Reklamı Kapat

Başkan Çolakbayrakdar kurban kesim alanını ziyaret etti

Başkan Çolakbayrakdar kurban kesim alanını ziyaret etti
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan ilçesine bağlı Erkilet Mahallesi Bülbülpınarı mevkiindeki kurban satış ve kesim alanını ziyaret etti. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Vatandaşlarımız mobil ünitelerle son derece hijyenik koşullar altında kurban ibadetleri yerine getirilmiş oluyor” dedi.

Bülbülpınarı kurban satış ve kesim alanlarında usta kasaplar tarafında hijyenik bir ortamda kurban ibadetinin yapıldığını söyleyen Ahmet Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyemizin Bülbülpınarı’nda ki kurban kesim yerindeyiz. Burası günler öncesinden vatandaşımıza hizmet etmek için hazırlandı. Hem kurban satış noktası ile hem de içerisinde bulunduğumuz mobil kesim ünitelerinin olduğu, bir mezbaha şeklinde hizmet veren birimimizde vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini disiplinli ve kurallara uygun bir şekilde yapabilmeleri için hazırlandı. Hemşerilerimiz hem bizim buradan almış oldukları kurbanlarını hem de dışarıdan almış oldukları kurbanlarını buraya getirip kestirebiliyorlar. Profesyonel kasaplar tarafından büyük ve küçükbaş hayvanların kesimleri yapılıyor. Burada kesimler yapılır yapılmaz hızlı bir şekilde kurbanın bertaraf edilmesi gereken atıkları da burada bertaraf ediliyor. Çevreye hiçbir şekilde olumsuz bir görüntü oluşturmadan, vatandaşlarımız mobil ünitelerle son derece hijyenik koşullar altında kurban ibadetleri yerine getirilmiş oluyor. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Geçtiğimiz yıl Oymaağaç Mahallesi'nde bulunan tesisin yol çalışmaları nedeniyle Erkilet Bülbülpınarı’na taşındığını da aktaran Başkan Çolakbayrakdar, “Daha öncesinde Oymaağaç bölgesindeydik. Oradaki yol çalışmaları nedeniyle buraya taşındık. İnşallah bundan sonrasındaki noktamız burası olacak. Sabit nokta olarak Erkilet Bülbül Pınarı’nda ki bulunduğumuz alanda bundan sonra devam edeceğiz. Bu sene burada ilk kurban kesimimizi yapıyoruz. Bundan sonrasında artık sabit olarak, kurban satış ve kurban kesiminin yapılacağı mobil ünitelerimizin olduğu yer burası olacak. Vatandaşlarımıza sağlık ve huzur içerisinde nice bayramlardan bir arada olmayı diliyorum. İnşallah bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Kocasinan Belediyesi olarak yapmış olduğumuz Kurban kesim ünitelerimiz ile vatandaşlarımıza kurban ibadetlerini yapmaları noktasında sağlıklı bir ortamı hazırlayabilmişiz diye umuyorum” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Çolakbayrakdar’dan Muharrem ayı ikramı Ali Dağı’nda Yamaç Paraşütü heyecanı başladı Başkan Uzunluoğlu, Cemevinde İftar Yemeğine Katıldı, Birlik Beraberlik Mesajları Verdi Büyükşehir'den Dezavantajlı Bireylerin Eğitim Ve İstihdamına Büyük Destek Şehit ailelerine mezar yeri ücretlerinde yüzde 50 indirim Kayseri Büyükşehir'den 1 Milyar 500 Milyon TL'lik Ek Bütçe Kocasinan’da geçen yıl çiftçilere dağıtılan Gacer buğdayının hasadı yapıldı Ali Dağı’nda yamaç paraşütü heyecanı Talas’ta Avşar şenliği rüzgarı esti... Talas’ta Avşar şenliği rüzgarı esti Kayseri’de tek, Türkiye’de sayılı ‘Yüzde 100 Ekolojik Pazar’ açıldı Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek’ten Bünyan’a müjde Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali'ne Yoğun İlgi Talas’ta bu pazar 'Maharetli Eller' günü Otobüs biletleri yine zamlandı Kocasinan’da kentsel dönüşümle Seyrani ’ye yeni bir çehre Sarıoğlan Yıldırım Mahallesi’nde ‘1 aydır su yok’ iddiası Sahabiye'de Hem Uzlaşma sürüyor, Hem de Metruk Binalar Yıkılıyor Mustafa Yalçın: “Mahkeme kararını uyguladık” Başkan İlmek ’ten 2 mahallede inceleme KASKİ, Yağmur Suyu Hattı İmalatına Hız Verdi Talas’ın okullarına 2 milyon liralık bakım onarım Büyükkılıç'tan 530 Yıllık Tarihi Köprü'nün Yanına "Millet Bahçesi" Müjdesi Gençerle kitap sohbetlerinde gündem ‘aliya izzetbegoviç’ Arık: “Hak hukuk mücadelesinden güneşli halkının yanındayız”
×