AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş’tan, seçim tarihi ve EYT açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş’tan, seçim tarihi ve EYT açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, yarın Meclis'e gelecek olan EYT yasa teklifi ve seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından 14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimin erteleneceği yönündeki iddialara cevap verdi. Elitaş “Seçimin ertelenmesi söz konusu değil" dedi.

 


EYT YASA TEKLİFİ GÖRÜŞMELERİ

 


Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasa Teklifi görüşmeleriyle ilgili olarak da Elitaş, “TBMM 6 Şubat'tan itibaren 21 günlük bir ara verdi. Bölge milletvekillerimiz ve tüm milletvekillerimiz deprem bölgesinde bulunmak istediler. Onun için TBMM çalışmalarına 28 Şubat'a kadar ara verildi. Yarın TBMM Genel Kurulu çalışmalarına başlıyor. İlk gündem maddemiz EYT. Tüm partilerimiz destek verirse EYT ile ilgili 4 maddelik yasa teklifinin görüşmelerine yarın başlar, çarşamba günü de nihayete erdiririz diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Genç: “Birikimlerini yapı kooperatiflerine emanet edenler adaletsizlikle karşı karşıya kaldı” Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor”
×