Abdullah Gül Üniversitesi Tanıtım ve Tercih Günleri

Abdullah Gül Üniversitesi Tanıtım ve Tercih Günleri
Abdullah Gül Üniversitesinde (AGÜ) her yıl yoğun ilgi gören ve 24 Temmuz’da başlayan “Tanıtım ve Tercih Günleri” 8 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Tanıtım ve Tercih Günleri’ne katılan aday öğrenciler üniversite, meslek seçimi ve tercihlerle ilgili sorularına öğrencilerden ve akademisyenlerden yanıt alıyorlar. Başarı sıralaması 80 bine kadar olan şehir dışındaki aday öğrencilerin gidiş-dönüş otobüs biletleri Abdullah Gül Üniversitesi’ni Destekleme Vakfı (AGÜV) tarafından karşılanıyor.

Tanıtım ve Tercih Günleri Sümer Kampüsü Rektörlük Sergi Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Burada açılan stantlarda aday öğrenci ve ailelerine akademisyenler tarafından üniversite, meslek seçimi ve tercihlerle ilgili detaylı bilgiler veriliyor.

Aday öğrenciler ve alileri ayrıca 0850 360 0 248 numaralı Çağrı Merkezi’ni de arayarak akademisyen ya da ilgilendikleri programlarda öğrenim gören öğrencilere ulaşıp bilgi edinebiliyor.

Yüz yüze Tanıtım ve Tercih Günleri ile Çağrı Merkezi’nin yanısıra aday öğrenciler ve aileleri akademisyen ve öğrencilere 0549 241 93 80 numaralı Whatshapp hattından ulaşabiliyor.

Tanıtım ve Tercih Günleri’ne şehir dışından katılmak isteyen ve başarı sıralaması 80 bine kadar olan aday öğrencilerin gidiş-dönüş otobüs biletleri de Abdullah Gül Üniversitesi’ni Destekleme Vakfı tarafından karşılanıyor.

Bu arada Kampüse geleme imkanı olmayan aday öğrenci ve aileleri için başlatılan online Tanıtım ve Tercih Günleri ise AGÜ’nün YouTube kanalı olan AGÜTV’de (youtube.com/@AbdullahGulUniversitesi), “Tercih Meselesi” başlığı ile yapılmakta olan canlı yayınlar ile devam ediyor. Canlı yayına katılan aday öğrenciler ve aileleri hem canlı yayın anında canlı sohbet ile hem de yayından sonra bırakılan yorumlar ile akademisyenlere ulaşıp sorularına yanıt bulabiliyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ Tarafından Düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı Sona Erdi ERÜ’de Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı Düzenlendi Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı ERÜ Malezya’daki 3 Üniversite ile İş Birliği Yapacak ERÜ’ye TÜBA’dan 3 Ödül AGU¨ O¨gˆretim U¨yesi Dr. Erdem’e U¨stu¨n Bas¸arılı Genc¸ Bilim I·nsanı O¨du¨lu¨ NNYÜ’de “Diş Hekimleri İçin Sağlıklı Yaşam Rehberi” sempozyumu Deprem Bölgesinden Kayseri’ye gelen öğretmenlere, Öğretmenler Günü yemeği ERÜ Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak Bakan Yusuf Tekin: “Eğitimin başlangıç noktası ailedir” ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı AGÜ Öğretim Üyeleri “Dünyanın en etkili bilim insanları” Listesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ersoy, ERÜ’yü Ziyaret Etti AGÜ Öğretim Üyesi Dr. Koca’ya YÖK’ten Üstün Başarı Ödülü Nuh Naci Yazgan ve Osmanlıdan Cumhuriyete Dönüşüm” Konferansı Üniversite öğrencileri için ‘Kültür Yolu’ gezisi düzenlendi ERÜ Safiye Çıkrıkçıoğlu Ziraat Fakültesi Laboratuvar Binası Temeli Atıldı ERSEM, nitelikli eğitim ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim alanlarını genişletiyor 2022'nin En Etkili Bilim İnsanları listesinde ERÜ'den 30 Öğretim Üyesi yer aldı ERVA Projesi Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi Büyükşehir’in Uzaktan Eğitim Merkezi kurs kayıtları başladı Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine 3 bin kitap Veliler, öğretmenlerin sürekli değişmesinden şikayetçi
×