ADRENALİ DOLU SPOR KAYSERİ PARAŞÜT

ADRENALİ DOLU SPOR KAYSERİ PARAŞÜT

İnsan oğlu kuşların neler hissettiğini her zaman merak etmiş ve bu hissi yaşamanın en kolay ve ucuz yolu kayseri paraşüt ile gerçekleştirebilirsiniz. Kayseri Ali dağından söylentilere göre ilk uçan insan Ahmet Tayran-i ‘dir.  Hazerfen Ahmet çelebi den de önce uçtuğu rivayet edilir. Ahmet Tayran-i’nin mezarı Ali dağının  tepesinde bulunmaktadır. Kayseri Ali dağı konumu itibari ile ulaşım imkanı oldukça kolay Türkiye’deki nadir uçuş alanlarından birisidir.

Son yıllarda yamaç paraşütü sporu ulaşılabilirliği sayesinde toplumun her kesimi tarafında yapılabilecek en ucuz hava sporudur. Tandem bir pilot ile bir yolcu ile gerçekleşen yamaç paraşütü sporudur. Her hangi bir özel eğitime ihtiyaç duymadan sağlıklı her insanın yapabileceği hava sporudur.Toplum arasında bilinenin aksine yamaç paraşütü sporunda atlamak olmuyor aynı uçaklar gibi kalkış yapılıyor.

Yamaç paraşütü aslında kurallarına uyulduğu sürece son derece güvenli bir spordur. Siz erciyes’in karlı manzarasının ve şehrin manzarasının tadını çıkarırken yamaç paraşütü pilotu uçuşla ilgili gerekenleri yapmaktadır. Hava şartlarının uygun olması durumunda Erciyes’in zirvesine kadar  paraşüt ile yükselebilirsiniz. Kayseri paraşüt ile uçmak için mevsim şartlarına bağlı kıyafetleri giymenizi mutlaka güneş gözlüğü bulundurmanızı tavsiye ederiz. Eğer daha fazla adrenalin istiyor iseniz pilotunuza söylemeniz yeterli olacaktır ve sizi yamaç paraşütü ile iliklerinize kadar saf adrenalin, heyecan ve korkuyu hissetmenizi sağlayacaktır. Pilotunuz uçmadan önce size kalkışta,  uçuşta ve inişte neler yapmanız gerektiğine dair bilgiler verecektir. Uçuş sırasında da sizin heyecanınızı almaya yönelik konuşmalar yapacaktır. Kayseri de bu heyecanı yaşamak için kayseri paraşüt ekibi ile hemen iletişime geçin. Kayseri paraşüt alanına ulaşım oldukça kolaydır. Şehir merkezinden kendi aracınızla 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Eğer aracınız yok ise toplu taşımadan yararlanabilirsiniz. Kale önünden Ahi Evran Zaviyesi’ndenTalas Bahçeli evler otobüsüne (560 numaralı) binerek 20-25 dakika içinde Kayseri paraşüt alanına ulauşabilirsiniz. Maceraya katılmak için acele edin.

PAYLAŞ
GÖNDER
×