Almanya Vizesi İçin Danışmanlık Hizmeti

Almanya Vizesi İçin Danışmanlık Hizmeti
Almanya vizesi, herhangi bir nedenden dolayı ülkeyi ziyaret edecek olanların alması gereken belgedir. Almanya’ya seyahat edecek olanlar vizeye tabidir ve başvuru şartları da seyahat amacıyla mesleki bilgilere göre değişiklik gösterir. Yeşil pasaport sahibi olanlar, 90 günü aşmayacak seyahatler için vizeden muaftır.

Almanya vize başvurusu, seyahat amaçlarına uygun şekilde yapılmalıdır. Başvuru ticari, aile-akraba ziyareti, öğrenci gezisi, kültür gezisi, ya da turistik amaçlara yönelik olarak yapılabilir. Başvuru şartları genel anlamda her vize türünde aynıdır ancak bazılarında konsolosluk tarafından ek evraklar da talep edilebilir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi için gerekli evraklar, konsolosluğun istediği şekilde hazırlanmalıdır. Başvuruda ziyaret amacına uygun belgeler eksiksiz olarak sunulmalıdır.

• Başvuru formu,

• Biometrik fotoğraf,

• Pasaport,

• İkametgah belgesi,

• Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

• Kimlik fotokopisi tüm vize türleri için istenen belgelerdir. Onun haricinde her bir vize türünde başvuru şartlarının içeriğine göre farklı evraklar da istenir.

Almanya Vize Türleri

Almanya vize türleri seyahat amacı ve süresine göre değişmektedir. Ülkeye seyahat edecek olanlar;

• C Tipi Schengen Vizesi (Kısa Süreli Vize)

- Ticari vize,

- Turistik vize,

- Aile ve arkadaş ziyareti vizesi,

- Transit vize,

- Öğrenci gezi vizesi,

- Şoför vizesi,

- Dil Okulu vizesi

• D Tipi Ulusal Vize (Uzun Süreli Vize

- Çalışma vizesi,

- Erasmus vizesi,

- Eğitim vizesi,

- Aile birleşimi vizesi türlerinden birini almalıdır.

Almanya Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Almanya vize başvuruları, A Tipi seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilir. Başvuru sahipleri başvurularını bizzat kendileri yapmalı ve gerekli işlemleri doğru şekilde gerçekleştirmelidir.

D Tipi vize başvuruları Almanya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğine yapılmalıdır. Vize Merkezi, farklı amaçlara yönelik olarkagerçekleştirilecek Almanya seyahati için gerekli tüm adımlarda profesyonel destek sağlayacaktır. Uzman danışmanlık hizmeti alırsanız randevu almadan başvuru formunu doldurma ve evrakları hazırlayıp eksiksiz olarak teslim etmeye kadar sürecin detaylı yüklerinden kurtulmuş olursunuz.

Almanya Vize Başvuru Şartları

Almanya vizesi alacak kişilerin randevu alması gerekmektedir. Çünkü randevusu olmayan kişiler başvuru için kabul edilmemektedir.

Başvuru randevusu kişilere özeldir. Dolayısıyla başvuru yapan kişinin veirlen gün ve saatte başvuru merkezine gitmelidir. Ayrıca başvuru yapacak olanların, kendi ikamet ettiği bölgedeki başvuru merkezine gitmesi gerekiyor.

Almanya vize randevu günü geldiğinde başvuru merkezine giden kişiler, randevu kağıdını ibraz etmelidir, aksi halde başvuru kabul edilmemektedir.

Almanya Vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

Almanya vize başvuruları 7-15 iş günü içinde sonuçlanır. Bu nedenle başvuruların seyahat tarihinden en az bir ay önce yapılması gerekmektedir. Başvuru sürecinde herhangi bir aksilik yaşanmaması için vakitli şekilde başvuru yapılması, seyahat planlarının aksamaması için önemlidir.

Almanya Vize Ücretleri

Almanya vizesi alacak kişilerin bazı evrakları hazırlaması gerektiği gibi belirli miktarda bir ücret ödemesi de gerekmektedir. Konsolosluk harcı ve başvuru merkezi ücreti şeklinde ödenen ücret dekontunun da,vize evrakları arasında bulunması gerekiyor.

Almanya vize ücretleri, alınacak vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza göre yapacağınız vize başvurusu esnasında hazırlamanız gereken evraklarla birlikte başvuru ücretlerini de öğrenebilirsiniz. Vize Merkezi, başvurunuzu ekonomik fiyatlarla hızlı şekilde yapmanız konusunda size en iyi desteği sağlayacaktır.

PAYLAŞ
GÖNDER
×