Reklamı Kapat

AK Partili İsmail Tamer, "Asgari Ücret 4 Bin TL'nin Altında Olmamalı"

AK Partili İsmail Tamer,
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, düzenlediği basın toplantısında asgari ücrete değinerek, " Asgari ücret 4 Bin TL'nin altında olmalıdır " dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, nöbetçi vekil uygulaması kapsamında basın açıklaması düzenledi. Asgari ücret konusuna değinen Tamer,  " Asgari ücret bana göre 4 bin liranın altında olmamalı. Benim düşüncem bundan yana ”diye konuştu.

'KAYSERİ HALKININ HER ZAMAN YANINDA OLDUĞUMUZU BELİRTMEK İSTERİZ'

Partisinin çalışma şekillerine değinen ve bütçe görüşmeleri yaptıklarını ifade eden Tamer, "Ak Parti İl Başkanlığının ilk günden beri yaptığı çalışmalar neticesinde nöbetçi milletvekilliği çalışmaları yapıyoruz. Meclisimiz yoğun bir çalışma içerisinde plan bütçe komisyonumuzun yoğun çalışmaları devam ediyor. Tabi biz bütçemizi bakanlıklar olarak gerek tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz. Değiştirilmeye uygun görülürse değiştiriliyor. 6 Aralık itibari ile meclise gelecek, 10-12 gün içerisinde bütçemiz oluşacak. Her hafta sonu halkımızla beraberiz. Gitmediğimiz köy, ziyaret etmediğimiz halkımız kalmadı. Halkımızı hep dinleyen çözüm odaklı olduk. Biz iktidar partisiyiz. Biz şikayet organı değil şikayet alıp çözen partiyiz. Kayseri halkının her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Hızlı tren görüşmeleri devam ediyor. İnşallah seçim öncesinde bu yüksek hızlı trenin temellerini atmış olacağız" ifadelerini kullandı.

'PANDEMİDE İYİ DURUMDAYIZ, HASTANELERİMİZDE SIKINTIMIZ OLMADI'

Koronavirüs süreciyle ilgili konuşan Tamer, "Sağlık ile ilgili yatırımlarımız da hızla devam ediyor. 1 yıl öncesinde size ilk ameliyatı ben yapacağım demiştim. Ama şu bir gerçek ki sağlıkta o şehir hastaneleri Avrupa da bir örnek olduğumuzun göstergesi. Özellikle pandemi döneminde tüm ülkelerin tek tek döküldüğü dönemde sadece 45 günde hastaneye başlayıp bitirilmesinden bahsediyoruz. Siyaset yaparken de sezarın hakkı sezara verilmeli. Bir hastanenin 45 günde bitebileceğini gösterebildik. 300 yataklı hastanemizin projeleri bitmek üzere. İnşallah önümüzdeki yıl temellerini atacağız. Kayseri’de ki pandemiye gelince çok şükür ki iyi durumdayız. Hastanelerimizde hiçbir sıkıntımız olmadı. Doluluk oranlarımız yükselse de hiçbir zaman sıkıntı yaşamadık. Dışarıda hastamız kalmadı. Şehir hastanelerinin özel hastanelerden daha konforlu olduğunu görüyoruz.

'BAŞINDAN BERİ SANAYİCİMİZİN YANINDA OLDUK'

Dün gerçekleştirilen Kayseri OSB Mali Genel Kurulu hakkında konuşan Tamer,"Biz başından beri sanayicimizin yanında olduk. Ak Parti olarak bunu yaptık. Yaklaşık 1 hafta 10 gündür Özhaseki bu şehre yakışır şekilde insanların birbiriyle çakışması yerine sağlıklı bir iletişim götürmek için çaba sarf ettik. Bu şekilde sonuçlanması da sevindirici. Yeni seçimle gelecek arkadaşlarımıza da başarılar dilerim. Sayın bakanımız başından beri konunun içerisinde. Kayseri rahatladı. Biz burada kavganın galibi olmaz birlik ve beraberlikle hareket edersek sorun olmaz. Biz hepimiz Kayseri için çalışmalıyız" şeklinde konuştu

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Partili Kazım Yücel, Suriyeli sığınmacılara yapılacak sosyal yardımı eleştirdi Devlet Bahçeli, "Doğu Türkistan Davası Emin Ellerde" Bahçeli “Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var” “YANDAŞ MÜTEAHHİT KURTULDU OLAN ÇOCUKLARA OLDU” Necmettin Apaydın İYİ Parti’den ihraç edildi Özdemir’den anket yorumu: ‘MHP anket yaptırmıyor, cevabı halk verecek’ İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BELEDİYELERE TEPKİ: YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ? Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım’dan Çetin Arık’ın iddialarına cevap MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ, PAZAR GÜNÜ KAYSERİ’DE ARIK; “BELEDİYE BORÇLU ÇOCUKLARIN GELECEĞİ HACİZLİ” İYİ Partili Yücel: “Belediye borçlarını 2-3 yıldır ödemiyor” BAŞKAN İNCETOPRAK, 12 EYLÜL’Ü UNUTMADI YRP’li Doğan Bekin Kayseri’ye geldi CHP’li Çetin Arık temeli atılıp unutulan okula dikkat çekti DEVA'dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret MHP’li Baki Ersoy’dan İYİ Parti’ye sert cevap MHP'Lİ ÖZDEMİR'DEN SOYER'E TEPKİ: "9 EYLÜL BİR BARIŞ DEĞİL" Başkan İncetoprak’tan 6’lı masaya sert tepki: Yazıklar olsun! MHP’den 6’lı masaya ‘açlık edebiyatı’ göndermesi Vekil Ersoy’dan CHP ve İYİ Parti’ye Kayseri’de miting çıkışı YRP Kayseri’de istifa Gelecek Partisi ‘yolsuzluk iddiaları’ gündemiyle toplandı Özhaseki: Vatandaşımızın teveccühü Erdoğan ve AK Parti’den yana Abdullah Gül: Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı yok Özhaseki, Arık’a İkinci Kez Tazminat Davası Açtı
×