Başkan Büyükkılıç: "Araç gereç ve ekiplerimiz döndü, boşluk yok"

Başkan Büyükkılıç:
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İncesu ve Hacılar merkezli yaşanan depremler sonrası kırsal mahallelerde 2 yapının yıkıldığını ve zarar gören ahırlar olduğunu açıkladı. Can kaybının olmadığını vurgulayan Büyükkılıç, Kayseri’nin deprem bölgesinde bulunan ekip ve araç gereçlerinin büyük oranda kente döndüğünü ve hazır olduklarını kaydetti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, depremler nedeniyle Kayseri halkına ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulundu. Sarsıntının paniğe ve vatandaşların sokağa inmesine sebep olduğunu belirten Büyükkılıç, “Hepsini takip ediyoruz. İtfaiyemiz ve belediyemizin teknik ekipleri sahada. Bem ayrıca Sarayçiftliği, Kızılören, Karpuzsekisi, Hörmetci mahalle muhtarlarımızla görüştüm. İncesu ile ilgili Belediye Başkanımız Mustafa İlmek’ten de bilgi aldım. Yeşilhisar’dan da bilgi aldım. Çok şükür can kaybı yok. Hörmetçi Çiftliği ve Karpuzsekisi’nde 1’er evin yıkıldığını öğrendik. Yıkılan evin yanındaki araç da hasar aldı. Duvarı yıkılan ahırdaki hayvan çıkarıldı. Valiliğimizin de AFAD üzerinden çalışmaları devam ediyor. Görünüşte paniğe sebep olacak bir durum yok. Ama biz vatandaşın endişesine saygı duyarak bütün tesislerimiz hizmelerine sunduk. Kısmen rahatlatma çalışmalarına devam ediyoruz. Tesislerimiz emirlerinde. Vatandaşlarımız yine de tedirgin oluyorsa camilerimiz ve diğer eğitim birimlerimizden yararlanabilir” dedi.

“KAYSERİ’DE BOŞLUK YOK”

Kayseri Büyükşehir ve 16 ilçe belediyesiyle değişik deprem bölgelerinde hizmetlerinin olduğunu anımsatan Büyükkılıç, bu yardımlar nedeniyle Kayseri’de boşluk oluştuğu algısının doğru olmadığını vurguladı. Büyükkılıç, “Deprem bölgesinde kısmen hizmetlerin devam ettiğini de kamuoyunun bilmesinin yanı sıra büyük oranda araç gereçlerimizin ve ekiplerimizin ilimize döndüğünü paylaşalım. Sınırlı sayıda oralarda ekip kaldı. Şehirde bir boşluk varmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Orada yapılan hizmetleri gölgeleme çabası olduğunu görüyoruz. Buna üzülüyoruz. Biz Kayseri’deyiz. Bu spekülasyonlara yer vermemek lazım. Tüm belediye başkanlarımız araçlarımız, ekiplerimiz hizmetlerinde. Sıkıntı söz konusu değil” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de aktif fay hattının söz konusu olmadığını da uzmanlardan dinlediklerini aktararak, “Bölgemizde aktif fay hattı söz konusu olmadığını ilgili bilim adamları ifade ediyorlar. Bizler de bunu paylaşıyoruz. Dolayısıyla Kayseri'nin bu artçılarla ilgili bir sıkıntı yaşamayacağına inanıyoruz. Bu gece de tesislerimiz açık vatandaşlarımızın emrinde” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Talas Büyükperdah Camii açıldı Büyükşehir itfaiyesi sel bölgesine gitti Talas Büyükperdah Camii açılıyor Talas’ta Sulama Kanalları Yaza Hazırlanıyor Parkları Yüzde Yüz Yerli ve Elektrikli Süpürge Makinesi ile Süpürecek Talas’ta Ağaçlandırma Sezonu Açıldı 64 Adet Süt Sağma Makinesi Dağıtımı yapıldı Başkan İlmek, o haberleri yalanladı Deprem sonrası ilk resmi açıklama geldi Yahyalı Belediyesi 2023 Yılı Çalışmalarını Planladı Talas kütüphaneleri online eğitimde de öğrencinin yanında MÜFTÜLERDEN TALAS’IN KUR’AN-I KERİM SERGİSİNE TAM NOT Başkan İlmek: “İncesu’da 2 mahallede hasarlı evimiz var, kontroller sürüyor” Başkan Büyükkılıç: "Araç gereç ve ekiplerimiz döndü, boşluk yok" Başkan Büyükkılıç: “Kültepe Kaniş-Karum kayadan oyma müze, 4-5 ay sonra açılacak Melikgazi’nin tüm sosyal tesisleri bugün vatandaşlar için açık Talas’ta, depremzedelere mezar yeri ve nikah ücretsiz Talas’ta 34 farklı alanda kentsel dönüşüm yapılıyor Başkanlar, Akkışla’da üreten kadınlarla buluştu Büyükşehir, 20 Milyon TL Maliyetle Sivas Bulvarı'nı Kocasinan Bulvarı'na Bağladı Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için Mevlid-i Şerif okundu Başkan Büyükkılıç, Düvenönü Esnafı ile Buluştu BAŞKAN YALÇIN, HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA KATILDI Yeni Tramvay Hattı Hizmete Başladı, Başkan Büyükkılıç Vatman Koltuğuna Oturdu TALAS’IN CAMİLERİNDE ÖZEL TEMİZLİK
×