Reklamı Kapat

Başkan Yalçın, “OSB’de herhangi bir olumsuz durum yok’

Başkan Yalçın, “OSB’de herhangi bir olumsuz durum yok’
Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, dün İncesu ve Hacılar merkezli yaşanan depremlerden sonra Organize Sanayi Bölgesi’nde hiçbir sıkıntının yaşanmadığını söyledi. Yalçın, ayrıca deprem bölgesine yapılan yardımların da devam ettiğini belirtti.

Kayseri OSB’de bulunan fabrikanın deprem sonrasında yıkıldığına ilişkin çıkan haberler hakkında OSB Başkanı Mehmet Yalçın’dan açıklama geldi. Organize Sanayi Bölgesinde hiçbir sıkıntının olmadığını vurgulayan Yalçın, “Son olan depremlerin genelde merkezi üssü ya Hacılar Karpuzsekisi ve İncesu. Bundan dolayı da burada bayağı bir hissedilmeye başladı. Ama şu son yaşadığımız depremlerden sonra organize sanayi bölgemizde elhamdülillah hiçbir yıkım yok, hiçbir sıkıntı yok. Zaten biz bunu sosyal medyalarımızda paylaşıyoruz. Bir hasar olan bir sanayicimiz varsa bize bildirsin veya bir dedikodu söylenti olduğu zaman hemen buradan OSB’mizden ekipleri gönderiyoruz, yerinde inceletiyoruz ama şu anda kesinlikle yıkılan bir fabrikamız hasar alan bir fabrikamız yok” şekline konuştu.

Sallantı yaşandığında herkesin korktuğunu, bazı işletmelerin saat 3‘ten sonra paydos ettiğini söyleyen Yalçın, “Sallantı olduğu zaman insanlar herkes korkuyor, işçilerimiz de korkuyor. Bizler de işverenler olarak korkuyoruz, dışarı çıkıyoruz. Dünkü 3 depremde de işçilerimiz korkarak hep beraber dışarı çıktı. Genelde de organizemizin yüzde 90’ı saat 3’ten sonra paydos ettiler. Haliyle psikolojik olarak bazı izler bırakıyor” ifadelerini kullandı.

‘DEPREM BÖLGELERİMİZDE NEYE İHTİYAÇ VARSA BURADAN GÖNDERİLİYOR’

Deprem bölgesine yapılan yardımların hala devam ettiğini vurgulayan OSB Başkanı Yalçın, “Orada çok güzel başarılı bir çalışmaya imza attık. Tabii bu çalışmalar devam ediyor. Şu anda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan bir mülkiye baş müfettişimiz burada, fuar alanımızda yine aynı şekilde gelen hizmetler burada güzelce ayrıştırılıyor paletleniyor. Deprem bölgelerimizde neye ihtiyaç varsa buradan gönderiliyor. Sistemimizde hiçbir sıkıntı yok. Süreç devam ediyor” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Gençlere ÖTV’siz telefon, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi Kayseri Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaatı hızla yükseliyor Model Fabrika Kayseri Öğren-Dönüş Projesi 7’nci Lansman Toplantısı düzenlendi İncesu üzümü depremzedelere dağıtıldı Büyükkılıç: “Türkiye’de Gold Standart Sertifikası’na sahip 6’ncı proje Büyükşehir’in” Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, göreve başladı Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Mevlid Kandili Mesajı Felahiye Belediyesi anıtmezarı restorasyonunu tamamladı Vali Çiçek, “Kayseri 2024 Avrupa Spor şehri seçildi” Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor!
×