Reklamı Kapat

AK Parti ile CHP arasında üye tartışması; Çopuroğlu: “CHP bu kadar çok üye alıyorsa rakam açıklasın

AK Parti ile CHP arasında üye tartışması; Çopuroğlu: “CHP bu kadar çok üye alıyorsa rakam açıklasın
Kayseri’de aralarında AK Parti üyeliğinden istifa ederek CHP’ye katılan mahalle muhtarlarıyla ilgili karşılıklı açıklamalar gelmeye başladı. Rozet takılan muhtarın AK Parti geçmişi olmadığını savunan AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “CHP İl Başkanı ve CHP Milletvekilini aradım. Sizin paylaştığınız mahalle muhtarı bizim partimize üye değil, siz ona rozet taktınız. İsimleri verir misiniz dedim, onlar da vermek istemedi. CHP’ye bu kadar yoğun katılım varsa eğer üye sayılarını açıklasınlar” dedi.

CHP, önce 700 kişi ardından 57 mahalle muhtarının partilerine katıldığını duyurdu. 14’ü AK Parti’den 1’i MHP’den istifa eden 57 muhtarın, Ankara CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle rozetlerinin takıldığı duyuruldu. Haberler sonrası AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, bir açıklama yaptı. Rozet takılan mahalle muhtarlarının AK Parti’ye üyeliğinin olmadığını savunan Çopuroğlu, “57 kişinin katılım sağladığı söyleniyor ancak gördüğümüz fotoğrafta 33 kişi görünüyor. Diğer 24 kişi Genel Başkanın katıldığı programa neden katılmaz ki? CHP İl Başkanı ve CHP Milletvekilini aradım. Sizin paylaştığınız mahalle muhtarı bizim partimize üye değil, siz ona rozet taktınız. İsimleri verir misiniz dedim, onlar da vermek istemedi. CHP’ye bu kadar yoğun katılım varsa eğer, üye sayılarını açıklasınlar. Ben açıklıyorum; 2 yüz 11 bin kişi. Son 1 yılda 30 bin yeni üye yaptık. Onlar da açıklarsa vatandaşın kafasındaki soruları cevaplamış olur” diye konuştu. Neden 57 olduğunu da soran Başkan Çopuroğlu “Neden 57 bilmiyorum, sanırım 54 milyarlık açılışımızdan sonra 57 rakamı onlar için bir anlam ifade ediyor. 3 tane daha ilave ederek bir şeyler yapmaya çalışmışlar” dedi.

ERDOĞAN İLE KILIÇDAROĞLU’NUN KAYSERİ ZİYARETLERİ KIYASLAMASI

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kayseri’de katıldığı toplu açılış töreni ve mitingiyle ilgili de konuştu. Programa vatandaşın katılımının düşük gösterilmeye çalışıldığını anımsatan Çopuroğlu, “Cumhurbaşkanımızın Kayseri ziyaretinde muhalefetin beklediği olmadı, meydanlar boş kalmadı. Meydanda toplanan vatandaşları uzak görüntülerle çekip kalabalık yokmuş gibi gösterme eylemleri vardı. Ancak Balıkesir mitingi ile alakalı bir tek cümleleri yoktu. Onlar yakın çekim fotoğraflardı. Kayseri’de teşkilat olarak güçlü olduğumuz belli. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu Kayseri’ye iki kez geldi. Son geldiğinde 215 belediye başkanıyla bir otelde büyük bir toplantı yaptı. 215 belediye başkanı diyorum ancak otelde o kadar kişi var mıydı bilmiyorum. Bunların hepsi bir yana kendi Genel Başkanlarının söylediğini de söylüyorum; ‘Kayseri’de başarı yoksa sorun bizde’ dedi ve gitti. Biz Kayseri teşkilatı olarak elimizden geleni yapıyoruz. Yüksek hızlı trenle alakalı hayırlı olsun diyebilirlerdi” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Süleyman Soylu Mutlu Haberi Baki Ersoy'un Telefonundan Verdi İYİ Partili Yücel: Biz şehre turist getirin dedik, mülteci getirdiler MHP’den Develi çıkarması Fatih Erbakan: Gençlerde kalp krizinden ölümlerdeki artışın sebebi mRNA aşıları mı? İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNDEN AÇIKLAMA Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı... AK Parti Kayseri Teşkilatı “Kuruluşumuzdan Günümüze Teşkilat Buluşması” Programı Düzenlendi Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye hizmet davamızdan geri adım atmayacağız, nice yıllara AK Parti Fatih Erbakan: ‘Sata sata elde avuçta kalmadı, şimdi sıra geldi TCDD’ye…’ Çopuroğlu’ndan 21. Yıl Mesajı... İYİ Partili Kazım Yücel'den Büyükşehir Belediyesine Yanıt Büyükkılıç, CHP vekili Arık için sert konuştu Kazım Yücel'den Tramvay Hattı Tepkisi: Kayseri'nin Parası Heba Ediliyor AK Parti Kayseri teşkilatından Devlet Bahçeli jesti CHP’li Arık: “Cumhur ittifakının videoları düzmece” İYİ Partili Yücel, Büyükşehir ek bütçesini eleştiri yağmuruna tuttu VAN, ÖZHASEKİ’Yİ BAĞRINA BASTI CHP’li Arık: “Koltuk ittifakını telaş sardı” MHP'DE 18 EYLÜL HAZIRLIKLARI BAŞLADI Bakan Çavuşoğlu Kayseri'ye gelecek YRP Develi İlçe Başkanı görevden alındı Özhaseki'den İmamoğlu'na sert gönderme Dursun Ataş: Kayseri’de çiftçi kan ağlıyor DEVA’dan Özvatan’a atama Devlet Bahçeli Kayseri’ye geliyor
×