AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu: “Kayseri, Türkiye Yüzyılı’na hazır”

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu: “Kayseri, Türkiye Yüzyılı’na hazır”
AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri’nin hem ticaret hem sanayi hem akademik açıdan Türkiye Yüzyılı’na hazır olduğunu söyledi. Turkovac aşısını, kazılarda bulunan ticari anlaşma tabletlerini ve dünyaya açılan Kayserili iş insanlarını örnek veren Çopuroğlu, “Kayseri hem bilim hem ticaret hem tarih olarak Türkiye Yüzyılına hazır” dedi.

AK Parti Ar-Ge Merkezi tarafından Türkiye Yüzyılı Eğitim Programı düzenlendi. Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen programa, AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

Açılış konuşması yapan İl Başkanı Çopuroğlu, Kayseri’nin manifesto niteliğinde açıklanan Türkiye Yüzyılı’na hazır olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözünü anımsatan Çopuroğlu, “Tabi Türkiye Yüzyılı sadece sözden ibaret değil. Cumhurbaşkanımız ilk iktidara geldiği gün ‘artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. Evet, hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Bundan sonra da Türkiye Yüzyılı 2023 ile beraber dünyada fırtına gibi eseceği kanaatindeyiz” dedi.

Pandemiyle dünyada en çok ihtiyaç duyulan şeyin petrol değil, lider olduğunun görüldüğünü belirten Çopuroğlu, “Afrika’da birçok ülke buğday bulamazken birbirine düşman olan Rusya’dan, Ukrayna’dan milyonlarca ton buğday sevk ediliyor. Burada Türkiye’nin kazancı mazlum coğrafyadaki insanların açlık kriziyle karşı karşıya kalmaması için yapılmış bir hamle” diye konuştu.

Kayseri’nin her yönüyle Türkiye Yüzyılına hazır olduğunu vurgulayan İl Başkanı Çopuroğlu, “Öyle ki Kayseri ilim şehri. Seyit Burhanettin Hazretleri var. Cemil Baba, Helvacı Dede, mübarekler, evliyalar var. Kayseri belki denize uzak ama gönle yakın bir şehir. Kayseri ilim olarak Türkiye Yüzyılına hazır. Bilim olarak da hazır. Burada çok fazla tevazu göstermeye gerek olmadığını düşünüyorum. Dünyada kendi aşısını üretmiş birkaç ülkeden biri Türkiye’nin Kayseri şehri. Adını şişenin üzerinde gördüğünüz zaman eminim hepiniz olumlu etkileniyorsunuzdur. TUKOVAC ismini gördüğünüzde… Kayseri bilim açısından da hazır. Tarih açısından da baktığımız zaman 6 bin yıllık geçmişe sahip tabletler var. İlk satış sözleşmesi ve alışveriş sözleşmesinin olduğunu görüyoruz. Ticari açıdan baktığımız zaman da Kayseri Türkiye Yüzyılına hazır. Sebebi de şu; şu anda yüzlerce Kayserili uçakta dünyanın birçok noktasına ticaret için seyahat ediyor. Bunu laf olsun diye söylemiyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşma sonrası Türkiye Yüzyılı’nı konu alan kısa film gösterildi. Daha sonra AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, önceki dönem Milli Savunma Bakanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Gazeteci Zafer Şahin ve Taha Hüseyin Karagöz, basına kapalı olarak birer konuşma yaptı.

PAYLAŞ
GÖNDER
ÇALIŞ – MIŞ GİBİ GÖRÜNEN ANLAYIŞTAN BIKTIK İYİ Partili Yücel: “Gençlere, onları ülkede tutacak fırsatlar verilmeli” "10’nun üzerinde belediye başkanı AK Parti’ye geçmek istiyor, değerlendiriyoruz." Narin’den Kayseri tanıtım günlerine destek Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı.... Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi İYİ Parti Melikgazi'de yeniden Küçük dönemi Yeniden Refah Partisi Hacılar İlçe Başkanlığı Binası Açıldı ‘Kayseri Şehir Hastanesi Radyoloji Bölümünde 30 bine yakın bekleyen sonuç var’ İYİ Parti’li Kazım Yücel: “Kayseri halkı su fiyatları altında eziliyor” Başkan İncetoprak, Başbuğ Türkeş’i doğumunun 105. Yılında andı İYİ Partili Muharrem Yiğen, Kocasinan ilçe başkanlığına aday oldu Özhaseki; “Muhalefetin ileriye yönelik bir cümlesi dahi yok” YRP’li Önder Narin; “Kayseri’nin özlemiş olduğu genç ve dinamik kadroyla yola çıkacağız” Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Ekonomik sorunların bilincindeyiz” Sedat Kılınç İYİ Parti’ye katıldı Memleket Partisi Kayseri İl Başkanı Deniz Coşkun oldu CHP’den su fiyatlarına yüzde 50 indirim önergesi Özhaseki, “Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir" İYİ Partili Yücel, “Kentsel dönüşümle vatandaşın başına bela açıyorsunuz” ÖZHASEKİ GAZİANTEP’TE CHP’Lİ BELEDİYELERE YÜKLENDİ Başkan Büyükkılıç, Gaziantep'te AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı'na Katıldı Özhaseki: “Muhalefet belediyeleri hizmet yerine, algı belediyeciliği yapıyor” İYİ Partili Yücel: “Benim okulum nerede?” YRP Kayseri İl Teşkilatı 25 otobüs ile Ankara’ya gitti
×