Atık malzemeleri geri dönüştürerek kütüphane yaptılar

Atık malzemeleri geri dönüştürerek kütüphane yaptılar
İncesu ilçesine bağlı Kızılören mahallesindeki Osman Kulaç ilköğretim okulu öğrencilerinin atık malzemelerden yaptığı kütüphane törenle hizmete açıldı. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek tarafından hizmete açılan kütüphanede tiner varillerinden yapılan koltuklar, eski telefon direklerinden yapılan kütüphane, kablo makaralarından yapılan masa bulunuyor.

İncesu ilçesine bağlı Kızılören mahallesinde bulunan Osman Kulaç ilköğretim okulu Sıfır Atık projesi kapsamında Geri Dönüşüm Kütüphanesi hazırladı. Kütüphanenin açılışına İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik ve davetliler katıldı.

Okul Müdürü Burak Kılıçkaya, Sınıf öğretmeni Fatih Şahin ve öğrencilerinin topladıkları atık eşyaları geri dönüşümle kazandırdıkları kütüphanede tiner varillerinden yapılan koltuklar, eski telefon direklerinden yapılan kütüphanenin ve kablo makaralarından yapılan masanın bulunuyor. Osman Kulaç ilköğretim okulu bu yıl Sıfır Atıkla Geri Dönüşüm, Anadolu'nun Ata Tohumları ve Atık malzemelerden Kuş Yuvası projesi hazırladı.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ise yaptığı açıklamada "Atık malzemeleri sıfır atık projesi kapsamında geri dönüşümle kazandırarak kütüphane oluşturan okul idarecilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor. Belediye olarak bu projelerin en büyük destekçisiyiz. Öğrencilerimizin ürettiği ata tohumlarının fidelerini alarak vatandaşlarımıza dağıtacağız "dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
"KASKİ'miz Sayesinde 19 Milyon TL'lik Kazanım Sağladık" Büyükkılıç'tan Duygulandıran Jest Ali Dağı Eteklerinde Villa Parselleri Satışa Sunuluyor Büyükkılıç, Türkiye'nin En Kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Özel Vatandaşlarla Kucaklaştı Engelliler gününde Orhan Hakalmaz rüzgârı esti Büyükşehir'den 16 İlçede 714 Muhtara Eğitim Büyükşehir, Ana Arterdeki Yol Genişletme ve Şerit Düzenleme Çalışmalarını Tamamladı Talas, ‘Maharetli Ellerle’ Kışa Merhaba Diyor Büyükkılıç, Toplu Ulaşım Şoförleri ile Buluştu İncesu Kızılören’de alt ve üst yapı çalışmalarında sona yaklaşıldı Talas’ta Yalnızca 3 Aralık Değil, Her Gün Engellilere Özel Büyükkılıç'tan 5 İlçenin Faydalanacağı 30 Milyon TL'lik Katı Atık Transfer İstasyonu Yatırımı Mevlana Meydanı Ağaçlandırılıyor Büyükkılıç: "Hayırseverler Şehri Kayseri'ye Yakışır Hizmet" KAYMEK'ten Teknofest Gençliğine Büyük Destek TALAS KIRSALINDA KASAPLIK KURSU Büyükkılıç, Halk Otobüsçüleri İle Kucaklaştı Yahyalı Belediyesi Sözleşmeli Personellerinden Teşekkür Ziyareti Destek Talas’tan Üretmek Kadınlardan Başkan Büyükkılıç, Yapımı Devam Eden Kayadan Oyma Müzeyi İnceledi Büyükşehir'in "Dadaloğlu" Temalı 5'inci Şiir Yarışması Sonuçlandı Talas’tan Çocuklara Özel Bağlama Kursu Başkan Büyükkılıç'ın Örnek Projelerine İlgi ve Takdir Sürüyor Büyükşehir Spor A.Ş. ile Yüzlerce Kadın Ritmi Yakaladı '14 Ev ve Asurlu Tüccarların Mahallesi Projesi’nde çalışmalar sürüyor
×