Avşarlar’dan ‘Kültür Evi’ne Tam Not

Avşarlar’dan ‘Kültür Evi’ne Tam Not
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas’ta ikamet eden Avşarlar ile iftar sofrasında buluştu, ardından Mevlana Mahallesi’nde hizmete giren Avşar Kültür Evi’nde çay içip muhabbet etti.

Düzenlenen programa Başkan Yalçın’ın yanı sıra AK Parti Talas İlçe Başkanı Mustafa Kiraz, MHP Talas İlçe Başkanı Kayhan Saraç, Avşar derneklerinden temsilciler ve Avşar büyükleri katıldı.

İftarın ardından yapılan konuşmada MHP Talas İlçe Başkanı Kayhan Saraç, kısa süre önce gerçekleştirilen Avşarlar Buluşması’na sağladığı katkılardan dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

AK Parti Talas İlçe Başkanı Mustafa Kiraz da Avşarlar Buluşmasına verdiği desteklerden dolayı Avşarlara teşekkür ederek, “Bu desteğinizin artarak devam edeceğine inanıyorum. Avşar Kültür Evi hayırlı olsun.” dedi.

“AVŞARLARLA ANLAMLI BİR BİRLİKTELİK”

Daha sonra kürsüye gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, güzel bir birliktelik yaşadıklarını belirterek, “Bu birliktelik Avşar birlikteliği olunca daha bir anlamlı. Cumhuriyetin 100. yılında bu toprakları bize emanet eden bütün geçmişlerimize rahmet olsun. Kim ne iş yaparsa yapsın 100. yılda hepimizin görevde olması çok anlamlı ve onurlu.” diye konuştu.

“AVŞAR KÜLTÜR EVİ TALAS’TA BİR SİMGEDİR”

Başkan Yalçın, bir Avşarlar buluşmasında MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in Avşar Kültür Evi sözü istediğini hatırlatarak, “Ben de o gün başım üstüne dedim. Seçim zamanı bu evi açıyor havasında değiliz. Biz 5 yıl öncesinden bu çalışmanın gayretinde olduk. Bunu büyüklerimiz biliyor. Hatta bana ‘daha önceki belediye başkanlarından ilk defa samimi gelen Mustafa Yalçın başkan oldu teşekkür ediyoruz’ demişlerdi. Önemli olan o tabelanın konulmuş olmasıydı. Avşar Kültür Evi tabelasının Talas’ta olması bir simgedir. Binanın küçüklüğü büyüklüğü çok önemli değil. Bundan sonra biz üzerimize düşeni biliyoruz. Avşar Kültür Evi tabelasına yakışır bir yer yapmak çalışmalarımız içinde.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Avşar Buluşmasına katılan derneklere Başkan Yalçın tarafından teşekkür plaketi verildi.

AVŞARLAR, KÜLTÜR EVİNDEN MEMNUN

Başkan Yalçın ve beraberindekiler daha sonra Mevlana Mahallesinde bulunan Avşar Kültür Evi’ne geçti. Burada Avşarlar ile çay içip sohbet eden Başkan Yalçın’a AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy da eşlik etti.

“BÜTÜNLEŞTİRİCİ BİR UNSUR”

Böyle bir merkezin açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Hacı Ayvaz, “Burayı bizi bütünleştirici bir unsur olarak görüyoruz. Bugüne kadar farkında değildik ya da rehavetteydik. Güzel bir hizmet. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Sadık Kağan ise, mutlu olduklarını belirterek Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

“ÇOK BÜYÜK BİR HİZMET”

Mesut Ekinci isimli vatandaş da, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Çok büyük bir hizmet. Damgamız var. Bir kültür evimiz var. Çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

“MUSTAFA BAŞKAN SÖZÜNÜ HEP YERİNE GETİRİR”

Bir başka Avşar vatandaş Ahmet Yılmaz ise, “Geldim gördüm çok hoşuma gitti. Güzel bir yer olmuş. İnsanlarımızın çayını içip, kitap ve gazetelerini okuyacağı çok güzel bir yer. Bu ilk adımımız oldu. Mustafa Yalçın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kendisi verdiği sözü her zaman yerine getirir.” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Şuşa Azebaycan Evi açılışı Talas’ta gerçekleştirildi Büyükkılıç, 150 Milyon TL'lik Yeni Açılan Yolu, TOGG ile Deneyimledi Gön Han’da Pastırma-Sucuk Atölyesi ve Müzesi yapılacak Büyükşehir'den Daha Yeşil Bir Kent İçin 81 Bin Metrekare Alanda Bahar Hazırlığı “Çok kıymetli bir hazine Talas'ta” Avşarlar’dan ‘Kültür Evi’ne Tam Not KASKİ, Sarıoğlan'da İçme Suyu Terfi Hatlarını Güçlendiriyor Kayseri’de suya yüzde 30 daha indirim yapıldı Talas'ta Ahmet Özhan Rüzgarı Talas'ta Gönüllere Dokunmaya Engel Yok Talas Çanakkale Müzesi Rekor Üstüne Rekor Kırıyor Türkiye'nin İlk Sabit Arenalı Espor Merkezi Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Dairelerini İnceledi Hocalı Şehitleri, Yeni Yapılan Azerbaycan Parkında Anıldı Kocasinanlı Gençler, Yeni Proje İle Tarımsal Üretime Teşvik Edilecek! Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak Kayseri Havalimanı yeni terminal binası ilk yolcularını karşıladı Talas'ta 'Dijital Baba' Söyleşisi Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu Talas Personeline İş Güvenliği Eğitimi 2024’ün İlk Antika Pazarına İlgi Büyüktü
×