Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı

Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı
Araştırma merkezlerinin değerlendirme süreçlerinde Erciyes Üniversitesinin hep yukarıda kalmasını sağladığını söyleyen ERÜ Rektörü Fatih Altun; “Üniversitelerimizde nitelikli araştırmacıların olması ve bu süreçlerde çalışıp üretmek, önceki dönem rektörlerimizin ortaya koymuş olduğu etkili vizyonlar ve projeler bugünlerde daha güçlü olmamızı sağlamıştır ve temellerimizi atmışlardır. Araştırma merkezlerimiz etkin bir şekilde üniversitemizin değerlendirme süreçlerinde hep yukarıda kalmasına önemli katkı sağlamıştır” dedi.

Erciyes Üniversitesi tarafından 5’inci Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı gerçekleştirildi. Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya, ERÜ Rektörü Fatih Altun, Kayseri Üniversitesi Rektörü. Kurtuluş Karamustafa, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Cengiz Yılmaz, Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir, eğitimciler, öğrenciler ve davetliler katılım sağladı. ERÜ Araştırma Dekanı Gökmen Zararsız, ‘Araştırma Yönetimi Süreçlerinde Kurumsal Veri Analitiği‘ konusunda konferans verdi. TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ise proje sunumu gerçekleştirdi. Program kapsamında akademisyenlere de plaket takdim edildi.
Araştırma merkezlerinin değerlendirme süreçlerinde Erciyes Üniversitesi’nin hep yukarıda kalmasını sağladığını belirten ERÜ Rektörü Fatih Altun; “Üniversitelerimizde nitelikli araştırmacıların olması ve bu süreçlerde çalışıp üretmek, önceki dönem rektörlerimizin ortaya koymuş olduğu etkili vizyonlar ve projeler bugünlerde daha güçlü olmamızı sağlamıştır ve temellerimizi atmışlardır. Özellikle araştırma merkezlerimiz bu manada etkin bir şekilde üniversitemizin değerlendirme süreçlerinde hep yukarıda kalmasına önemli katkı sağlamıştır. Göreve geldikten sonra, özellikle araştırma dekanlığı ve öğrenci dekanlığı olarak bir yapılanmaya girdik. Bu yapılanmaların etkin sonuçlarını kısa vadeli proje olarak da almaya başladık. Yüzde 40 kalite yüzde 40 kapasite yüzde 20 iş birlikleri diyoruz bu başlıkları sürekli kendi içimizde değerlendiriyoruz. Sanayicilerimizle bir araya gelerek toplantılar yapıyoruz. Bunu yaparken de sadece Kayseri’de araştırma merkezi olan sanayimizdeki firmalarla değil iç Anadolu bölgesinde 75 adet araştırma merkezi olan ve ARGE merkezi olan sanayicilerimizle bir araya geliyoruz. Bunu yaparken yegane amacımız da sanayicimiz bizden ne istiyor biz sanayicimizden ne istiyoruz sorularına cevaptır. Bu problemleri ortaya koymaya çalışıyoruz. Bunları yaptıktan sonra da hep birlikte etkin çözümler ortaya koymak suretiyle hep ileriye bakarak odak bir şekilde ilerlemeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ’nün 2024 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı ERÜ Turizm Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi 9’uncu sınıf öğrencileri projeleriyle psikoloji dalında Türkiye ikincisi oldu Ülke genelinde 1 milyon 38 bin 192 öğrenci LGS’ye girdi Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı NNYÜ Öğrenci Kulüplerinden “May Fest” Etkinliği ERÜ’de “ERÜSMÜS+ Kültür Buluşması” Düzenlendi NNYÜ Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinde devir-teslim KAYÜ Aşçılık Programı Öğrencileri Başarıya Doymuyor Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı ERÜ'lü Öğretim Üyesi Karaboğa, Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne atandı NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı Kayseri Üniversitesi’nde “Güçlü Birey, Sağlıklı Aile ve Gelişen Toplum” Konulu Çalıştay Düzenlendi ERÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni! Kayseri Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne Üye Oldu Türkiye Yüzyılı,Maarif modeli bilgilendirme toplantısı ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında İlk 500 Üniversite Arasında ERÜ, THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasında İlk 500’de NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı ERÜ Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi “Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi için en az 15 okula daha ihtiyaç var” ‘Okul Öncesi Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
×