Arık’tan Özhaseki’ye “Suriyeliler Giderse Sanayi Batar” Yanıtı

Arık’tan Özhaseki’ye “Suriyeliler Giderse Sanayi Batar” Yanıtı
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Suriyeliler giderse sanayi batar” diyen Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye tepki gösterdi. AKP’nin 19 yılda Türkiye’yi mültecilere muhtaç hale getirdiğini ifade eden Arık, “Kendi ülkemizde yabancı olmuşuz senin haberin yok Sayın Özhaseki” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Suriyeliler giderse sanayi batar” diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin sözlerine yanıt verdi. Türkiye’de ve Kayseri’de işsizliğin en önemli sorunların başında geldiğini ifade eden Arık, “Şahlandıracağız dediğiniz Türkiye ekonomisini 19 yılda mültecilere muhtaç hale getirdiniz. Sahabiye Mahallesi’nde ziyaret ettiğimiz Suriyeli bir sarrafa, ‘Türk çalıştırıyor musunuz?’ diye sorduğumuzda, bize ‘Yabancı çalıştırmıyorum’ yanıtını verdi. Kendi ülkemizde yabancı olduk, senin haberin yok Sayın Özhaseki!

Sayın Özhaseki, Kayseri’de valiliğin önünde bir vatandaşımız, ‘işsizim’ diye kendini yaktı, gördün mü? Kayseri’de her gün insanlar ‘işsizim’ diye intihar ediyor. Son bir yılda Kayseri’de Suriyelilerin öldürdüğü vatandaşımızın sayısı 10’u geçti. Huzur şehri Kayseri’de huzur kalmadı, haberiniz yok. Şunu çok iyi bilesiniz ki, Türk sanayisini de, Türk ekonomisini de mülteciler değil, gerektiğinde bu ülke için seve seve canının verecek Türk milleti kurtaracaktır. Onun için bir an önce erken seçime gidilmelidir” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kazım Yücel’den gündem tespiti: İş yok, aş yok, yurt yok, zam çok CHP Milletvekili Arık’tan CHP’yi Hedef alan MHP’ye tepki: “Koltuk için ülkeyi ateşe attınız!” Özhaseki, "AK Belediyelerimiz sonuna kadar öğrencilerimize yardımcı olacaklar" Başkan Çolakbayrakdar’ın dönüşümle kazandirdiği okul projesinde sona gelindi Özdemir: "CHP, açık bir milli güvenlik tehdidi haline dönüşmüştür" Devlet Bahçeli’den, CHP ve İYİ Parti’nin HDP çıkışına sert yanıt Saadet Partisi İl Başkanı Büyükşehir'in zam kararını eleştirdi YRP İl Başkanı Önder Narin’den teşekkür mesajı DEVA Partisi’nde deprem!.. "EYT sorununu çözeceğiz" Türkiye’de kaç siyasi parti var? Kazım Yücel: Okullar eğitim ve öğretime hazır değil Narin: “CHP bu milleti ve cumhuriyet ruhunu anlayamayacak” Erbakan: “Seçim barajı sıfıra kadar indirilmeli” Kazım Yücel manzarayı gözler önüne serdi ve yetkililere çağrı yaptı “Suda KASKİ vurgunu!” Fatih Erbakan: 'Kaliteli nesiller yetiştirmek hayati öneme sahip' Ataman: Yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun Özhaseki: “Ülkemizde özgürlük ortamını AK Parti olarak biz sağladık” Karayel: "Afganistan’dan veya başka yerden daha fazla mülteci istemediğimizi ifade ettik" Kazım Yücel: Etin ve yemin ithal edilmesi ülkemiz için büyük utanç Milletvekili İsmail Özdemir'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a tebrik AK Parti'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a hayırlı olsun ziyareti MHP'de İncetoprak'ın yönetimi belli oldu SP teşkilatı Tomarza’da vatandaşlarla buluştu
×