Başkan Büyükkılıç: "Araç gereç ve ekiplerimiz döndü, boşluk yok"

Başkan Büyükkılıç:
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İncesu ve Hacılar merkezli yaşanan depremler sonrası kırsal mahallelerde 2 yapının yıkıldığını ve zarar gören ahırlar olduğunu açıkladı. Can kaybının olmadığını vurgulayan Büyükkılıç, Kayseri’nin deprem bölgesinde bulunan ekip ve araç gereçlerinin büyük oranda kente döndüğünü ve hazır olduklarını kaydetti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, depremler nedeniyle Kayseri halkına ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulundu. Sarsıntının paniğe ve vatandaşların sokağa inmesine sebep olduğunu belirten Büyükkılıç, “Hepsini takip ediyoruz. İtfaiyemiz ve belediyemizin teknik ekipleri sahada. Bem ayrıca Sarayçiftliği, Kızılören, Karpuzsekisi, Hörmetci mahalle muhtarlarımızla görüştüm. İncesu ile ilgili Belediye Başkanımız Mustafa İlmek’ten de bilgi aldım. Yeşilhisar’dan da bilgi aldım. Çok şükür can kaybı yok. Hörmetçi Çiftliği ve Karpuzsekisi’nde 1’er evin yıkıldığını öğrendik. Yıkılan evin yanındaki araç da hasar aldı. Duvarı yıkılan ahırdaki hayvan çıkarıldı. Valiliğimizin de AFAD üzerinden çalışmaları devam ediyor. Görünüşte paniğe sebep olacak bir durum yok. Ama biz vatandaşın endişesine saygı duyarak bütün tesislerimiz hizmelerine sunduk. Kısmen rahatlatma çalışmalarına devam ediyoruz. Tesislerimiz emirlerinde. Vatandaşlarımız yine de tedirgin oluyorsa camilerimiz ve diğer eğitim birimlerimizden yararlanabilir” dedi.

“KAYSERİ’DE BOŞLUK YOK”

Kayseri Büyükşehir ve 16 ilçe belediyesiyle değişik deprem bölgelerinde hizmetlerinin olduğunu anımsatan Büyükkılıç, bu yardımlar nedeniyle Kayseri’de boşluk oluştuğu algısının doğru olmadığını vurguladı. Büyükkılıç, “Deprem bölgesinde kısmen hizmetlerin devam ettiğini de kamuoyunun bilmesinin yanı sıra büyük oranda araç gereçlerimizin ve ekiplerimizin ilimize döndüğünü paylaşalım. Sınırlı sayıda oralarda ekip kaldı. Şehirde bir boşluk varmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Orada yapılan hizmetleri gölgeleme çabası olduğunu görüyoruz. Buna üzülüyoruz. Biz Kayseri’deyiz. Bu spekülasyonlara yer vermemek lazım. Tüm belediye başkanlarımız araçlarımız, ekiplerimiz hizmetlerinde. Sıkıntı söz konusu değil” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de aktif fay hattının söz konusu olmadığını da uzmanlardan dinlediklerini aktararak, “Bölgemizde aktif fay hattı söz konusu olmadığını ilgili bilim adamları ifade ediyorlar. Bizler de bunu paylaşıyoruz. Dolayısıyla Kayseri'nin bu artçılarla ilgili bir sıkıntı yaşamayacağına inanıyoruz. Bu gece de tesislerimiz açık vatandaşlarımızın emrinde” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Dairelerini İnceledi Hocalı Şehitleri, Yeni Yapılan Azerbaycan Parkında Anıldı Kocasinanlı Gençler, Yeni Proje İle Tarımsal Üretime Teşvik Edilecek! Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak Kayseri Havalimanı yeni terminal binası ilk yolcularını karşıladı Talas'ta 'Dijital Baba' Söyleşisi Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu Talas Personeline İş Güvenliği Eğitimi 2024’ün İlk Antika Pazarına İlgi Büyüktü Kocasinan’da Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı Talas Gençlik Merkezi’nde Küçük Prens tiyatro oyunu sahnelendi Büyükkılıç, Terminal binasının yenileneceğini duyurdu Başkan Taşyapan kentsel dönüşüm proje alanını yerinde inceledi Başkan Yalçın'a 5 Yılda 10 Ödül Başkan Arslan, çatı ve oluk yapım çalışmalarını inceledi Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas'ta açıldı Suya 1 yıl zam yapılmama kararı alındı İncesu’da ‘Fidan Dik Orman Olsun, Yaşayacak Yurdun Olsun’ sloganı ile 5 bin çam fidanı dağıtıldı Başkan Büyükkılıç ile Büyükşehir'de "2023" Böyle Geçti Talas’ta Hilye-İ Şerif Odası Ziyaretçilerini Bekliyor Talas-Şuşa Kültür Köprüsünde Sona Yaklaşıldı
×