkmaya, taş toplama makinesinden anıza direk ekim makinesine, kompost gübre makinesinden diğer tarım aletlerine varıncaya kadar geniş bir yelpazede çiftçilerimizin yanında olacak projelere imza attık.” dedi.

“İSABETLİ BİR İŞ OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Başkan Yalçın bunlara ilave olarak yapılan destekleri de anlatarak, “Ayrıca üreticilerimize koyun hibe ettik. Bilhassa korona döneminde çok iyi anlaşıldı ki çiftçi, yani gıda üreten olmazsa hayatın anlamı yok. O nedenle biz de çiftçilerimizin yanında olmamızın karşılığını görmüş olduk. İsabetli bir iş yapmış olduğumuzu anladık. Desteklerimizle verilen koyunlardan doğan kuzuları hediye ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Allah bereketini artırsın. Dünya Çiftçiler Gününüzü kutluyorum.” diye konuştu.

Başkan Yalçın, Kayseri Üniversitesi ile birlikte yaptıkları Süt Evi Projesinden de bahsederek şunları söyledi: “Çiftçimizin elindeki sütün daha gerçek fiyatlarda değerlenmesini, aynı zamanda da üretilen doğal ürünlerin vatandaşımıza ulaştırılmasının da onurunu yaşıyoruz. Kayseri Üniversitemize, muhtarlarımıza ve bütün çiftçilerimize teşekkür ediyorum.”

“ÇİFTÇİYE OLMAYAN DESTEK VERDİ”

Mahallesindeki çiftçiler adına konuşan Çatakdere Muhtarı Seyit Ahmet Karabulut, “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Kırsal mahalledeki çiftçiye ve köylüye eline uzattı. Çiftçimize olmayan destekleri verdi. Mükemmel destekler verdi. Kırsala emeği çok. Bunlar yetmediği gibi geçen yıl bizlere koyun da dağıttı. Kuzularını, yoğurtlarını, sütlerini kendisine getirdik.” şeklinde konuştu. 

“BAŞKANIMIZ HEP YANIMIZDA”

Yazyurdu Muhtarı Kerem Belikbaşı da, “Başkanımız bizlere tarım makinelerinden fasulye, nohut, macar fiğ gibi tohum desteğine kadar çok destekte bulundu. Tarım ve hayvancılık konusunda başkanımız bizim hep yanımızda. Çok teşekkür ediyoruz kendisine.” ifadelerini kullandı.

“DESTEK VERİLDİĞİNDE SONUÇ ORTADA”

Kamber Mahallesinden üretici Ömer Özsoy, “Geçen yıl başkanımızın koyun desteğinden yararlanarak 20 küçükbaş almıştık. Şimdi de kuzuları başkanımıza getirdik. Bu konudaki desteklerinden dolayı belediyemizden de başkanımızdan da Allar razı olsun. Bize sağlanan bu desteği biz de emeğimizi ortaya koyarak üretim yaptık. Destek verildiğinde güzel sonuçlar ortaya çıkıyor.” şeklinde görüşlerini belirtti.

Konuşmaların ardından Başkan Yalçın, hibe koyunlardan doğan kuzuları çoğaltılmak üzere yeniden besicilere hediye ederken, üretilen peynir, yoğurt ve sütün tadına baktı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Suya yüzde 30 ek indirim mecliste kabul edildi Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde komisyon üyeleri belirlendi Büyükşehir'in Akıllı Projesi, 320 Kamera ile 135 Kavşakta Trafik Akışını Canlı Takip Ediyor Kayserililer, Bayram Tatilinde Millet Bahçesi'ne Akın Etti Büyükşehir'in Ramazan Etkinliklerine 1,5 Milyon Ziyaretçi Şuşa Azebaycan Evi açılışı Talas’ta gerçekleştirildi Büyükkılıç, 150 Milyon TL'lik Yeni Açılan Yolu, TOGG ile Deneyimledi Gön Han’da Pastırma-Sucuk Atölyesi ve Müzesi yapılacak Büyükşehir'den Daha Yeşil Bir Kent İçin 81 Bin Metrekare Alanda Bahar Hazırlığı “Çok kıymetli bir hazine Talas'ta” Avşarlar’dan ‘Kültür Evi’ne Tam Not KASKİ, Sarıoğlan'da İçme Suyu Terfi Hatlarını Güçlendiriyor Kayseri’de suya yüzde 30 daha indirim yapıldı Talas'ta Ahmet Özhan Rüzgarı Talas'ta Gönüllere Dokunmaya Engel Yok Talas Çanakkale Müzesi Rekor Üstüne Rekor Kırıyor Türkiye'nin İlk Sabit Arenalı Espor Merkezi Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Dairelerini İnceledi Hocalı Şehitleri, Yeni Yapılan Azerbaycan Parkında Anıldı Kocasinanlı Gençler, Yeni Proje İle Tarımsal Üretime Teşvik Edilecek! Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak
×