Ali Özcan KTO’ya adaylığını resmen açıkladı, projelerini anlattı, tüccara önemli mesaj verdi

Ali Özcan KTO’ya adaylığını resmen açıkladı, projelerini anlattı, tüccara önemli mesaj verdi
Kayseri Ticaret Odası’nın 1 Ekim 2022 tarihinde yapılacak olan seçimlerinde aday olan İşadamı Ali Özcan, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde ekibiyle beraber düzenlediği basın toplantısında niçin aday olduğunu ve projelerine anlattı.

Ali Özcan’ın toplantıda yaptığı konuşması şu şekilde;

“Kıymetli Basın mensupları; havasını teneffüs ettiğimiz, suyunu içtiğimiz, üzerinde yaşam sürdüğümüz Kayserimiz tarihten bugüne birçok kültüre ev sahipliği yapmış ve bu kültürlerden beslenerek bugünlere gelmiş kadim bir şehrimizdir.

Mensubu olmaktan övünerek söz ettiğimiz Kayserimiz bugün emsal düzeyde olan birçok şehri kıskandıran birçok özelliğe sahiptir. Aynı zamanda Kayseri’yi Kayseri yapan değerli iş insanlarımız, kıymetli hemşerilerimiz de Kayseri’yi ve Kayseriliyi sadece Türkiye’de değil Dünya da en iyi şekilde temsil etmektedir. Kayseri ve Kayserili güzelliğiyle, ahlakıyla, yaşamıyla, ticaret anlayışıyla her zaman tercih sebebi olmuştur.

Çünkü;

Kayserili çalışkandır.

Kayserili üretkendir.

Kayserili öngörü sahibidir.

Kayserili yarının ihtiyacını bugünden görendir.

Kayserili üstün ticaret ahlakıyla güven verendir.

Kayserili şehrine kıymet katan ülkesine katma değer sağlayandır.

Kayserili tuttuğunu koparan, kopardığını işleyen, işlediğini pazarlayandır.

Kayserili pratik zekalıdır.

Kayserili ticareti bulandır, uygulayandır, dürüst ve düzgün şekilde yaşatandır.

Yani Kayseri ticaretin ta kendisi Kayserili de ahlaklı bir tüccardır.

Değerli misafirler 01.10.2022 tarihinde şehrimize, ülkemize, insanımıza ve insanlığa hizmet sunan, üretim yapan, çalışan, değer oluşturan Kayserimizin en önemli kurumlarından olan ticaretin merkezi niteliğindeki Kayseri Ticaret Odamızın başkan ve yönetimi seçilecektir. Yeni dönemde Odamızın gelişimi ve değişimi için çalışacak üyelerimizin ihtiyaç, talep, beklenti ve isteklerine cevap verecek her türlü sıkıntı ve dertlerinde arkalarında dağ gibi dimdik duracak ve meslektaşını destekleyecek başkan ve yönetimi üyelerimizin oylarıyla belirlenecektir.

Kıymetli Basın Mensupları,  hayatı boyunca şehrine, devletine, milletine, insana ve insanlığa katkı sunmak fayda sağlamak hayat amacım olmuştur. Bu amaç doğrultusunda gece gündüz demeden çalışarak fayda sağlamaya, değer üretmeyi kendime vazife bildim. Yine bu amaç doğrultusunda Kayserimize değer katan iş insanlarımızın, dost ve arkadaşlarımın tavsiye ve telkinleriyle Kayseri Ticaret Odası başkanlığına talip olmaya karar verdik.

Değerli misafirler ticaretin başkenti sayılan şehrimizin en müstesna kurumlarından olan Kayseri Ticaret Odamızın Başkan adaylığına talip olmak gibi ulvi bir görev için haklı sebeplerim gerçekçi nedenlerim vardı. Bu sebepler doğrultusunda adaylık için kolları sıvayarak çalışmalarımızı başlattık.  Kayseri Ticaret Odası Başkanlığına talip oldum çünkü:

Üyelerimizin sorun ve sıkıntıların kendi kaygım gibi hissettiğim için aday oldum

Edindiğim tecrübe ve birikimleri odamıza fayda sağlamak için aday oldum.

Üyelerimize katkı ve kazanım sağlamak için üyelerimizin helal kazançlarının hakkını savunmak için aday oldum

Sadece üyelerimizin değil onların çok değerli aileleri ve evlatlarına güzel yarınlar oluşturmak için aday oldum.

