Reklamı Kapat

Başkan Büyükkılıç, Bakan’dan Rus uçaklarının Kayseri’ye inmesini talep etti

Başkan Büyükkılıç, Bakan’dan Rus uçaklarının Kayseri’ye inmesini talep etti
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yaptığı telefon görüşmesinde, kış turizmi öncesi Rusya’dan charter seferlerinin Kayseri’ye inmesi konusunda talepte bulundu.

Yatırımların konuşulduğu görüşmede Bakan Karaismailoğlu da Başkan Büyükkılıç’a yakın zamanda yapımı süren yeni tramvay hattının test sürüşlerine geleceğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğinde, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle yatırım ve projelerini bir bir hayata geçirmeye ve tüm Türkiye’nin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Başkan Büyükkılıç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile telefon görüşmesi yaptı. Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sayın bakanımız ile telefonda görüştüm. Buradaki yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdim. Kış turizmi başlamadan evvel, Rusya’dan charter seferlerinin Kayseri’mize inmesi konusunda gerekli hazırlıkların yapılması yönünde kendisinden talepte bulundum. Bize olan her zamanki sıcaklığıyla ilgileneceğini söyledi” diye konuştu.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NDAN KAYSERİ’YE SELAM

Başkan Büyükkılıç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun Kayseri’ye selamlarını ileterek,  Biz cumhurbaşkanımızı, sizleri çok seviyoruz dedik. Kendileri de ‘Biz de Kayseri’mizi seviyoruz’ diyerek selamlarını gönderdi” dedi.

YENİ TRAMVAY HATTININ TEST SÜRÜŞÜNÜ BAKAN YAPACAK

Bakan Karaismailoğlu’nun yakın zamanda Kayseri’de hizmet vermeye başlayacak yeni tramvay hattının test sürüşlerini yapacağını vurgulayan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayrıca kendisi ‘yakın zamanda Anafartalar’dan Kumsmall’a kadar olan hattın test sürüşlerine geleceğim, birlikte başlatacağız’ diye ifadede bulundu. Geçen aldığım brifingde firmalarımız ve yetkililerimiz, Eylül ayı sonu itibariyle test sürüşlerinin başlayabileceği yönünde ifadeler kullandılar. Sayın bakanımızla havaalanı konusunu da görüştük. Hızlı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca Boğazköprü Lojistik Köy de ihale edildi, iyi bir çalışma, iyi bir projedir. Lojistik Köy, 180 ülkeye ihraç eden Kayserili yatırımcılarımıza bir can simidi olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı Karaismailoğlu: Turizm merkezli havalimanlarında bu yaz 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verildi Bez bebek satmak için 4 dil öğrendiler Kayseri’ye şehit ateşi düştü..! Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Çağan’dan Abdulkadir Güneş’e ziyaret Büyükkılıç: "İtfaiye Ekiplerimiz Gece Gündüz Demeden Çalışıyor" Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Erciyes'te devam ediyor Hikmet Cıngıllı Anaokulu Talas’ta açıldı ERÜ’de sergilenecek tiyatro oyununun yasaklanması, Baro ve Rektörü karşı karşıya getirdi Ahmet Bahçecigil; “Bağımsız Adaylar KTO’ya katkı sağlayacak” Şeker pancarı alım fiyatı 3’üncü defa güncellendi Hausen Emlak CEO'su İlgün, KTO meslek komitesi seçiminde iddialı çalışıyor AYDEMİR, KTO KOMİTESİ İÇİN BAĞIMSIZ ADAY OLDU Erkilet’te yağmur suyu yollarda birikti, trafik aksadı Ağaçlar Ayakta Ölür’ oyunu Kayseri’de Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan’dan Öz İplik İş Sendikasına ziyaret TÜRKİYE’NİN AYAĞINA VURULMUŞ PRANGALARI KIRDIK Yemliha’yı dolu vurdu Valilikte İki Protokol Birden İmzalandı Rektör Altun, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’ı Ziyaret Etti Erciyes Dağı’na sezonun ilk karı yağdı..! 'Milli Elektrikli Trenlerin” seri üretimine başlandı Kayseri için 'sarı' uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat! Trafik ışıklarında görme engelliler için sesli sistem ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektörlük Mazbatasını Aldı
×