Bakan Yardımcısı Yavuz, Kayseri tesislerini ziyaret etti

Bakan Yardımcısı Yavuz, Kayseri tesislerini ziyaret etti
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi ile KAYMEK Akademi Tesisleri’ne konuk oldu. Tesisler hakkında bilgi alan Yavuz, tesislerin yapılmasında ve işletilmesinde katkısı olan herkesi tebrik etti ve destekçilere teşekkürlerini iletti.

Bir dizi ziyaret kapsamında Kayseri’de bulunan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerin aralarında yer aldığı tesis ve merkezleri gezdi. Bakan Yardımcısı Yavuz, Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın ve İl Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun’un eşlik ettiği ziyarette Türkiye’deki en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi olan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi ile kadın, erkek, genç, yaşlı her gruptan vatandaşın kurs imkânından faydalandığı Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) Akademi Tesisleri’ni gezerek bilgi aldı.

BAKAN YARDIMCISI YAVUZ, ÖZEL BİREYLERİ ZİYARET ETTİ

Bakan Yardımcısı Yavuz, Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaretinde merkezin ağırladığı özel bireylerle de bir araya gelerek mini konseri dinledi. Özel bireylerle kucaklaşan Yavuz, tesisteki hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın ziyarette Yavuz’a, 8 bin 700 metrekare proje arsasında Erciyes Üniversitesi karşısında hayata geçirilen Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi hakkında bilgiler verdi. Bina zemin kat oturum alanı ve toplam kapalı inşaat alanının 3 bin 200 metrekareden oluştuğunu söyleyen Ayaydın, merkezde farklı yaş grupları ve yaş aralıkları düşünülerek 3 ayrı eğitim bloğu tasarlandığını, eğitim bloklarının ana kütleden, mental engellilerin ve farklı yaş gruplarının birbirine zarar vermesini engellemek amacıyla kontrollü güvenlik kapısı ile ayrıldığını anlattı. Ayaydın, her bir eğitim bloğu içerisinde, bireysel eğitim odaları, grup eğitim odaları, günlük hayata uyum sağlamayı öğrenebildikleri yaşam evleri, atölyeleri, teneffüshaneleri, öğrenci giyinme ve temizlik odası, eğitmen odası ve bay-bayan engelli wc yer aldığını belirterek, proje bünyesinde, 11 grup eğitim odası, 3 atölye, 3 yaşam evi, 8 bireysel eğitim odası, 3 eğitmen odası, çok amaçlı salon, yemekhane, yönetim ofisleri ve ıslak hacim gruplarının yer aldığını söyledi. Ayaydın, ayrıca çevre düzenlenmesi kapsamında, her eğitim bloğuna hizmet verecek, 3 ayrı oyun alanı ve bahçesi, sera ve hobi bahçesi alanı, açık spor sahası, kum havuzu gibi destekleyici fonksiyonların da bulunduğunu ifade etti.

Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nin yanı sıra KAYMEK Akademi Tesisleri’nde de eğitim gören kursiyer kadın vatandaşlarla da buluşarak sohbet eden Bakan Yardımcısı Yavuz, kentte böylesine hizmetlerin verilmesinin önemli ve isabetli olduğunu dile getirdi. Yavuz hayırsever şehri Kayseri’de böyle tesisleri sıklıkla gördüğünü ifade ederek, ziyareti esnasında günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı Çolakbayrakdar, “Çocuklarımıza daha sağlıklı ortamlar oluşturuyoruz” Kayseri’ye yeni Bilim ve Sanat Merkezi Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı hizmete açıldı Büyükşehir’e 2 milyar 500 milyon liralık ek bütçe İlmek, “Bu yıl 250 bin metrekare parke çalışması yaptık” 12 bin mezar kazılıyor Büyükkılıç'tan, ERÜ Tıp Fakültesi Öğrencilerine Sıcak Çorba Hizmeti
×