Reklamı Kapat

ASKON Başkanı Özcan: Makas Daralıyor

ASKON Başkanı Özcan: Makas Daralıyor
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Kayseri şubesi yeni normalleşmenin ardından toplantılarına başladı. İlk gündem gerileyen ekonomi oldu.

Toplantıda konuşan dernek başkanı Ali Özcan, Kayseri’nin yarıştığı illere bakıldığında Kayseri ekonomisinin düşüşte olduğunu belirterek “Kayseri ve ticari hacim olarak altındaki iller ile makas daralıyor. Üstte kalan illerle ise makas açılıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) rakamlarına bakınca gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Rakamlardaki negatif hareketlilik kapanmanın etkisiyle beklenen bir durumdu. Ancak diğer iller ile kıyasa başvurunca tablo netleşiyor. Kayseri ihracatta 12. Sırada yer alırken 14. Sıraya düşme ihtimalinin ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Bu gidişatı doğru şekilde masaya yatırmalıyız. Ekonomimiz büyüyor algısı yaratmak yerine gerçek bir büyümeden söz etmemiz gerekiyor. Ne yapılacak ise bir an evvel karar verilmeli. Bu memleket bizim. Gidişatı da tersine çevirmek bizim elimizde. Sürekli olumsuz konuşmanın da bir anlamı yok. Devleti ile sivil toplumu ile bu durumu değiştirebilecek olanlar bizleriz” şeklinde konuştu.

Yeni normalleşmeye de değinen ASKON Kayseri Gençlik Kurulu Başkanı Kaan Sabri Çöl ise “Pandemi iş dünyasında özellikle esnaflarımızı çok etkiledi. Bugün baktığımızda tekstil ve turizm sektörü tamamen kapalı idi. Gıda sektörü cafelerin kapalı olması nedeniyle zor bir süreçten geçti. Medya sektörü ise mali bir krize dönüştü. Yasakların azaltılması ile birlikte bir hareketlilik baş gösterdi. İş dünyası kazanç sağlamadan evvel kendi giderlerini karşılamayı öncelemiş durumda. Bir daha eskiye dönmek istemiyoruz. Bundan sonraki süreç borçların ödenmesi, istihdamın artırılması, işsizliğe son verilmesi yolunda olmalıdır” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAYSERİ ŞEKER’DEN ÇİFTÇİSİNE 58 MİLYON LİRALIK SULAMA AVANSI SOCAR Türkiye, dünya enerji sektöründe ‘Yılın Kurumsal Risk Yönetimi’ ödülünü aldı Tomarza'da hasat zamanı kayıp yaşanmaması için çalışma yapılıyor Emlak vergisinde yeni dönem kapıda Kayseri Şeker’den Bünyan’a 10 milyon 150 bin TL’lik yatırım KAYSERİ ŞEKER’DEN ÇİFTÇİSİNE ÇİFTE BAYRAM TOGG 2022'de üretime hazır Otobüs biletlerine tavan fiyat geldi ARVEN CADDE PROJESİ’ İLE HER BÜTÇEYE UYGUN; EV KAYSO Üyelerine Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Sunduğu Fırsatlar Anlatıldı ABC LOJİSTİK EMİN ADIMLARLA BÜYÜYOR "Yabancı mülkiyet sayısı 400 bini geçti" Bayrama rağmen bilet satışları düşüyor... ‘Kayseri Model Fabrika’ ile günlük yüzde 80’e varan üretim artışı Finansman şirketlerden konut ya da araç alacaklar dikkat ABC Nakliyat'a yeni tır filosu Haziran ayı nakdi ücret desteği ödemelerini 9 Temmuz'da MHP İl Başkanı Serkan Tok: "KUMSMALL Kayseri'ye çok büyük katkı sağlayacak” Sarraf Mustafa Zağlı: “Yatırımcı arkadaşlarımız hiçbir zaman paniğe yer vermesinler” Nursaçan Türkiye’nin en büyük ikinci 500 firması arasına giren sanayicileri tebrik etti İSO İkinci 500'de 12 Kayseri Firması Yer Aldı Kendi kabınla alışveriş dönemi başlıyor Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu! Nursaçan: "Üretime Endekslenilirse Sanayicimiz Gereğini Yapar" Ali Özcan: Çıkış yolu gelişen sektörler
×