Aktaş: Palancıoğlu bu çirkinliğe göz yumuyor

Aktaş: Palancıoğlu bu  çirkinliğe göz yumuyor
Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Melikgazi Belediye Başkanı Mutafa Palancıoğlu'nu şehrin göbeğindeki çöp yığınlarından haberdar olmamakla suçladı.

Aktaş, "Bu hal 1 gün değil 1 hafta değil 1 ay değil yıllardır böyle. Anlayacağınız çirkinlik ve rezalet şehrin göbeğinde diz boyu! Melikgazi belediyesi ise buraya tam 200 mt. Bu rezaleti ne Sn. Palancıoğlu görmüş nede zabıtalar. Yada görmüşler ama bu çirkinliğe göz yumuyorlar." dedi.

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş'ın açıklaması şu şekilde;

Yer Hunat çarşısının önündeki otoparkın olduğu alanın köşesi. Balıkçıların arka kısmındaki 2 adet yeraltı çöp konteynerinin etrafı. İnsanlar ailecek adeta bu yeraltı çöp konteynerinin etrafında bir geri dönüşüm tesisi kurmuşlar. Kadınlar çocuklar ailecek buradaki çöpten kağıt naylon gibi atıkları topluyorlar. Bir gün bu alandan geçiyorum. Baktım ki bir genç diğer bir genci baş aşağı ayaklarından tutmuş bu yeraltı çöp konteynerinin içine sallamış içinden bir şeyler çıkartıyorlar. Çöp konteynerinin etrafında ben diyeyim 10 siz deyin 20 büyük çuval dolusu çöp var ve etrafa yayılmış halde. 1 adet kamyonet 1 adet el arabası.
Bu hal 1 gün değil 1 hafta değil 1 ay değil yıllardır böyle. Anlayacağınız çirkinlik ve rezalet şehrin göbeğinde diz boyu! Melikgazi belediyesi ise buraya tam 200 mt. Bu rezaleti ne Sn. Palancıoğlu görmüş nede zabıtalar. Yada görmüşler ama bu çirkinliğe göz yumuyorlar.
İşin tuhaf tarafı ise bu manzarayı sadece burada değil şehrin her sokağında var olan çöp kovalarının etrafında da görüyoruz.
Sn. Palancıoğlu bu şehirde sözde turizmi teşvik etmeye çalışıyor. Sırf bunun için trilyonlarca lira harcayarak birde heykel yapacak. Sn. Palancıoğlu siz heykeli filan bırakında lütfen Melikgazide şehrin göbeğindeki şu çöp rezaletine bir düzeltin.
Zaman zaman Sn. Palancıoğlu’na bu konuyla ilgili bir öneri aktarmıştım. Ancak Sn. başkan bunun uygulanamayacağını söylemişti. Peki Ne önermiştim sn. başkana?
“Sokaklarda bulunan bu çöp kova ve konteynerleri tamamen kaldırılacak. Her bina kendi çöp kovasını kendisi satın alacak. Çöp aracının geleceği saatte kapıya çıkaracak. Araç çöpü alıp gittikten sonra çöp kovasını binasının içine alacak ve orada muhafaza edecek.” Böylelikle hem sokaklardaki pis kokular ve bu çirkinlikler ortadan kaldırılmış olacak hem de sırtlarında tekerlekli büyük çuvallarla sokak sokak gezerek çöpleri karıştıran insanları da artık görmeyeceğiz. Ayrıca belediye için ciddi bir masraf kaynağı olan bu çöp kovalarından da kurtulunmuş olacak. Bu uygulama Avrupada 40 yıldır var. Ayrıca ülkemizde de uygulayan belediyeler var.
Sn. Palancıoğlu zaman zaman bazı ortamlarda yurt dışında gördüğü Gps li çöp kovalarından bahsediyor. Sn. başkan biz sizden böyle Gps li filan bir şey beklemiyoruz. Zaten yapamazsınız da. Siz Melikgazi deki bu çirkinlikleri ortadan kaldırın yeter."

 

PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Çopuroğlu'ndan Yahyalı Belediyesi'ne ziyaret Özhaseki: “Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de yaptığı hareket asla kabul edilemez” Kılıçdaroğlu’ndan TBMM’de tepki çeken hareket Erbakan: 'Bağımsızlığımızın teminatı çiftçilerimiz faiz yükü altında eziliyor' MHP'li Adnan İncetoprak'tan CHP'li Ümit Özer'e cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: “Biraz sabır, sonu selamet” Başkan Çopuroğlu, İç Anadolu İl Başkanları İstişare Toplantısın katıldı BBP'li Çevrim: “Muhsin Yazıcıoğlu'nun Yaktığı Ateş Sönmedi, Sönmeyecek” BBP Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim'e yeni görev Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Nureddin Nebati’nin ilk mesajı ne oldu? Özhaseki’den Akşener’e: “Yalan ve iftira sizin amentünüz olmuş” Memleket Partisi İl Başkanı Söyler oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kur-faiz-enflasyon sarmalında yaşamayacağız SP Melikgazi’de istifa depremi Fatih Erbakan’dan çarpıcı ‘erken seçim’ açıklaması Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ülkedeki problemleri biliyoruz "Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz" Davutoğlu’ndan zam tepkisi: Buna harç değil HARAÇ denir! Kayseri'deki cinayet ve intihar vakaları Meclis gündeminde Erbakan'dan 'dolar' uyarısı: Böyle giderse eski Türkiye'yi mumla ararız! Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası Özhaseki: “ABD, AK Parti'yi İktidardan Göndermek İstiyor” KAZIM YÜCEL: PALASLILAR PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR
×