Reklamı Kapat

Ali Babacan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok sert ekonomi eleştirisi

Ali Babacan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok sert ekonomi eleştirisi
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın ekonomi ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.

Babacan bugün sosyal medya hesaplarından yaptığı görüntülü açıklama ile Türkiye ekonomisinin geldiği noktayı ağır cümlelerle eleştirdi.

İşte Babacan’ın o sözleri;

“Şu anda ülkemizde ekonomik bir Kurtuluş Savaşı falan yok arkadaşlar. Kötü yönetimin elinde değersizleşmiş ve Türk Lirası var. İtibarını yitirmiş bir Türkiye var. Her fırsatta ‘yerli ve milli’ diyorlar ya, işte bugün kendi kendilerine çıkardıkları gayet de ‘yerli ve milli’ bir kriz var. Fakat ne yapıyorlar? Kurdaki bu artışı adeta bir Kurtuluş Savaşı kimliğine büründürmeye çalışıyorlar. Elinde kuru ekmeği ile kalmış insanları, vatan savunmasındaymış gibi kandırmaya çalışıyorlar. ‘Savaştayız’ diyorlar. ‘Yokluğa, yoksulluğa, açlığa razı olacaksınız’ diyorlar. Yapmayın ya. Bu ülkenin tertemiz insanlarını aldatmayın. Halkımız, bu vatan için her türlü zorluğa göğüs germeye hazırdır. Ancak, bu milletin fedakarlığını, cefakarlığını istismar etmeyin. Yeter artık. İktidarınızın süresini uzatmak için, şahsi bekanız için, milletimizin tertemiz duygularını kirletmeyin” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
SP Melikgazi’de istifa depremi Fatih Erbakan’dan çarpıcı ‘erken seçim’ açıklaması Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ülkedeki problemleri biliyoruz "Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz" Davutoğlu’ndan zam tepkisi: Buna harç değil HARAÇ denir! Kayseri'deki cinayet ve intihar vakaları Meclis gündeminde Erbakan'dan 'dolar' uyarısı: Böyle giderse eski Türkiye'yi mumla ararız! Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası Özhaseki: “ABD, AK Parti'yi İktidardan Göndermek İstiyor” KAZIM YÜCEL: PALASLILAR PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR Erbakan'dan 'dolar' yorumu: Dış güçler söylemi inandırıcı gelmiyor Ali Babacan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok sert ekonomi eleştirisi Erdoğan: “Ekonomisi güçlü Türkiye’sine hiç olmadığımız kadar yakınız” BBP Hacılar İlçe Başkanı Çevrim: Bize düşen devletimizin yanında durmaktır Rasim Arı’dan Kayseri üstünden yeni polemik Özhaseki, ‘hakkımı helal etmiyorum’ dedi, yanıt Kılıçdaroğlu yerine bakın kimden geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’ndan davacı olmaktan vazgeçti CHP’li Arık: Kayserimiz 17 yıldır yüksek hızlı tren masalıyla kandırılıyor CHP’Lİ Arık’tan AK Partili Nergis’e “makul” tekpi SP İl Başkanı Coşkun: Bu anlayış kabul edilemez Davutoğlu’ndan AK Partililere çağrı: Dilsiz şeytan olmayın! Bakan Akar: “Terörü bitirmekte kararlıyız” SP’li Aktaş’tan Mustafa Palancıoğlu’na taksi durakları eleştirisi
×