Odamızı en iyi şekilde temsil etmek üyelerimizin ihtiyaç beklenti ve taleplerini kamu kurum ve kuruluşlarına iletmek ve takibini sağlayıp sonuç almak için aday oldum.

Üyelerimizin her birini ailemin en değerli üyesi görerek iyi ve kötü gününde yanında olmak ben değil biz demek için aday oldum.

Alın teriyle çalışan evine helal kazanç sağlayan üyelerimizin sorun ve sıkıntılarında arkalarında Erciyes dağı gibi durmak için aday oldum.

Ben değil biz demek birlikte yürümek birlikte çözmek birlikte kazanmak, uyumla, vakarla, liyakatle, birlikte yönetmek için aday oldum

Her gün gelişen ve değişen dünyada odamızı da bu değişim ve gelişime ayak uydurarak odamızın üyelerine alternatif kazanç kapıları oluşturmak için aday oldum.

Yeni pazarlar oluşturarak üyelerimize katkı sağlamak için aday oldum.

Değişen tüketim alışkanlıklarını iyi analiz ederek yeni oluşturulan platformlarda bizde varız demek için aday oldum.

Geleceğin ihtiyaçlarını bugünden öngörerek üyelerimizi yönlendirmek suretiyle yeni kazanç kapıları oluşturmak için aday oldum.

Gelişmeleri takip eden değil, takip ve taklit edilen bir oda oluşturmak için aday oldum

Kayserimizi yeniden ticaretin başkenti yapmak için aday oldum.

 

Sefer bizden zafer Allahtan...

Çok değerli basın mensupları oluşturmuş olduğumuz genç, dinamik, üretken yönetimimizle Kayseri Ticaret Odamızı en şekilde temsil ederek hak ettiği yere getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Büyük hayaller kurarak çıktığımız bu yoldaki temel amacımız Kayseri’ye ve Kayseriliye hizmettir.

Bu amaçla çıktığımız bu yolda Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle, bugüne kadar odamıza çeşitli kademelerde hizmet etmiş başkan, meclis başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve odamız üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Odamız seçimlerinin üyelerimize, odamıza şehrimize ve memleketimize hayırlar getirmesini diliyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

 

 

Ali Özcan Kimdir?

Kayseri, Talas doğumlu olup ilk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de, üniversite eğitimini  İstanbul Kadir Has Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde tamamlamıştır. Üniversitede öğrenci konseyi ve öğrenci topluluklarında başkanlıklar yapmıştır. İstanbul’da bulunduğu dönemde çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler almıştır. 2015 yılında ASKON Kayseri kurucu başkanı olmuş, Kayseri Ticaret Odası seçim sürecinde tarafsızlık ilkesine bağlı kalmak adına istifa etmiştir. Bu dönemlerde Kültepe Ekonomi Platformu’na başkanlık etmiştir.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Afrika Kıtası Libya ve Seyşeller iş konseylerinde görevine halen devam etmektedir. Kayseri Ticaret Odası meclis üyeliğinde bulunmuştur. İnşaat, tekstil ve tarım sektörlerinde faaliyet gösteren 3 farklı şirket ile ticaret hayatına devam etmektedir. Ali Özcan evli ve 1 çocuk babasıdır.

PAYLAŞ
GÖNDER
Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak” Saatteki hızı 100 kilometreyi bulan fırtına Kayseri’yi etkisi altına aldı Sandıkta Saklı Güzellikler Gün Yüzüne Çıktı AGD’Lİ ÖĞRENCİLER FİLİSTİN İÇİN MEYDANDA ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI 1 ARALIK’TA BAŞLIYOR CHP’li Avcı: “Ülkemizde her gün en az iki kadın katlediliyor” Çevre, İklim, Turizm ve Medya Konferansı gerçekleştirildi Kayseri’de hafta sonu kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor Özhaseki, Büyükkılıç Ve Gazeteciler Kayseri'de İklim, Çevre, Kültür Ve Turizmi Masaya Yatıracak Erciyes Kayak Merkezi bilet tarifeleri belirlendi 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı... Başöğretmen 'Mustafa Kemal Atatürk' Öğrenciler tarihi hem sınıfta hem de yerinde öğreniyor Rektör Karamustafa’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı 2035’TE HER 2 ARAÇTAN BİRİ ELEKTRİKLİ OLACAK Bakan Özhaseki 5.2’lik depreme Adıyaman’da toplantı sırasında yakalandı Vali Gökmen Çiçek: Kayserililere sözümüz olsun
×