Başkan Çolakbayrakdar’dan sürücülere ve vatandaşlara çağrı

Başkan Çolakbayrakdar’dan sürücülere ve vatandaşlara çağrı
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Meteoroloji tarafından yapılan uyarıyla birlikte gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirterek, vatandaşlarında olası karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı dikkatli olmasını ve sürücülerin de araçlarında kar lastiği kullanmaları konusunda çağrıda bulundu.

Vatandaşların kış mevsimini daha rahat geçirmeleri için önceden bir dizi önlem aldıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Meteoroloji tarafından yapılan uyarıyla birlikte ilçe genelinde soğuk ve yağışlı havaya karşı belediye olarak tüm önlemlerimizi aldık. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ekipler, 3 vardiya halinde 24 saat görev başında olacaklar. Özellikle gece saatlerinde sabaha karşı oluşabilecek donmalara karşı depomuzda bulunan 5 bin ton tuz ile tuzlama çalışmalarımız durmaksızın devam edecek. Bu arada vatandaşlarımızın da daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Özellikle araç sürücüleri uyarıları lütfen dikkate alsın ve araçlarına kışlık lastiklerini takmadan yola çıkmasın. Bu konuda herkesin hassas davranması gerekiyor. Ne kadar önlem alırsak bizim için o kadar daha güvenli ve sağlıklı olur” diye konuştu.
Ayrıca, Başkan Çolakbayrakdar, soğuk havaya karşı kış mevsiminde olası karbonmonoksit zehirlenmeleri hususunda da vatandaşlara uyarılarda bulundu. Başkan Çolakbayrakdar, “Havaların soğumasıyla, ısınma ihtiyacını karşılamak için soba ve doğalgaz kullanımı artmaktadır. Bu durum gerekli tedbirlerin alınmaması halinde karbon monoksit zehirlenmesi tehlikesini de beraberinde getirmektedir. Olası baca tıkanmalarına veya alçak basınçlı havalarda karbon monoksit zehirlenmelerine karşı basit önlemlerle üzücü olayların önüne rahatlıkla geçilebilir. Vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri almasını ve daha dikkatli olmasını rica ediyoruz. Hemşehrilerimizin can güvenliği bizim için her şeyden önce gelir.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Dörtayak Türbesi aslına uygun restore edildi Kocasinan'da vatandaşların memnuniyeti çalışma şevkini arttırıyor Üretim, ihracat, döviz ve işgücünün adresi: "Kayseri Serbest Bölgesi" Kocasinan’da ihtiyaç sahibi ailelerin soğuk kış gününde gönülleri ısındı Melikgazi nikahta 21. yüzyılın 21. yılının 21. günü yoğunluğu yaşandı Başkan Yalçın: "Çalışmalarımıza katkı koyanlara teşekkür ediyorum" Gesi’nin tarihi güvercinlikleri gün yüzüne çıkacak Hayırseverler işbirliğiyle Kocasinan’a 3 yeni okul Talas Belediyesi’nden Sarıkamış’a ‘son yolculuk’ Kocasinan'da elektronik atıklar ekonomiye kazandırılıyor Palancıoğlu, MHP yönetimine 2020 hizmetlerini anlattı Talas’ta 15 günde 12 yeni iş yeri açıldı Danışmentgazi Mahallesi’nde bir ihtiyaç daha giderildi Kocasinan'ın kentsel dönüşümünde vatandaş mutlu ve huzurlu Büyükşehir'in 'kar' timi hafta sonu 276 mahalle yolunu açtı Talas’ın sokak hayvanları özel ekibi Melikgazi'de 2020 geri dönüşümde rekor yılı oldu Melikgazi’de pandemi kısıtlamasında kültür hizmetine devam edildi Kocasinan’ın Yunus Emre dönüşüm Konutları için noter huzurunda kura çekildi Kocasinan’ın kentsel dönüşümüyle 336 aile, yeni evlerinin heyecanını canlı yayınla yaşayacak Kar yağdı, Talas Belediyesi anında müdahale etti Kocasinan'ın kentsel dönüşümü kesintisiz devam ediyor Hacılar beyaza büründü Başkan Çolakbayrakdar’dan sürücülere ve vatandaşlara çağrı Talas personeline yangın eğitimi
×