Reklamı Kapat

ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK”

ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK”
Dördüncüsü düzenlenen Kültepe Ekonomi Zirvesi, Ali Özcan’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Kültepe Ekonomi Platformu ve ASKON Kayseri Başkanı Ali Özcan, “Bundan sonra ticaret denilince de akla Kültepe gelecek” dedi.

Başkan Ali Özcan konuşmasında Kültepe ve ticaret ilişkisine vurgu yaptı. Ali Özcan, “Dördüncüsünü düzenlediğimiz ellincisini hedeflediğimiz Kültepe Ekonomi Zirvesi’ne hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Kültepe Ekonomi Zirvesi için her sene Kültepe’yi tarif eden bir söz belirliyoruz.  Bu sene “Ticaretin Mihenktaşı” vurgusuyla çalışmalarımızı gerçekleştirdik.  Bugün ticareti doğduğu topraklarda yeniden gündeme taşımak üzere bir aradayız.Kültepe deyince akla ticaret gelir. Bundan sonra da ticaret denilince akla Kültepe gelecektir.” açıklamasında bulundu.

NAKIŞ NAKIŞ DOKUYARAK BAŞARACAĞIZ

Zirvenin uluslararası boyuta geçişteki ilk adımı da attıklarını belirten Özcan, “Bugün itibariyle zirvenin uluslararası hüviyet kazanması için ilk adımları atmış bulunuyoruz. Her zirvede üzerine koyarak devam edeceğiz. Dünya Kültepe’yi konuşmaya başlayana kadar durmayacağız, çalışacağız. Emek emek, ilmek ilmek, nakış nakış dokuyarak bunu başaracağız. Gücünü tarihinden alan Kültepe, Anadolu’nun imzası olmaya bu şekilde kaldığı yerden devam edecek.” şeklinde konuştu.

Program ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati’nin konuşmaları ile devam etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
AKADEMİK ODALAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ Büyükkılıç'tan OSB Başkanı Yalçın'a Ziyaret Jeoloji Mühendisi Özdemir: “Olası bir depremde 2008 öncesi binalara dikkat” Özhaseki: “Ankara-Niğde Otoyolu’nun, Kırşehir-Kayseri bağlantısının yol işaretlemeleri tamamlandı” Otobüs ve minibüslerde yolculara emniyet kemeri zorunluluğu geldi Eczacılar ülke genelinde iş bırakma kararı aldı Şehitlerin kanı yerde kalmadı! 22 terörist öldürüldü Erciyes'te Uluslararası Bisiklet Yarışları Devam Ediyor ERÜ’lü öğrencilerin tasarımı Tarımsal İnsansız Kara Aracı, TEKNOFEST’te finale kaldı Birecik’teki saldırıda yararlanan asker şehit oldu Şehidin evini kurşunlayanlar yakalandı, ifadeleri oldukça ilginç! Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç özel çocukları ve ulu çınarları ziyaret etti Şehidin kanı yerde kalmadı: 13 terörist öldürüldü Şarkıcı Metin Işık kimdir? KAYÜ ile Erciyes A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Hudut karakoluna roketli saldırı: 1 asker şehit, 4 asker yaralı Ovit Tüneli ile yıllık 15.5 milyon TL tasarruf sağlandı Dondurmacılar isyanda!.. Gelin ve damatların fotoğraf tercileri belli oldu Başkan Büyükkılıç: "Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım" Şehir merkezinde termometreler 40 dereceyi gösterdi Eski tip ehliyetti olan elini çabuk tutsun! Habib Kağan Turizm’den 5 Yıldızlı Umre fırsatları Erciyes'te Perseid Meteor Yağmuru Görsel Şöleni yaşandı Meral Akşener’i sokak köpeği ısırdı
×