AK Parti'de gündem: EYT

AK Parti'de gündem: EYT
2023 seçim hazırlıklarına başlayan AK Parti'de kapsamlı olarak hazırlanan ve en önemli gündem maddelerinden birinin EYT olduğu önemli bir rapor masada...

Yaz boyunca sahada olan AK Parti milletvekilleri, MKYK üyeleri ve Parti teşkilatları, vatandaşlardan gelen talepleri dinledi ve raporla halinde Genel Merkez’e iletti. Vatandaşlardan gelen eleştirilerin 20 başlıkta toplandığı rapor, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

Raporda, vatandaşların ekonominin yanı sıra, mülteci meselesi, yargılama süreçlerinin uzun sürmesi, sosyal medyadaki bilgi kirliliği, kadın cinayetleri, EYT, erken yaşta evlilikten doğan mağduriyet ve seçmen kimliklerine yönelik yapılan bazı tanımlamalarla ilgili (Kürt seçmen, Alevi seçmen gibi) sıkıntıları dile getirdiği ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, AK Parti’nin tüm bu eleştirilerle ilgili yeni bir yol haritası hazırlaması planlanıyor. Meclis’in açılmasının ardından yargı reformu, gıda enflasyonuna karşı atılacak adımlar, dezenformasyonla mücadele yasa teklifi çalışmalarını hızlandıran AK Parti’nin, özellikle erken yaşta evlilikten doğan mağduriyet ve EYT gibi konuları yeniden değerlendirmeye aldığı öğrenildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×