Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Vali Çiçek Başkanlığında Toplandı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Vali Çiçek Başkanlığında Toplandı
Bağımlılık ile mücadelede kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, temel stratejileri belirlemek, il eylem planlarını hazırlamak, onaylamak ve uygulanmasını takip etmek ve değerlendirmek üzere oluşturulan ‘Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’ 4’üncü toplantısı Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Başkanlığında yapıldı.

Bağımlılıkla mücadele kapsamında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in yanı sıra Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fatih Altun, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Yılmaz, Vali Yardımcıları Abdullah Kalkan, Adnan Türkdamar, İl Emniyet Müdürü Kâmil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Hakan Dedebağı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Bey-han, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, adli birimler, emniyet ve jandarma teşkilatının temsilcileri katıldı.

Vali Çiçek toplantıda yapmış olduğu konuşmada, tüm kurum ve kuruluşların gelişen, değişen şartlar karşısında yeni programlarla, yeni projelerle bağımlılıkla mücadeleyi sürdürmeleri gerekliliğini vurgulayarak, bu konuda tüm kurumların birbiri ile uyumlu ve koordineli bir şekilde çalışmasının önemli olduğunu ifade etti.

Bağımlılıkla mücadelede ailenin önemine değinen Vali Çiçek, “Özellikle “En İyi Narkotik Polisi; Anne” projesi kapsamında eğitimlerimize devam etmekteyiz. Okullarımızda bu tür eğitimlere önem veriyoruz. Ayrıca, Gezici Narko Eğitim Aracı ve Kurumsal Narko Web projesi çalışmalarımız da devam etmektedir. Vatandaşlarımıza bir söz vermiştik, bu şehirde uyuşturucu sattırmayacağız, uyuşturucunun kökünü kazıyacağız demiştik. Bu sözümüzü yerine getirmek için çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz" diye konuştu.

Vali Çiçek ayrıca “2023 yılında bir önceki yılın ilk 9 ayına göre emniyet birimlerimizin iki kat başarı elde ettiklerini görüyoruz. Başta emniyet teşkilatımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi

Toplantı Uyuşturucuyla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Danışma Merkezi (YEDAM) tarafından yapılan sunumların ardından, karşılıklı görüş alışverişinin alınması ile sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×