Reklamı Kapat

AK Partili İsmail Tamer, "Asgari Ücret 4 Bin TL'nin Altında Olmamalı"

AK Partili İsmail Tamer,
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, düzenlediği basın toplantısında asgari ücrete değinerek, " Asgari ücret 4 Bin TL'nin altında olmalıdır " dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, nöbetçi vekil uygulaması kapsamında basın açıklaması düzenledi. Asgari ücret konusuna değinen Tamer,  " Asgari ücret bana göre 4 bin liranın altında olmamalı. Benim düşüncem bundan yana ”diye konuştu.

'KAYSERİ HALKININ HER ZAMAN YANINDA OLDUĞUMUZU BELİRTMEK İSTERİZ'

Partisinin çalışma şekillerine değinen ve bütçe görüşmeleri yaptıklarını ifade eden Tamer, "Ak Parti İl Başkanlığının ilk günden beri yaptığı çalışmalar neticesinde nöbetçi milletvekilliği çalışmaları yapıyoruz. Meclisimiz yoğun bir çalışma içerisinde plan bütçe komisyonumuzun yoğun çalışmaları devam ediyor. Tabi biz bütçemizi bakanlıklar olarak gerek tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz. Değiştirilmeye uygun görülürse değiştiriliyor. 6 Aralık itibari ile meclise gelecek, 10-12 gün içerisinde bütçemiz oluşacak. Her hafta sonu halkımızla beraberiz. Gitmediğimiz köy, ziyaret etmediğimiz halkımız kalmadı. Halkımızı hep dinleyen çözüm odaklı olduk. Biz iktidar partisiyiz. Biz şikayet organı değil şikayet alıp çözen partiyiz. Kayseri halkının her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Hızlı tren görüşmeleri devam ediyor. İnşallah seçim öncesinde bu yüksek hızlı trenin temellerini atmış olacağız" ifadelerini kullandı.

'PANDEMİDE İYİ DURUMDAYIZ, HASTANELERİMİZDE SIKINTIMIZ OLMADI'

Koronavirüs süreciyle ilgili konuşan Tamer, "Sağlık ile ilgili yatırımlarımız da hızla devam ediyor. 1 yıl öncesinde size ilk ameliyatı ben yapacağım demiştim. Ama şu bir gerçek ki sağlıkta o şehir hastaneleri Avrupa da bir örnek olduğumuzun göstergesi. Özellikle pandemi döneminde tüm ülkelerin tek tek döküldüğü dönemde sadece 45 günde hastaneye başlayıp bitirilmesinden bahsediyoruz. Siyaset yaparken de sezarın hakkı sezara verilmeli. Bir hastanenin 45 günde bitebileceğini gösterebildik. 300 yataklı hastanemizin projeleri bitmek üzere. İnşallah önümüzdeki yıl temellerini atacağız. Kayseri’de ki pandemiye gelince çok şükür ki iyi durumdayız. Hastanelerimizde hiçbir sıkıntımız olmadı. Doluluk oranlarımız yükselse de hiçbir zaman sıkıntı yaşamadık. Dışarıda hastamız kalmadı. Şehir hastanelerinin özel hastanelerden daha konforlu olduğunu görüyoruz.

'BAŞINDAN BERİ SANAYİCİMİZİN YANINDA OLDUK'

Dün gerçekleştirilen Kayseri OSB Mali Genel Kurulu hakkında konuşan Tamer,"Biz başından beri sanayicimizin yanında olduk. Ak Parti olarak bunu yaptık. Yaklaşık 1 hafta 10 gündür Özhaseki bu şehre yakışır şekilde insanların birbiriyle çakışması yerine sağlıklı bir iletişim götürmek için çaba sarf ettik. Bu şekilde sonuçlanması da sevindirici. Yeni seçimle gelecek arkadaşlarımıza da başarılar dilerim. Sayın bakanımız başından beri konunun içerisinde. Kayseri rahatladı. Biz burada kavganın galibi olmaz birlik ve beraberlikle hareket edersek sorun olmaz. Biz hepimiz Kayseri için çalışmalıyız" şeklinde konuştu

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Parti Talas İlçe Başkanlığına İskender Akalın seçildi CHP’li Ünalmış'tan belediyeye tepki Saadet Partisi’nden ‘Dert Meclisi’ duvarı Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi sonuçlandı Ahmet Karagöz ve kadrosu, SP Talas ilçe yönetimini devraldı İYİ Partili Yücel: “Talas tramvay hattı bir an önce açılmalı, 80 bin nüfus mağdur olmamalı” Özhaseki: “Güvenli şehirler inşa etmenin tek yolu kentsel dönüşüm” Arıkan: “Bu anayasa perileri niçin geliyor” Bakan Yardımcısı Gürcan, Kayseri’de AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yürütme Kurulu Listesi açıklandı CHP’de Başkan Keskin, yeniden aday Yücel: Faruk Molu'nun İsmi Yaşatılmalı BBP Kayseri il başkanı Erkan Demirci oldu İYİ Parti Talas ilçe başkanı Haymana istifa etti MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt MHP İl Başkanı Demirezen’den 14. Olağan İl Kongresine davet Coşkun, “Kayseri’nin sorunlarını, Mecliste gündeme getirmek için özel çalışmalar yürütüyoruz” Saadet Partisi Samsun Milletvekili Karaman, “Kayseri’nin sorunlarını meclise taşıyacağız” CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’den Öğretmen ve Öğrencilere Başarı Dileği Demirezen: "12 Eylül'de Türk milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir" CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor” Milletvekili Çopuroğlu, “12 Eylül darbesi bir kara lekedir” İYİ Partili Çalıksoy, “Başakpınar ve Kuruköprü’de bulunan asbestli boru sorunu çözülmelidir” CHP İl Başkanı Keskin, “Devam et derlerse aday olacağım” CHP İl Kongresine gidiyor
×