Başkan İlmek: “İncesu’da 2 mahallede hasarlı evimiz var, kontroller sürüyor”

Başkan İlmek: “İncesu’da 2 mahallede hasarlı evimiz var, kontroller sürüyor”
İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İncesu ve Hacılar merkezli yaşanan depremler sonrası açıklama yaparak, “Sarıkürklü mahallemizde 4-5, Saraycık’ta 3 hasarlı evimiz var. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına mensup arkadaşlar burada incelemeler yaptı. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için çalışıyoruz” dedi.

Kayseri’nin İncesu ve Hacılar ilçelerinde 4.9, 4,4 ve 4.2 şiddetinde dün meydana gelen depremler sonrası hasar tespit çalışması başlatıldı. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, ilçede bulunan 2 mahallede bazı evlerin hasar aldığını açıkladı. 6 Şubat’taki depremler sonrası Kayseri halkı, yerel yönetimler, kamu kurumları olarak Kahramanmaraş’a yöneldiklerini anımsatan İlmek, “Merkez üssü İncesu ve Hacılar olan depremler yaşamaya başladık. Dün olan 3 deprem nedeniyle İncesu merkezde hasarlı bir yapımız yok. Can ve mal kaybımız yok. Sarıkürklü mahallemizde 4-5 tane hasarlı evimiz var, Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına mensup arkadaşlar burada incelemeler yaptı. Saraycık Mahallesinde ise 3 tane hane var, tespitleri yapılacak. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Burada bilimsel olarak diri fay hattı bulunmuyor. Bilimsel bir açıklamayla 5,5 üzerinde bir deprem beklenmediği söyleniyor. Bunu teknik veriler dışında farklı değerlendiren insanlar var ve vatandaşlarımızda paniğe yol açıyor. Bu tür paylaşım yapmamalarını öneriyoruz. Yetkililerimizin yaptıkları açıklamalara itibar edilmelidir. Kayseri’de bir sorunla karşılaşırsak bütün imkanlarımızı kullanacağız. Zemininde, girişinde dükkan olan, üzerinde konut olan taşınmazlarımızı denetliyoruz. Arkadaşlarımız tüm denetimleri yapıyor. Bir sorun çıkarsa gerekli tedbirler alınacaktır” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×