Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı

Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı
Araştırma merkezlerinin değerlendirme süreçlerinde Erciyes Üniversitesinin hep yukarıda kalmasını sağladığını söyleyen ERÜ Rektörü Fatih Altun; “Üniversitelerimizde nitelikli araştırmacıların olması ve bu süreçlerde çalışıp üretmek, önceki dönem rektörlerimizin ortaya koymuş olduğu etkili vizyonlar ve projeler bugünlerde daha güçlü olmamızı sağlamıştır ve temellerimizi atmışlardır. Araştırma merkezlerimiz etkin bir şekilde üniversitemizin değerlendirme süreçlerinde hep yukarıda kalmasına önemli katkı sağlamıştır” dedi.

Erciyes Üniversitesi tarafından 5’inci Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı gerçekleştirildi. Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya, ERÜ Rektörü Fatih Altun, Kayseri Üniversitesi Rektörü. Kurtuluş Karamustafa, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Cengiz Yılmaz, Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir, eğitimciler, öğrenciler ve davetliler katılım sağladı. ERÜ Araştırma Dekanı Gökmen Zararsız, ‘Araştırma Yönetimi Süreçlerinde Kurumsal Veri Analitiği‘ konusunda konferans verdi. TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ise proje sunumu gerçekleştirdi. Program kapsamında akademisyenlere de plaket takdim edildi.
Araştırma merkezlerinin değerlendirme süreçlerinde Erciyes Üniversitesi’nin hep yukarıda kalmasını sağladığını belirten ERÜ Rektörü Fatih Altun; “Üniversitelerimizde nitelikli araştırmacıların olması ve bu süreçlerde çalışıp üretmek, önceki dönem rektörlerimizin ortaya koymuş olduğu etkili vizyonlar ve projeler bugünlerde daha güçlü olmamızı sağlamıştır ve temellerimizi atmışlardır. Özellikle araştırma merkezlerimiz bu manada etkin bir şekilde üniversitemizin değerlendirme süreçlerinde hep yukarıda kalmasına önemli katkı sağlamıştır. Göreve geldikten sonra, özellikle araştırma dekanlığı ve öğrenci dekanlığı olarak bir yapılanmaya girdik. Bu yapılanmaların etkin sonuçlarını kısa vadeli proje olarak da almaya başladık. Yüzde 40 kalite yüzde 40 kapasite yüzde 20 iş birlikleri diyoruz bu başlıkları sürekli kendi içimizde değerlendiriyoruz. Sanayicilerimizle bir araya gelerek toplantılar yapıyoruz. Bunu yaparken de sadece Kayseri’de araştırma merkezi olan sanayimizdeki firmalarla değil iç Anadolu bölgesinde 75 adet araştırma merkezi olan ve ARGE merkezi olan sanayicilerimizle bir araya geliyoruz. Bunu yaparken yegane amacımız da sanayicimiz bizden ne istiyor biz sanayicimizden ne istiyoruz sorularına cevaptır. Bu problemleri ortaya koymaya çalışıyoruz. Bunları yaptıktan sonra da hep birlikte etkin çözümler ortaya koymak suretiyle hep ileriye bakarak odak bir şekilde ilerlemeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Kayseri Üniversitesi ile Osman Ulubaş Köşk Anadolu Lisesi Arasında İki Ayrı Protokol İmzalandı Rektör Prof. Dr. Altun, Uluslararası Öğrenciler ile Buluştu Eğitimci Merve Gülcemal, ERVA'da 'Edeb'i Anlattı ERÜ, Sürdürülebilirlik 2024 Sıralamasında 8. Oldu ERÜ Tarafından Düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı Sona Erdi ERÜ’de Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı Düzenlendi Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı ERÜ Malezya’daki 3 Üniversite ile İş Birliği Yapacak ERÜ’ye TÜBA’dan 3 Ödül AGU¨ O¨gˆretim U¨yesi Dr. Erdem’e U¨stu¨n Bas¸arılı Genc¸ Bilim I·nsanı O¨du¨lu¨ NNYÜ’de “Diş Hekimleri İçin Sağlıklı Yaşam Rehberi” sempozyumu Deprem Bölgesinden Kayseri’ye gelen öğretmenlere, Öğretmenler Günü yemeği ERÜ Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak Bakan Yusuf Tekin: “Eğitimin başlangıç noktası ailedir” ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı AGÜ Öğretim Üyeleri “Dünyanın en etkili bilim insanları” Listesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ersoy, ERÜ’yü Ziyaret Etti AGÜ Öğretim Üyesi Dr. Koca’ya YÖK’ten Üstün Başarı Ödülü Nuh Naci Yazgan ve Osmanlıdan Cumhuriyete Dönüşüm” Konferansı Üniversite öğrencileri için ‘Kültür Yolu’ gezisi düzenlendi ERÜ Safiye Çıkrıkçıoğlu Ziraat Fakültesi Laboratuvar Binası Temeli Atıldı ERSEM, nitelikli eğitim ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim alanlarını genişletiyor
×