Baklava ustalığını bırakıp motosiklet işine girdi, Türkiye Şampiyonu oldu

Baklava ustalığını bırakıp motosiklet işine girdi, Türkiye Şampiyonu oldu
Baklava ustalığını bırakarak motosiklet satış ve tamiri işine giren Adem Aksoy son yapılan Türkiye Motosiklet Federasyonu Drag Şampiyonası’nda birinci oldu.

Aslen Gaziantepli olan ve Kayseri’de yaşayan Adem Aksoy baklava ustalığını bırakarak motosiklet satış ve tamiri işine girdi. 2010 yılından itibaren motosiklet kullanan Aksoy, 2017 yılında ve bu sene yapılan yarışlarda birinci oldu. Antalya Kepez’de yapılan Türkiye Motosiklet Federasyonu Drag Şampiyonası’nda mücadele eden Adem Aksoy kategorisinde birinci oldu.

Motora olan düşkünlüğü nedeniyle mesleğini değiştirdiğini kaydeden Adem Aksoy, “2010 yılından beri Kayseri’de yaşıyorum. Baklavacıydım, motosikleti çok sevdiğim için bu sektöre yöneldim. 2013 yılından itibaren lisanslı olarak yarışıyorum. 2017 yılında kategorimde Türkiye birincisi oldum. İlk birinciliğimi standart-1 kategorisinde almıştım. Bu sene bir üst kategorisinde yarıştım ve yine birinci oldum. Motosikleti seviyorum, yarışmak güzel, kullanmak daha da güzel. Ben cadde ya da sokakta yarışmayı sevmiyorum” ifadesinde bulundu.

“İLLEGAL YARIŞLARI ÖNERMİYORUM”

Adem Aksoy konuşmasının devamında, illegal yarışları önermediğini vurguladı. Pistlerde yarışmanın daha sağlıklı ve güvenli olduğunu anlatan Aksoy, “Trafikte motor kullanırken diğer sürücüler sizi görmeyebiliyor. Bazen de mesafe iyi ayarlanamayabiliyor. Bu nedenle çok kaza oluyor. Motor sürücülerinin biraz daha dikkatli olması lazım. Motosiklet otomobil gibi değil, kaporta biziz. Ben önceden sadece motosiklet kullanıcısıydım. Furkan Özdemir ağabeyim teşvik etti. 2019 yılında İstanbul Park’a gittim. Orada pist sürüş eğitimi aldım. İstanbul uzak olduğu için gidemedim. Antalya’da drag pisti var oraya gidiyoruz, orada yarışıyoruz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×