Arıkan: “Merhum Demirel’in 'Dün dündür, bugün bugündür.' Cümlesinin Varisi AK Parti Olmuştur”

Arıkan: “Merhum Demirel’in 'Dün dündür, bugün bugündür.' Cümlesinin Varisi AK Parti Olmuştur”
Bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Uluslararası Anlaşmalar görüşülüyor. Haliyle ana gündem maddesi “Dış Politika”. Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan’ın gündeminde de iktidarın dış politikası vardı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu hafta daha önce kabul edilen fakat kanunlaşmayan Uluslararası Anlaşmalar görüşülüyor. Milletvekillerinin gündeminde dış politika var. Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan’ın da gündeminde AK Parti iktidarının dış politikası vardı. Dış politikada yaşanan “u dönüşleri” için “sözler başka, işler başka” dedi: “Sabah Avrupa Birliği söylemiyle uyananlar, gece “Şanghay Beşlisine 6’ncı olalım.” diyerek uykuya daldılar; sözler başka, işler başka.”

“Dış Politikanın İstikrarsızlığı Ekonomiyi de İstikrarsız Hâle Getiriyor.”

Arıkan dış politika ile ekonomi arasındaki ilişkiye de değindi: “Değerli arkadaşlar, bu yaşananların sonucunda ülkemiz maalesef güvenilmez bir noktaya hızla ilerlemekte. Sabah söylediğiyle akşam yaptığı taban tabana zıt olan idarecilerin elindeki bir ülkeye güvenmeyenler o ülkeye yatırım yapmıyor ve ekonomi ciddi şekilde zarar görüyor. Dış¸ politikanın istikrarsızlığı ekonomiyi de istikrarsız hâle getiriyor.”

“'Dün dündür, bugün bugündür.' Cümlesinin Varisi AK Parti Olmuştur”

Arıkan merhum Süleyman Demirel’e atıfta bulunarak AK Parti ve Cumhurbaşkanına seslendi: “Sayın Cumhurbaşkanı “Dün dündür, bugün bugündür.” diyen merhum Süleyman Demirel’i yıllar boyunca bu sözü dolayısıyla eleştirmesine rağmen, maalesef, icraat olarak Süleyman Demirel’in bu cümlesinin varisi olmuştur.”

“İşiniz Sözünüze Uyarsa Sonuna Kadar Destekçiniz Oluruz”

Konuşmasında yapılacak doğru işlere destekçi olacaklarını fakat bunların sadece söylemde kaldığını belirten Arıkan, yapılanlarla söylenenlerin uyuşması gerektiğine dikkat çekti:  “Bizim Millî Görüş olarak, Saadet Partisi olarak en çok eleştiri aldığımız tutum, AK Parti’ye karşı olan muhalefetimiz. Oysa, bizim ne Sayın Cumhurbaşkanının şahsına ne de AK PARTI· yöneticilerinin şahsına bir husumet duymamız söz konusu değil; biz doğruya doğru, yanlışa yanlış diyoruz. Dış politika konusunda da aynı şeyler geçerli. Biraz evvel, birçok örnekte sözü de söyledim, işi de söyledim. Biz Sayın Cumhurbaşkanı ve AK PARTI· yöneticilerinin sözlerine tam destek veriyoruz ancak işlerine Sisi’nin tanklarına karşı Rabia Meydanı’nda direnenler gibi karşıyız. Sözünüze desteğiz ama işinize karşıyız. İşiniz sözünüze uyarsa sonuna kadar destekçiniz olacağız.”

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×