‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı

‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı
Kocasinan Belediyesi ve Erciyes Üniversitesi iş birliğiyle, Erciyes Üniversitesi Hatıra Ormanı’nda ‘Ağaç, Dik, Doğayı Koru’ temalı etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ““Yemyeşil bir ortam, çevre ve tabiat, herkesin arzusudur. Kayseri gibi kırsal bir alanda, iklim şartlarına göre yeşillendirmek, hakikaten büyük bir emek istemektedir. Bulunmuş olduğumuz alanda, 4-5 yıl öncesinden dikmiş olduğumuz fidanlar da var ve bugün dikeceğimiz fidanlarımız da boy verecek. Bizler sonrasında da geçmişten günümüze bir hatıra olarak kalmaya devam edecek. Buradaki en önemli mesaj da tabiata vermiş olduğumuz emanet olarak kalacaklardır” dedi.

Kocasinan Belediyesi ve Erciyes Üniversitesi iş birliğiyle, Erciyes Üniversitesi Hatıra Ormanı’nda  ‘Ağaç, Dik, Doğayı Koru’ temalı etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ERÜ Rektörü Fatih Altun, ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı Cemal Alper Kemaloğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Konuşmaların ardından Başkan Çolakbayrakdar, Rektör Altun, Dekan Kemaloğlu ve öğrenciler tarafından fidan dikimleri ve sulama faaliyetleri gerçekleştirildi.

‘YEMYEŞİL BİR TABİAT, HERKESİN ARZUSU’

Kırsal alanın iklim şartlarına göre yeşillendirme çalışmalarının meşakkatli ve emek isteyen bir süreç olduğunu söyleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Yemyeşil bir ortam, çevre ve tabiat, herkesin arzusudur. Kayseri gibi kırsal bir alanda, iklim şartlarına göre yeşillendirmek, hakikaten büyük bir emek istemektedir. Bu noktada geçmişten günümüze kadar şehrimizin güzelleşmesi, yeşil dokunun artması hususunda emeği geçen bütün büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Bulunmuş olduğumuz alanda, 4-5 yıl öncesinden dikmiş olduğumuz fidanlar da var ve bugün dikeceğimiz fidanlarımız da boy verecek. Bizler sonrasında da geçmişten günümüze bir hatıra olarak kalmaya devam edecek. Buradaki en önemli mesaj da tabiata vermiş olduğumuz emanet olarak kalacaklardır” dedi.

Toprağın korunmasının, çevrenin yeşillendirilmesinin önemli bir görev ve ibadet olarak nitelendiren ERÜ Rektörü Fatih Altun, Kocasinan Belediyesi’nin sağlamış olduğu imkânlardan ötürü de teşekkür etti.

ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı Cemal Alper Kemaloğlu da Başkan Çolakbayrakdar’ın öğrencilerle birlikte gerçekleştirmiş olduğu etkinlik için teşekkür etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli” “Kaybedecek tek bir günümüz yok” Asrın felaketinin yıldönümünde anma programı gerçekleşti Kayseri nüfusu 1 milyon 445 bin 683 kişi oldu
×