AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, adaylığı için genel merkezi işaret etti

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, adaylığı için genel merkezi işaret etti
AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu seçime 2 ay kaldığını bundan dolayı da seçim çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi. Milletvekili adayı olup olmayacağı konusunda ise Çopuroğlu, genel merkezi işaret etti.

Siyasi partilerde, 14 Mayıs’ta yapılacak 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem TBMM Milletvekili Seçimi hareketliliği başladı. AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu da seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Parti olarak seçime hazır olduklarını vurgulayan Çopuroğlu, aday adaylığı başvurularının 16 Mart’a kadar devam edeceğini anımsattı. Pazartesi gününden itibaren müracaatlarda ivme beklediklerini belirten Çopuroğlu, “Bizler teşkilat olarak tüm ilçe ve belediye başkanlarımızla sürece hazırız. Dün ilçe başkanlarımızla bugün de belediye başkanlarımızla süreci bir daha gözden geçirdik. Seçime 2 ay kadar bir süre kaldı, hızlı organize olmak lazım. Sandık kurullarımız, sandık müşahitlerimiz var. Yapılacak çalışmaların birebir simülasyonu var. Bunlar için ilçe başkanlarımızla belediye başkanlarımızla görüştük. 2023 seçiminin 14 Mayıs akşamına kadar tüm teşkilatımızın ne iş yapacağı ile ilgili görevlendirmeler yapıldı. Sahadaki çalışmalar artarak devam ediyor. Ramazan ayında programlarımız çoğunlukla akşam sonrasına sarkacak gibi gözüküyor. Gençlik kollarımız, kadın kollarımız çok heyecanlı. İl teşkilatımızdan mahalle başkalarımıza kadar koordine olmuş durumdayız” diye konuştu.

ÇOPUROĞLU’DAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Milletvekili adayı olup olmayacağıyla ilgili olarak da AK Parti Kayseri İl Başkanı Çopuroğlu, parti genel merkezini işaret etti. Çopuroğlu, “Adaylıklar genel merkezin inisiyatifinde olan bir durum. Genel merkezimiz istifa etmesi gereken il başkanlıklarımıza tebliğ ediyorlar. Henüz bize bir tebligat gelmedi. Süreçle alakalı Sayın Cumhurbaşkanı’mızın takdirleri” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı” Özdemir: Türkiye yalnızca kendi gündemine hapsolan bir ülke değildir Çopuroğlu kararlı: Yivsiz tüfeklerin satışı zorlaştırılacak CHP’li Niyazi Ünalmış: “AK Parti, yapay krizlerle Anayasa Değişikliği yapmak istemektedir” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yaklaşık 50 başvuru var” Milletvekili Böhürler: “Yerel seçimler bir dönüm noktası olacak” Milletvekili Ataş: Mobilyacılık sektörünün finansmana erişim hususunda ciddi sıkıntılar bulunmakta Özhaseki, “Türkiye’deki bütün şehirlere dikkat edin son 20 senedir eli yüzü açığa çıkmıştır” Elitaş: “31 Mart seçimlerinde sandıkları AK Parti oylarıyla doldurup patlatacağız” Vekil Çopuroğlu, anonim şirketlere müjdeyi duyurdu Arıkan Sordu: “Kayseri’ye Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek" İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor” CHP’Lİ Özgür Özer, “Kayseri’de trafik akışkanlığından bahsetmek mümkün değil” Elitaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti Elitaş: “Her şey Kayseri için her şey Türkiye için şiarıyla yeniden sahalara döneceğiz” MHP’li meclis üyesi Bayrak, İncesu Belediye Başkan aday adaylığını duyurdu Saadet Partisi Melikgazi Divan Toplantısı yapıldı Kayıp 11 denizciye ilişkin Milletvekili Çopuroğlu mecliste açıklamalarda bulundu Gökhan Ülke, Melikgazi Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvurusunu yaptı Üzüm: “Eski belediye başkanlarımızın hizmetleri, başkan olmasa dahi devam edecek” Kayseri Devlet Hastanesi Müdürü Adem Şengül, Develi Belediye Başkanlığı aday adaylığını duyurdu Vekil Çopuroğlu, sağlık konuları hakkında Bakan Koca ile görüştü MHP’li Gezici, Bünyan Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvurdu AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Ülke, Melikgazi başkanlığı için görevinden istifa etti MHP’li İncetoprak, Talas Belediye Başkanlığına aday adaylığını duyurdu
×