Başkan Yalçın: ‘Başkan Beyaz Masada’ kurumsallaştığımızın göstergesi

Başkan Yalçın: ‘Başkan Beyaz Masada’ kurumsallaştığımızın göstergesi
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın başlattığı ‘Başkan Beyaz Masada’ uygulaması 14 haftayı geride bıraktı. Başkan Yalçın geride kalan sürede kendisinden haftalık en fazla 5-6 istekte bulunulduğunu belirtti ve bunun da belediyenin kurumsallaştığının göstergesi olduğunu söyledi.

Her hafta olduğu gibi bu çarşamba günü de vatandaşlarla Beyaz Masa’da buluşan ve isteklerini dinleyen Başkan Yalçın, gelen telefonlara da baktı ve talepleri anında yetkililere aktardı.
Günün sonunda Başkan Beyaz Masada uygulamasını değerlendiren Başkan Yalçın, her buluşmada 30-35 civarında başvuru geldiğini ifade ederek, “14. Haftayı geride bıraktık. 14 haftadır gelen vatandaşları Beyaz Masamızda dinliyorum. Bunun yanında gelen telefonlara da cevap veriyorum. Ortalama 30 ila 35 başvuru oluyor. Bunun 27-28’i işle alakalı, geri kalanı yol veya kar temizliği gibi günlük isteklerden oluşuyor. O tür talepler, arkadaşlarımız tarafından giderilmek üzere anında harekete geçiliyor. İşsizlik konusunda vatandaşlarımızın İŞKUR’a müracaat etmesi gerekiyor. Biz de eleman alırken İŞKUR’a müracaat ediyoruz. Bugün ayrıca vatandaşlarımızdan iki telefon aldık o iki telefonda da teşekkür geldi. Belediye hizmetleri ile ilgili olarak her hafta 5-6 tane istek olması bizim için anlamlı. Bu belediyemizin kurumsallaştığını ve vatandaşlarımızın Beyaz Masa aracılığıyla sorunlarını çözebildiğini gösterir. Böyle bir kurumsallaşma söz konusu olmasaydı ve vatandaşların sorunları diğer müdürlüklerimiz tarafından çözülmeseydi, sorunları çözmek için bana çok şikayet gelirdi. Gerçekleştirdiğimiz Başkan Beyaz Masada uygulaması aynı zamanda belediye personelimizin ve çalışmalarımızın kontrolü anlamına da geliyor. Ortaya çıkan sonuçlar açısından çok mutluyum” dedi.
“KARŞISINDA BENİ BULAN ŞAŞKINLIK YAŞIYOR”
Vatandaşlarla telefonla konuşma esnasında karşılaştıkları diyaloglara da değinen Başkan Yalçın, sıcak ve samimi bir ortam oluştuğuna dikkat çekerek, “Vatandaşlar Beyaz Masayı telefonla arayınca ‘kiminle görüşüyorum?’ diyor. Ya da bir isim verip ‘bağlar mısınız?’ deyince ben de başkanı bağlayım mı diyorum. Sonra başkan olduğumu söyleyince kısa bir şaşkınlık yaşanıyor ve ardından sıcak bir ortam doğuyor” diye konuştu.
Başkan Yalçın, başta uygulamaya katkı sağlayan başta Beyaz Masa personeli olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Palancıoğlu Türk Polis Teşkilatı'nın 175. yılını kutladı Bünyan Belediyesi yardım paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor Başkan Palancıoğlu: "Taşlara hayat veren el Mimar Sinan" Yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına vatandaş desteği Başkan Çolakbayrakdar, “İhtiyaç Duyulan Her Alanda Tüm İmkanlarımızı Seferber Ettik” Başkan Yalçın kırsalda hijyen çantası dağıttı Milli Eğitim Sağlık Çalışanlarına Kucak Açtı Sokak hayvanları düzenli olarak besleniyor Melikgazi'de salgına rağmen sokak hayvanları unutulmadı Başkan Palancıoğlu pazar yerinde korona virüs önlemlerini denetledi, alışveriş yaptı Kocasinan Belediyesi'nden Salgınla Mücadeleye Maske Desteği Bünyan Belediyesi parkları dezenfekte ediyor Ölüme terk edilen yavru köpeklere Develi Belediyesi sahip çıktı Başkan Çolakbayrakdar, Meclis Üyeleriyle Telekonferans İle Bir Araya Geldi Melikgazi'de taşınmazlara ait ekspertiz işlemlerinizi artık e-Belediyeden yapabilabiliyor Bünyan Belediyesi esnaflara ücretsiz maske dağıtıyor BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN 'SİGARAYI BIRAKIN' ÇAĞRISI Melikgazi 'de semt pazar yerleri dezenfekte ediliyor Başkan Çolakbayrakdar, “Vatandaşlarımızın Taleplerini En Hızlı Şekilde Yerine Getiriyoruz” Melikgazi Belediyesi esnafa maske dağıttı Pazar Yeri Genelgesi’ne Talas’ta Sıkı Kontrol Develi'de 9 tır dolusu un ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı Bünyan Belediyesi vatandaşların araçlarını ücretsiz dezenfekte ediyor Melikgazi Belediyesi 15 ekip ve 10 araçla 7/24 dezenfekte yapıyor Kocasinan Belediyesi pazar yerlerine yönelik ek tedbirler aldı
×