Başkan Büyükkılıç: “4. OSB için bin 200’ün üzerinde başvuru yapıldı”

Başkan Büyükkılıç: “4. OSB için bin 200’ün üzerinde başvuru yapıldı”
Ekonomi konulu toplantıda konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserili yatırımcıya yol göstermenin yeterli olduğunu söyledi. Kent olarak 180’in üzerinde ülkeye ihracat yapıldığını anımsatan Büyükkılıç, yeni kurulacak sanayi bölgesi için bin 200’ün üzerinde yatırımcı başvurusu olmasının kendilerini mutlu ettiğini vurguladı.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) tarafından bir otelde Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Programa, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, oda ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve iş insanları katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Gökmen Çiçek, birlik beraberlik mesajı vererek, “Kayseri olarak, birlik ve beraberlik içerisinde gerçekten kenetlenmiş durumda, bu manada birbirimizi severek ve yardım ederek mücadele ediyoruz” dedi.

“180’İN ÜZERİNDE ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ”

Yapılacak çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Öncelikle bu güzel haftanın başında, Kayserili bir genel müdür işin başında olunca inşallah Kayseri’ye müjdelerle yolumuza devam edeceğimize inanıyoruz. Kayseri’mize zaten yol göstermek yetiyor, yardımcı olmak yetiyor, onun dışında hiçbir zaman Kayserili yük olmaz. Yapılacak çalışmaların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tabi Kayseri denilince endüstri merkezi, ticaret ve sanayi akla gelir. Biz bunun yanında hem çeşitlendirmeyi hem şehrimizin hak ettiği şekliyle değişik alanlarda tanıtılmasını da önemsiyoruz. Üreticiyi çok önemsediğimizi Kayseri kamuoyu zaten bilmekte. Yerel yöneticiler olarak üzerimize ne düşüyorsa katkı sağlama, yol gösterme, yardımcı olma bağlamında hepsine destek olmaya özen gösteriyoruz. 3 organizemizin olduğunu, 4’üncü organizemiz yolda diye bekliyoruz. 4’üncü organizeye 1200’ün üzerinde başvuru olduğunu duymak bizi adeta yüreklendiriyor, sevindiriyor, keyiflendiriyor. Biz inşallah bu konuda üzerimize düşeni yapma, yeni imkânlar oluşturma, belki şehrimizin dışına doğru organize sanayilerin diğer büyük ilçelere de kaymasını sağlama çalışmaları yönünde de kafa yoruyoruz” şeklinde konuştu.

Kayseri’nin 180’in üzerinde ülkeye ihracat yaptığını söyleyen Büyükkılıç, “Serbest Bölgemiz var, ihracatın üssü. 180’in üzerinde ülkeye ihracat yapan 1700 civarında ihracatçı dostlarımızı tebrik ediyorum. Yani biz aslında kendimizi zorluyor ve 180’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Elbette ki Kayseri zekâsını kullanarak, ticaretin merkezi olarak 6 bin yıllık da geçmişi olan bir şehir olarak bu konuda gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bize düşen sizleri yüreklendirmek, üzerimize düşen, yapılması gereken var ise o yönde gayretlerimizi göstermek” ifadelerini kullandı.

‘ABD PAZARINDAN DAHA FAZLA PAY ALIRIZ’

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya da aktif destek verdiklerini belirterek, “Bizim destek modellerimizle birlikte özellikle ABD pazarından daha fazla pay alırız diye düşünüyoruz. Lansman programımızın ekonomimize, ihracatımıza ve Kayseri’mize hayırlı ve bereketli olmasını diliyor, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci ile KTO Başkanı Ömer Gülsoy da toplantının hayırlara vesile olmasını dilediler.

Programda, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya tarafından ihracatın tabana yayılması, sürdürülebilir ihracat artışı sağlanması ve yüksek katma değerli ihracat için finansmana erişimin kolaylaştırılması amacıyla hayata geçirilen Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×